Спільнота «Милосердя» парафії св. Василія Великого відвідала з паломництвом Гошів, Зарваницю, Глиняни та Унів

Поділитися:

Протягом триденної прощі молодь відвідала головні паломницькі святині Західної України разом з духовним керівником – братом Пахомієм, ЧСВВ.

Першого дня подорожі спільнота зустріла світанок на Ясній Горі на території Гошівського монастиря Преображення Господнього. Був час для особистої молитви в тиші в каплиці гробу Господнього та на Хресній дорозі. Члени спільноти ознайомились зі Святопреображенським монастирем отців Василіан та помилилися біля чудотворної Гошівської ікони Матері Божої.

Спільнота «Милосердя» відвідала монастир Згромадження сестер Пресвятої Родини та помолились у крипті, де захоронені мощі засновниці Згромадження с. Терези (Теклі Юзефів).

Цього ж дня молодь взяла участь в ІІ Всеукраїнській прощі для студентської молоді від Центру академічного душпастирства при Патріаршій комісії у справах молоді.

Молодь взяла участь в Архиєрейській Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Він поблагословив молодь та надав повний відпуст, а ігумен Гошівського монастиря о. Вікентій Слободян, ЧСВВ, окропив усіх присутніх освяченою водою.

Після обіду спільнота «Милосердя» взяла участь в обговореннях на тему: “Бог і свобода” та помолилась молебень до Богородиці. Завершилася Всеукраїнська проща для студентської молоді музичним дійством, де лунали духовні пісні на прославу Господа та Діви Марії.

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, учасники спільноти «Милосердя» разом із тисячами паломників прибули до Марійського духовного Центру Зарваниця, щоб випросити Божих ласк за посередництвом Небесної Матінки. Урочисту Архиєрейську Літургію очолив Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Під час святкового богослужіння молодь підносила молитви до Богородиці, щоб взяла під свій небесний покров захисників України, які боронять цілісність і незалежність держави на Сході України.

Перебуваючи в Зарваниці, молодь спільноти «Милосердя» ознайомилась з унікальним комплексом “Український Єрусалим”, який вміщає у собі копії найбільших християнських святинь Святої Землі (Голгофа, Оливний Город, Сходи Покаяння, Левові Ворота, Гріб Господній), побувала в Монастирі отців-студитів, на Хресній дорозі, в Соборі Зарваницької Божої Матері, в храмі копії хатини Матері Божої, в каплиці Зарваницької Матері Божої та в парафіяльній церкві, де помолилася біля Зарваницької чудотворної ікони Богоматері.

Після відвідин Марійського духовного Центру Зарваниця спільнота «Милосердя» прибула до Тернополя на запрошення спільноти “Знамення” для участі в святкуванні їх 20-ї річниці.

На молодь чекав святковий фуршет та веселі танці під музику в живому виконанні.

Учасники спільноти «Милосердя» привітали спільноту “Знамення” з ювілеєм, побажали духовного розвитку, успіхів та реалізації усіх планів, а в подарунок виконали пісню під гітарний супровід бр. Пахомія Левчуна.

Під час святкової зустрічі учасники спільнот мали нагоду познайомитись ближче та поділитись досвідом.

15 жовтня спільнота «Милосердя» прибула до Глинян та відвідала церкву св. Миколая, у якій знаходиться чудотворна ікона Розп’яття Ісуса Христа. Священик розповів спільноті історію церкви св. Миколая та чудотворного образу Розп’яття Христового.

У Глинянах молодь побувала в дерев’яній церкві Успіння Пресвятої Богородиці, де в 1936 році самовідновився чудотворний образ Христа.

Після знайомства зі святинями Глинян спільнота «Милосердя» прибула до Унева, де розташована Свято-Успенська Унівська Лавра.

Спільнота перебувала в молитві біля чудотворної Унівської ікони Пресвятої Богородиці, познайомилась з архітектурним комплексом монастиря, де служать отці-студити, побувала на Чернечій горі – місці, де знаходиться цвинтар для ченців.

Учасники спільноти «Милосердя» були зачаровані тишею і мальовничою красою осіннього лісу, яка надихала на роздуми про духовне і вічне.

З Унева молодь прибула до Тернополя, де познайомилася з містом, прогулялася центральними вуличками, зробила фотосесію та поспівала пісень під гітару.

Окрім того спільнота «Милосердя» відвідала неповносправного пана Сергія, що понад 30 років прикутий до ліжка. Ввечері потягом з Тернополя спільнота виїхала до Києва.

Три дні прощі “Гошів – Зарваниця – Глиняни – Унів” залишили в учасників спільноти незабутні враження, оскільки більшість з них побували у цих святинях уперше.

Самі ж члени спільноти назвали це паломництво “Проща Любові та «Милосердя»”, адже повсякчас вони відчували опіку милосердного Небесного Отця та любов Божої Матінки. Під час паломницької поїздки молодь збагатилась духовно та інтелектуально, провела час у невимушеній атмосфері жвавого та щирого спілкування. Спільнота об’єдналась в одну велику дружню сім’ю, де кожен зміг краще пізнати один одного!

Учасники Спільноти «Милосердя» висловлюють велику вдячність духівникові спільноти – брату Пахомію Левчуну, ЧСВВ, за його духовний супровід під час прощі, відмінну організацію паломницької поїздки, активність, молитовну підтримку, духовні пісні під гітару, готовність гуртувати, створювати дружню атмосферу та особливо – за дар служіння ближнім!

Спільнота «Милосердя» також висловлює подяку усім жертводавцям за їх матеріальну підтримку. Особливу подяку спільнота складає ігумену монастиря св. Василія Великого Роману Шуп’яному, за сприяння якого були виділені кошти на потреби спільноти під час прощі. Хай Всемилостивий Господь віддасть вам сторицею!

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*