Парафіяни та духовенство храму святого Василія Великого взяли участь у Хресній ході вулицями Києва

Поділитися:

 

«Ми, християни, які беремо участь в одному

і тому самому хрещенні, сьогодні сповідуємо

 одну і ту саму віру серед того міста,

яке живе своїм життям» –

Блаженніший Святослав

9 квітня, у Вербу неділю, вулицями Києва вже традиційно пройшла міжконфесійна Хресна хода, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

Парафіяни храму святого Василія Великого також взяли участь у заході. Групу вірних очолив ігумен київської обителі о. Роман Шуп’яний ЧСВВ. Разом із ним від отців василіян з Львівської площі хресний шлях Спасителя йшов ієромонах Єремія Рибаков ЧСВВ.

Цього року, страждаючий Христос у своїй хресній дорозі на Голготу об’єднав представників всіх християнських конфесій: римо- та греко-католиків, православних, протестантів. Вірних греко-католиків попровадив очільник УГКЦ Блаженніший Святослав. Римо-католиків на ході представив владика Віталій Скомаровський, апостольський адміністратор Києво-Житомирської дієцезії РКЦ. Були присутні отці православних церков та пастирі церков протестантських. 

Цьогорічним девізом ходи стала цитата із послання святого апостола Павла до Римлян: «Не дозволяй злу перемогти тебе, а завжди перемагай зло добром» (Рим. 12:21). Даний заклик надзвичайно актуальний для українського суспільства в часі зовнішньої агресії щодо нашої держави, війни на сході України, великої кількості горя та страждань навколо. І саме в цей час, коли, здавалося б, через війну та потрясіння все навкруги заполонив біль від втрат стількох життів, втрат здоров’я, помешкань та майна – Христос тихо входить поміж нас. Так, як дві тисячі років тому Він увійшов у Єрусалим, як Цар миру, – Спаситель прийшов поміж нас і поніс сучасні страждання та болі українського народу. І в цьому тихому сходженні на Його Голготу, всі християнські конфесії об’єдналися у благоговійному вшануванні покірної величі Царя, який життя Своє віддає за Свої вівці.

У проповіді до вірних усіх конфесій, Блаженніший Святослав провів паралель із тією подією двотисячолітньої давнини – входом Господнім в Єрусалим. За словами Отця і Глави УГКЦ, тоді святе місто жило своїм життям – його мешканці приготовлялися до свята Пасхи. Юдеї з усіх кінців землі прибували до святого міста у щорічне паломництво. Вони прибували, аби вшанувати велике свято переходу, визволення вибраного народу із неволі єгипетської. Все місто жило в передчутті свята. На майданах торгували, ходила дзвінка монета. Все перебувало в очікуванні.

Аж ось, у місто надійшов Ісус. Сидячи верхи на осляті – на мирній тварині, без краплі агресії, Він входить у святе місто як Цар миру. І що відбувається? Цю подію помічає молодь. Саме молоді юдеї починають викликувати хвалу, повторюючи слідом за пророками ангельські виголоси – Осанна во вишніх! Благословен, Хто йде в ім’я Господнє!

Проте місто зайняте. Воно не помічає Спасителя. Не зауважує Його. Не розпізнає часу своїх відвідин. 

Блаженніший Святослав наголосив, що нині місто Київ так само заклопотане, зайняте. Воно готується до свята Пасхи. Перебуває в очікуванні великодніх свят. На його майданах триває торгівля, ходить дзвінка монета. Але ось входить Цар слави – і Його не зауважують. Глава УГКЦ зауважив, що на Хресну ходу вулицями міста дивилися з подивом, інколи – з неоднозначними емоціями. «Як на диваків дивилися на нас», – пожартував Блаженніший. «Але були серед людей і ті, хто зупинялися і прислухалися – слухали Слово Боже», – наголосив він. І начебто серед нас побачив живого Бога, Який входить в українську столицю.

Отець і Глава УГКЦ подякував віруючій молоді Києва, яка за його словами «котрий рік поспіль збирає в цю квітну неділю нас тут, на цій Хресній дорозі»; подякував вірним усіх конфесій, духовенству, монашеству, семінаристам, які прибули для того, аби об’єднатися навколо Таїнства Христової Любові, яке Він виявив на Хресті.

Дмитро Шихалієв

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*