“Ми плутаємо Правду Божу з власною інтуїцією”: проповідь о. Тараса Тижника під час Літургії [8 травня 2020] (відео)

Поділитися:

У п’ятницю, 8 травня, ігумен монастиря св. Василія Великого о. Тарас Тижник відслужив ранкову Літургію. Отець Тарас проповідував на тему Євангелія від Марка (Мр 6, 7-13).

«Післаництво Ісуса Христа, звернене до свого учня, є одною з форм покликання учня, – розпочав проповідь о. Тарас. – Покликання учнів має кілька рівнів: спершу індивідуальне, коли Христос називає учнів по імені, пізніше він кличе їх до життя в спільноті з собою (покликання 12 апостолів)».

Третій рівень покликання, за словами проповідника, відрізняється тим, що учень перестає бути пасивним – Господь накладає на нього певні обов’язки і очікування. Цей фрагмент про покликання в оригіналі звучить «посилає їх, щоб іншли перед Його обличчям», отож учень завжди «ходить перед Богом».

«Іноді нам здається що Господь Бог про нас забув, особливо у важких хвилинах нашого життя, – звертає увагу о. Тарас на виклики щоденності. – Дослівний переклад фрагменту Євангелія, що «ми ходимо перед обличчям Божим», вказує нам, що ми ніколи не залишаємося самі. Бог нас не залишає одинокими, – підкреслює проповідник. – Адже покликання голосити слово Боже ніколи не є лише нашим власним рішенням. Місія має провадитися згідно Божого плану».

Наголошуючи на схильності людини надміру довіряти власній інтуїції, о. Тарас каже: «Ми плутаємо Правду Божу з тим, як мені здається. Нам деколи здається, що наша інтуїція настільки розвинута, що так, як мені здається, – це і є Правда Божа».

Кульмінацією Євангелія стають слова Ісуса Христа до учнів «у який дім ввійдете, там перебувайте». Роз’яснивши цей уривок Святого Письма, проповідник підкреслив: саме через іншу людину Бог турбується про місіонера та утримує його старанням ближнього.

Проповідь та Літургія повністю:

Євангеліє від Марка 6, 7-13

7. В той час покликав Ісус дванадцятьох і став їх посилати по двох, даючи їм владу над нечистими духами. 8. І наказав їм, щоб нічого не брали на дорогу, крім самої палиці, ні хліба, ні торбини, ні грошей у гаманець; 9. щоб обувалися в сандали й не вдягалися в дві одежі.

10. І говорив їм:

– До якого б дому ви не ввійшли, там пробувайте аж поки не вийдете звідти. 11. А коли в якому місці вас не приймуть і не слухатимуть вас, виходячи звідтіль обтрусіть і порох з ваших ніг на свідоцтво їм.

12. Вони вийшли і проповідували покаяння, 13. виганяли численних бісів і намащували олією чимало хворих та оздоровлювали їх.

Довідка:

З травня храм та монастир св. Василія Великого розпочав цикл травневих богослужінь. Кожного понеділка, вівторка, четверга та п’ятниці отці відправлятимуть Службу Божу з короткою проповіддю на початок дня. Після Літургії правитимемо Молебень до Богородиці.

Щосереди та щосуботи священники храму служитимуть заупокійну Літургію з Панахидою. Усі ранкові Літургії транслюються у соцмережах монастиря: Фейсбук та Ютуб.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*