Глава УГКЦ на Стрітення Господнє: «Хто тримає в руках світильник Божого Закону, той ніколи не помилиться»

Поділитися:

Сьогодні, можливо, як ніколи люди дивляться на Церкву, щоб побачити світло, побачити якусь надію. Часто фотографії з міста Києва, які розходяться по світі, сповнені неспокоєм, непевністю, породжуючи запитання: куди ж ми йдемо, де нам знайти світильник, який поведе нас правильною дорогою?

dsc_0002_3089e

Сьогодні можемо сказати, що тим світлом є Боже Слово, Його вічна правда. І хто тримає в руках світильник Божого Закону, той ніколи не помилиться. І прямуючи до високої мети, завжди йтиме шляхетною, світлою дорогою.

Про це під час проповіді сказав сьогодні, 15 лютого, у свято Стрітення Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час Архиєрейської Літургії в храмі Святого Василія Великого.

Проповідник нагадав, що Стрітення Господнє – свято, яке в центрі уваги Церкви ставить подію, що завершує євангельську розповідь про народження Ісуса Христа. Сьогодні до єрусалимського храму приходить Пречиста Діва Марія і обручник Йосиф. На руках Богородиці ми бачимо 40-денного нашого Спасителя.

«Можна сказати, що сьогодні до храму Пресвяту родину привів Закон Господній. Адже, згідно з Божим Законом, на згадку про спасіння усіх первістків під час виходу Ізраїля з Єгипту, кожен первісток був богопосвяченою особою. Для того щоб батьки могли втішатися присутністю дитини, яка є Божою власністю, вони повинні були принести Богові жертву на 40-й день після народження цієї дитини», – пояснив Предстоятель Церкви.

Божий Закон у Старому Завіті часом називається «світильником», розповів Блаженніший Святослав, бо той, хто його виконує, навіть тоді, коли, можливо, ходить серед темряви цього світу чи не вповні його розуміє, має світильник у своїх руках і ніколи не заблукає. Сьогодні ми бачимо, що тим світильником є постать Пречистої Діви Марії. Вона тримає у своїх руках у Божому храмі Того, хто є не світильником, а Світлом. Згодом Ісус Христос сам скаже про себе: «Я є Світло світу. Хто ходить за Мною, той не блукає у темряві, але має світло життя».

У свято Стрітення наша Церква святкує особливий День богопосвячених осіб, «тих, які відійшли від світу, щоб стати його світильником, тих, які втілюють у своєму житті Божий Закон». «Це ті особи, яких ми звикли називати монашеством. Якщо запитати себе, яка роль і місце монашества в житті Христової Церкві, варто придивитися уважніше до події, яку святкуємо сьогодні… Діва Марія робить дуже цікавий жест: вона не просто тримає Сина Божого, Світло світу, у своїх руках, а Його передає», – резюмував Глава Церкви.

Можна сказати, вважає він, що богопосвячена особа – людина, яка живе монашим життям, передає спасіння світу, передає кожному з нас світло Божого Слова і Закону. Ба більше, богопосвячена особа в Церкві кожному передає можливість особисто зустріти живого Христа, який присутній нині у храмі так, як Він був тоді, коли Симеон і пророчиця Анна отримали Його з рук Пречистої Діви Марії.

Традиційно на Стрітення в церквах освячують свічки. «Посвячувати свічки на Стрітення – дуже глибокий символ сьогоднішнього свята. Бо, в ширшому значенні, богопосвяченою особою є кожен християнин. Кожен із нас повинен утілити в своєму житті Божі Заповіді. Кожен із нас, коли повинен зробити якесь важливе життєве рішення, повинен мати в руках світильник Божого Слова і Його Закону. Але, щоб побачити, куди йти, мету свого життя, слід зустріти живого Бога, який подається йому в руки», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Наприкінці Богослужіння Блаженніший Святослав привітав усе монашество і подякував їм за служіння, а особливо подякував монашеству Київської архиєпархії за присутність на Літургії і служіння, «адже Київ є колискою слов’янського монашества».

«Нехай монастирі ростуть у всіх наших містах і селах. І нехай численні хлопці і дівчата підуть за світлом поклику до богопосвяченого монашого життя. А вас, батьки, прошу: не бороніть дітям іти в монастирі. Тіштеся, якщо ваш син чи дочка обирає бути світильником для світу. Моліться за нашу Церкву, щоб нам ніколи не забракло монахів і монахинь для служіння в Христовому винограднику», – закликав Глава Церкви вірних.

«Нехай Пречиста Діва Марія, яка сьогодні передає Христа Симеонові, передасть Його кожному з вас», – побажав насамкінець Блаженніший Святослав.

На завершення Літургії Глава Церкви посвятив свічки.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*