У Києво-Печерській Лаврі василіяни відкрили виставку видавництва “Місіонер”

Поділитися:

18 липня до монастиря св.. Василя Великого у Києві завітали гості-василіяни з Галичини, щоб взяти участь у відкритті виставки “ВИДАВНИЦТВО “МІСІОНЕР”: МИНУЛЕ І СЬОГОДЕННЯ” (з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі). Зранку о. протоігумен Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, очолив Святу Літургію у співслужінні о. радника Макарія Флячка ЧСВВ, о. Климентія Стасіва ЧСВВ (директора видавництва Місіонер), о. Власія Фуца з монастиря в Підгірцях, а також наших місцевих отців. Отець Пантелеймон привітав вірних храму св. Василія Великого, розповів про причину свого візиту і запросив усіх на відкриття виставки.

1069946_542534042475204_1214152745_n_resized

Після обіду до гостей долучилися отці Йосафат Хаймик ЧСВВ (ректор семінарії в Брюховичах) та Михайло Лучків ЧСВВ (парох храму св. Андрія у Львові). Відтак усі відбули до Музею книги і друкарства, що знаходиться в межах Києво-Печерської Лаври, де і відбулося відкриття виставки.

559118_542534072475201_680581871_n_resizedЗі словом до присутніх звернувся о. протоігумена Панталеймон, о. ректор  Йосафат Хаймик ЧСВВ, професор Дмитро Степовик та інші. Під час заходу відбулась презентація книги Олега Сидора “Святий Василій Великий в українському мистецтві”.

Під час відкриття для гостей заходу співав чоловічий хор з храму св.. Василія Великого, брати-новики з Крехівської обителі та заслужений артист України Тарас Компаніченко.

Виставка триватиме до кінця серпня цього року.

На виставці представлені раритетні видання ХІХ-ХХ ст., серед них “Місіонарь. Рочникь 1” – 1898 р.; Віземан “Фабіоля. Повість з часів переслідування християн в році 302” – 1903 р. та ін. Експонуються і найкращі як за змістом, так і за поліграфічним виконаннямі видання як: “Українська ікона” Д.Степовика; “Святе письмо”(переклад І.Хоменка); сім томів серії “Духовна спадщина Святих отців”, альбом “Господь – сила народу свого” з портретами київських та галицьких митрополитів та ін.

Історична довідка

Видавництво «Місіонер» є власником однієї з найдавніших друкарень України, що знаходиться в місті Жовква на Львівщині. Друкарня була заснована в 1895 р. ченцями Чину Святого Василія Великого(ЧСВВ) УГКЦ, існувала до 1939 р. Діяльність видавництва почала відроджуватися з проголошенням незалежності України на початку 90-х рр. ХХ ст. Творчі здобутки видавництва та високий поліграфічний рівень друкарні відзначені нагородами на Всеукраїнських оглядах-конкурсах. Зокрема, видання Лесі Українки “Лісова пісня” отримало диплом ім. Георгія Якутовича на конкурсі “Мистецтво книги України”, “Іван Вишенський” Івана Франка посіло 1-е місце в номінації “Мистецтво” на Форумі Видавців України у Львові та інші.

За матеріалами http://prostir.museum/

Поділитися:

2 Comments on У Києво-Печерській Лаврі василіяни відкрили виставку видавництва “Місіонер”

  1. Petro // 30.07.2013 at 16:12 //

    Chomu chasopys “Misionar Presviatogo Serzia” teper nazyvayetsia tilky “Misonar”.Ex ekumenisty!!!!!!.Nezvychno bachyty OO.Vasyliyan z dovgymy patlamy la borodamy.Yak golovnogo redaktora ziogo chasopysu.

    • Іван // 06.08.2013 at 16:56 //

      добре хоч латинкою написано попередній комент… не думав, що ще хтось так стереотипно мислить… складається враження, що багато хто поняття не має щодо форми та змісту східного обряду (не плутати з віросповіданням)…

Comments are closed.