У Києво-Печерській Лаврі василіяни відкрили виставку видавництва “Місіонер”
18 липня до монастиря св.. Василя Великого у Києві завітали гості-василіяни з Галичини, щоб взяти участь у відкритті виставки “ВИДАВНИЦТВО “МІСІОНЕР”: МИНУЛЕ І СЬОГОДЕННЯ” (з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі). Зранку о. протоігумен Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, очолив Святу Літургію у співслужінні о. радника Макарія Флячка ЧСВВ, о. Климентія Стасіва ЧСВВ (директора видавництва Місіонер), о. Власія Фуца з монастиря в Підгірцях, а також наших місцевих отців. Отець Пантелеймон привітав вірних храму св. Василія Великого, розповів про причину свого візиту і запросив усіх на відкриття виставки.
Після обіду до гостей долучилися отці Йосафат Хаймик ЧСВВ (ректор семінарії в Брюховичах) та Михайло Лучків ЧСВВ (парох храму св. Андрія у Львові). Відтак усі відбули до Музею книги і друкарства, що знаходиться в межах Києво-Печерської Лаври, де і відбулося відкриття виставки.
Зі словом до присутніх звернувся о. протоігумена Панталеймон, о. ректор Йосафат Хаймик ЧСВВ, професор Дмитро Степовик та інші. Під час заходу відбулась презентація книги Олега Сидора “Святий Василій Великий в українському мистецтві”.
Під час відкриття для гостей заходу співав чоловічий хор з храму св.. Василія Великого, брати-новики з Крехівської обителі та заслужений артист України Тарас Компаніченко.
Виставка триватиме до кінця серпня цього року.
На виставці представлені раритетні видання ХІХ-ХХ ст., серед них “Місіонарь. Рочникь 1” – 1898 р.; Віземан “Фабіоля. Повість з часів переслідування християн в році 302” – 1903 р. та ін. Експонуються і найкращі як за змістом, так і за поліграфічним виконаннямі видання як: “Українська ікона” Д.Степовика; “Святе письмо”(переклад І.Хоменка); сім томів серії “Духовна спадщина Святих отців”, альбом “Господь – сила народу свого” з портретами київських та галицьких митрополитів та ін.
Історична довідка
Видавництво «Місіонер» є власником однієї з найдавніших друкарень України, що знаходиться в місті Жовква на Львівщині. Друкарня була заснована в 1895 р. ченцями Чину Святого Василія Великого(ЧСВВ) УГКЦ, існувала до 1939 р. Діяльність видавництва почала відроджуватися з проголошенням незалежності України на початку 90-х рр. ХХ ст. Творчі здобутки видавництва та високий поліграфічний рівень друкарні відзначені нагородами на Всеукраїнських оглядах-конкурсах. Зокрема, видання Лесі Українки “Лісова пісня” отримало диплом ім. Георгія Якутовича на конкурсі “Мистецтво книги України”, “Іван Вишенський” Івана Франка посіло 1-е місце в номінації “Мистецтво” на Форумі Видавців України у Львові та інші.
За матеріалами http://prostir.museum/
Chomu chasopys “Misionar Presviatogo Serzia” teper nazyvayetsia tilky “Misonar”.Ex ekumenisty!!!!!!.Nezvychno bachyty OO.Vasyliyan z dovgymy patlamy la borodamy.Yak golovnogo redaktora ziogo chasopysu.
добре хоч латинкою написано попередній комент… не думав, що ще хтось так стереотипно мислить… складається враження, що багато хто поняття не має щодо форми та змісту східного обряду (не плутати з віросповіданням)…