7 тез Блаженнішого Любомира напередодні Різдва про мир та прощення

Поділитися:

Блаженніший Любомир Гузар розповів про те, як українцям вистояти у тяжкі часи, де брати віру та сили, як послужити миру. Пропонуємо сім тез з його інтерв’ю.

1. У дуже короткому часі показалась здібність народу організуватися і підставити чоло небезпеці.

Коли прийшла війна, ми не мали готової боєздатної армії. Але на цю агресію несподівано для наших сусідів і для нас самих таки піднялася армія. Сьогодні ми маємо військо, і вже щось собою представляємо. Напад на Україну сьогодні дуже ризикований для наших сусідів. 

2. Нехай кожний робить те, до чого він в даний момент покликаний.

Кожний з нас, прокинувшись вранці, нехай запитає себе: що я сьогодні зроблю, щоби країна розвивалась? Увечері, вкладаючись до сну, нехай запитає: що я сьогодні зробив, щоб будувати нову Україну? Я не знаю, що кожний має конкретно робити, але я собі уявляю так: політик хай чесно послужить народові, вчитель – виховує нове покоління, віддане своїй ідентичності, господар – обробляє землю, щоб вона дала плід. Нема обмежень. Нехай кожний робить те, до чого він в даний момент покликаний. Нехай найменше з того.

3. Ми не сміємо бути байдужі до того, що діється з іншими людьми.

Нам бракує старання допомагати один одному. Чи не було б добре заохочувати до того громадян?! Погляньте навколо себе: чи нема поряд людини, яка голодна? Якщо ви маєте хоча б маленьку владу, якщо ви – підприємець, вмієте щось організувати, ви можете допомогти. 

4. Це важливо – не дати себе застрашити.

Може, в перший момент і прийде сумнів. Та згодом обов’язково спільними силами поборювати те, що може нас страшити.

5. Мир можливий лише тоді, коли дві сторони цього бажають.

Якщо одна сторона того не хоче, то зайве старатися, треба давати відсіч.

6. Хто б не завинив, один мусить вибачитися, а другий – простити.

Мусить бути бажання простити один одному, якщо обидві сторони завинили. Якщо одна завинила, то повинна вибачитись, а друга повинна це прийняти. Але не можна забувати. Щоб не повторити тих самих помилок.  Якщо ж продовжувати жити в ненависті, то будемо тільки сіяти зло на багато майбутніх років.

7. Сьогодні ми маємо агресора – Росію.

Нелегко буде їм простити, бо вони не хочуть сьогодні вибачатися. Вони себе сьогодні почувають цілковито правими, а нас називають жуликами, дурачками і таке інше. Проте я думаю, що при Божій помочі прийде час, коли здоровий елемент російського народу піднесе голос і скаже: досить того!

tvoemisto.tv

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*