Учасники Комітету католицької освіти Європи помолилися в храмі св. Василія Великого
28-29 жовтня 2016 року в Києві відбулася 88 Генеральна Асамблея Європейського Комітету Католицької освіти (CEEC).
Учасники Асамблеї відвідали храм св. Василія Великого, де взяли участь у Божественній Літургії св. Івана Золотоустого, (яку відслужив о.д-р Олег Кіндій, представник ФБФ УКУ) та Катедру св. Олександра, в якій помолились Месу з єпископом Леоном Дубравським, OFM, Кам’янець-Подільської дієцезії.
Головні теми Асамблеї:
– Автономія католицької освіти в Європі.
– Міжкультурний та міжрелігійний діалог у католицькій школі.
Вперше європейська зустріч відбулася в Україні, на яку прибули 34 представники з 21 країни Європи на запрошення УГКЦ через Комісію у справах освіти та виховання. Блаженніший Святослав відкрив роботу Асамблеї привітанням гостей-учасників зустрічі та ознайомив їх зі станом та перспективами католицької освіти в Україні.
Його Блаженство також відповів на запитання учасників. У своєму слові Блаженніший підкреслив, що проведення Генеральної Асамблеї у Києві – це історична подія, яка вплине на розвиток української освіти і на майбутнє суспільства. Він наголосив на значенні цієї події, звернувшись до представників СЕЕС:
«Ваша присутність тут дуже важлива, бо Ви підтверджуєте, що можливо бути одночасно європейцем і християнином, а католицька освіта надає не лише компетенції, а й високий рівень формації та виховання, і, водночас, дружнє та мирне середовище для розвитку всіх учасників християнського освітнього закладу.
Також Блаженніший зазначив, що Українська греко-католицька церква має що сказати сьогодні суспільству, і не лише суспільству, а й цілій світовій спільноті, і наголосив на необхідності плекати простір свободи, відкритості, гідності та безпеки в шкільному середовищі:
«Перед нами стоїть завдання формувати новий образ вчителя-освітянина, плекати цілісні підходи до виховання та освіти. Сьогодні служіння через християнську освіту – це діяльна присутність Церкви в українському суспільстві. Тому Ваші зрілі ідеї, Ваш досвід надзвичайно важливі для нас.»
За словами Глави УГКЦ, Революція Гідності захистила європейські цінності та права людини в українському суспільстві, знаком яких були приватні католицькі школи:
«Католицька освіта в Україні сьогодні відкрита на автентичні цінності, такі як гідність особи, права людини, дія закону, а також – Закон, який впорядковує, тобто, на справжні цінності християнської Європи».
Під час зустрічі учасники Асамблеї молились за мир в Україні та благополуччя словами 29-го псалма: «Нехай Господь дасть силу своєму народові! Нехай Господь благословить свій народ миром!»
28 жовтня також відбулась зустріч представників Європейського Комітету з Володимиром Ковтунцем, першим заступником Міністра освіти та науки України. Учасники європейської зустрічі цікавились як проходить процес демократизації освітньої галузі в Україні та як забезпечено право батьків на можливість вибору християнської освіти для їхніх дітей у католицьких школах. Заступник Міністра розповів гостям, що уряд здійснює послідовні кроки в напрямку переформатування української освіти, готуючи новий закон про початкову та середню освіту. п. Володимир Ковтунець наголосив:
«Стратегія Міністерства сьогодні – це концепція нової школи, мета якої – дати дітям компетенції, виховання та сформувати цінності. Працюємо над новими освітніми стандартами і не уявляємо собі сьогоднішній розвиток освіти без співпраці з Церквою».
У ході подальшої роботи представники Італії, Словенії поділились досвідом кращих практик міжкультурного та міжрелігійного діалогів у католицьких школах цих країн.
Важливим було ознайомлення учасників з результатами Всесвітнього Звіту про свободу освіти за 2016, яку представив д-р Ігнаці Грауi Каллізо, з місії OIDEL.
Окрім представників держав та секретаріату СЕЕС, в Асамблеї взяли участь представник католицьких шкіл з Мальти, постійний представник при Раді Європи в Страсбурзі (OIEC) Георг Плац, генеральний секретар Міжнародного Бюро католицької освіти (OIEC) Філіп Рішар.
Також гості відвідали Національну святиню св. Софію, Свято-Михайлівський Собор, запалили свічки пам’яті біля меморіалу Небесної Сотні та помолилися за душі полеглих разом із Владикою Йосифом Міляном, єпископом–помічником Київської архієпархії УГКЦ під спів семінаристів Київської Тьохсвятительської семінарії УГКЦ. Ознайомилися з історією Києво-Печерської Лаври та явищем Голодомору в Україні.
Учасником Асамблеї від римо-католицької Церкви в Україні був о. Міхал Воцял, СДБ, директор школи «Нарнія» м. Одеса. Від Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ у роботі брали участь п. Дзвенислава Романець, керівник програми християнського дошкілля, о. Петро Майба, СДБ, керівник напряму католицького шкільництва комісії, с. Христофора Буштин, СНДМ, Голова комісії.
Leave a comment