«Сьогодні Церква запрошує кожного з нас знайти свою дорогу до Вифлеєему…» – Блаженніший Святослав (Шевчук) у проповіді на Різдво (аудіо)

Поділитися:

[audio:http://osbm-kyiv.com.ua/wp-content/uploads/2012/01/sevcuk.mp3|titles=Блаженніший Святослав (Шевчук). 7.01.2012]

Блаженніший Святослав (Шевчук). 7.01.2012
«Христос, воплотившись, прийшов на землю для того, щоби забрати від нас немочі, болі і страждання та привести до того, що є вічним і довершеним – до любові, щастя і миру. Отож, сьогодні Церква цією різдвяною Божественною Літургією запрошує кожного з нас знайти свою дорогу до Вифлеєему. Спішімо сьогодні до Ісуса, бо невідоме наше майбутнє об’являється нам у вигляді ніжної беззахисної дитини», – сказав Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії 7 січня 2012 року в храмі Святого Василія Великого у Києві.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що день Різдва Христового є ще й величним днем в історії людства, адже ця подія стала центром людської історії. «Цей момент ділить історію світу на два моменти – момент очікування і момент сповнення обітниці», – зазначив Першоієрарх УГКЦ.

На думку Блаженнішого Святослава, у Різдві Христовому простежуються два способи очікування приходу на світ Спасителя. Перший спосіб знаменують пастушки, які почули від ангела вістку про прихід на землю Христа. Вони отримали Боже одкровення, «а в ньому надію на те, що на землю прийде Спаситель і визволить світ від зла і смерті».

Другий спосіб очікування символізують три царі-мудреці. Вони спостерігали за Господнім світом, використовуючи інтелектуальні та наукові способи пізнання. Спостерігши зорю, мудреці прийшли до Вифлеєму до дитятка Ісуса. «Людський розум і спостережливість привели людину до цього дня, сповненого надії, до місця незнаного, тихого, але сповненого надією на прихід Месії», – зазначив Блаженніший Святослав.

«Будьмо подібні до тих царів, які прийшли до Вифлеєму і склали жертовні дари Новонародженому. У нашій українській коляді ми співаємо: “Ісусе милий, ми – небагаті, золота, дарів не можем дати, но дар цінніший несем від миру – це віра серця і любов щира”. Отож, коли складемо дари Христові, найбільшим з котрих є дар життя, ми отримаємо взамін дар вільного життя, сповненого щастя і надії на майбутнє. Нехай свято Різдва Христового буде для всіх нас джерелом радості і миру!” – на завершення привітав з Різдвом Христовим Глава УГКЦ.

УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*