Повний текст заяви Папи про зречення з Престолу

Поділитися:

Дорогі брати,
Я скликаю вас на цю Консисторію не тільки з приводу трьох канонізацій, але і щоб сповістити вам про рішення, що має велике значення для життя Церкви.
Після того, як я неодноразово стояв у молитві перед Богом, я прийшов до впевненості, що мої сильні сторони у зв’язку з похилим віком вже не підходять для адекватного служіння на Престолі св. Апостола Петра.
Я добре знаю, що це служіння, завдяки його сутнісній духовній природі, повинне втілюватися не лише за допомогою слів та вчинків, але не менше – з молитвою й стражданням. Тим не менше, у сучасному світі, з урахуванням великої кількості швидких змін і потрясінь питаннями глибокого ставлення до життя віри, для того, щоб управляти човном Святого Петра і проповідувати Євангеліє, необхідні як сила духу, так і тіла, сила якого протягом останніх кількох місяців підупала в мені до такої міри, що я змушений був визнати мою нездатність адекватно виконувати обов’язок, покладений на мене.


З цієї причини, а також з повним усвідомленням серйозності цієї заяви та при цілковитій непримушеності заявляю, що я відмовляюся від уряду Римського Єпископа, наступника Святого Петра, покладеного на мене Кардиналами 19 квітня 2005 року, таким чином, що з 28 лютого 2013 року о 20:00 годині Римський Престіл, Престіл Святого Петра, буде вакантний та буде скликано Конклав, який відповідно до своєї компетенції обере нового Верховного Понтифіка.
Дорогі брати, я дякую вам щиро за всю любов і роботу, з якою ви підтримували мене в моєму служінні, і я прошу пробаченя за всі мої недоліки. А тепер давайте доручимо Святій Церкві за опікою Господа Ісуса Христа та за благанням і материнською опікою Його Матері Марії, щоб вона допомогла Кардиналам при обранні нового Верховного Понтифіка.
Що стосується мене, то я хотів би також віддано служити Святій Церкві Божій надалі через життя, присвячене молитві.
З Ватикану, 10 лютого 2013

ПАПА РИМСЬКИЙ БЕНЕДИКТ XVI

Переклад Монастиря

Поділитися:
comments powered by Disqus