У Львові освятили гарнізонний храм св. апп. Петра і Павла

Поділитися:

6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці з часу створення Збройних Сил України у Львові освятили гарнізонний храм Верховних апп. Петра і Павла. Урочисту Божественну Літургію та чин освячення здійснив Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) у співслужінні Преосвященного владики Михаїла, керівника Департаменту Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України, Єпарха Сокальсько-Жовківського. Разом із військовими правоохоронцями  у церемонії взяли участь керівники міста та області, представники силових структур Львівщини.

«Сьогодні ми поблагословили храм – тепер у ньому відновлено первісне призначення: культ поклоніння Богові. Радіємо тим, що сьогодні усунено осквернення храму, який використовувався не за призначенням, – сказав владика Ігор під час проповіді».

Митрополит подякував о. Степану Сусу – головному капелану Львівської Архиєпархії, – відзначивши його велику працю, що уможливила відновлення храму, звільнивши його від книг та подбавши про те, щоб військові могли мати свою церкву та приходити до неї молитися.

Владика Ігор подякував також усім причасним до цього свята: владі міста в особі його мера Андрія Садового, вищим військовим посадовцям, зокрема генерал-лейтенанту П.П. Ткачуку, начальнику Академії військового Інституту Сухопутних військ ім. П. Сагайдачного, офіцерському складу та курсантам цього навчального закладу, а також всім доброчинцям та жертводавцям, які допомогли перемістити книги до книгосховища та всіляко сприяли відновленню храму.

Владика Михаїл (Колтун) зазначив: «Сьогоднішнє дійство має, безумовно, ширший формат, ніж міський – це є всеукраїнська подія. Відкриття гарнізонного храму стало ще одним кроком на шляху створення інституту військового капеланства в Україні, так як це запроваджено в усіх демократичних країнах Європи і світу».

Військовий єпископ підкреслив важливість співпраці капеланів на місцях з Департаментом Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України, а також згадав про заплановану міжнародну конференцію на тему військового душпастирства.

Владика Михаїл (Колтун) висловив сподівання, що спільними зусиллями разом з представниками іноземних держав, буде випрацювана прийнятна для України модель військового капеланства, що допоможе налагодити співпрацю Церкви і держави.

Гарнізонний храм м. Львова буде відчинений кожного дня, а зранку і ввечері служитиметься Свята Літургія.

Довідка:

Храм Свв. Верховних Апостолів Петра і Павла

Будівництво мурованого храму Свв. Верховних Апостолів Петра і Павла розпочато у 1610 р., 31 липня цього року було посвячено наріжний камінь майбутньої споруди.

Після ліквідації ордену єзуїтів 1773 року папою римським Климентом XIV храм адаптували на гарнізонний військового командування Австрійської армії, дещо змінивши архітектурний вистрій.

1814 року папа Пій VII відновив орден єзуїтів і 1820 вони повернулися до Львова. В період 1836-1848 отці єзуїти розвинули жваву пасторальну діяльність. Зокрема вони виконували обов’язки в’язничних капеланів, організовували молитовні братства, надавали духовну опіку монашим згромадженням.

Храм постраждав під час польсько-української війни в листопаді 1918 року. Чергових пошкоджень храм зазнав під час Другої світової війни у 1944 році. 4 червня 1946 року монахи-єзуїти виїхали зі Львова, забравши з собою деякі найцінніші речі з вистрою храму, зокрема короновану ікону Пресвятої Богородиці. Якийсь час костел використовували як склад, а від 1970-х років передали Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника НАН України під книгосховище обмінного фонду.

Слід також згадати, що поруч із храмом у Єзуїтській колегії навчався гетьман Богдан Хмельницький.

8 липня 2010 року Львівська міська Рада рішенням №3698 передала храм у власність Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, на даний час храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії.

Владика Михаїл (Колтун)

13 грудня 1981 року – отримав ієрейські (священичі) свячення з рук Владики Володимира Стернюка.

19 вересня 1993 року – отримав хіротонію (сан єпископа) з рук Блаженнішого Глави УГКЦ Мирослава Івана Кардинала Любачівського у співслужінні Митрополита Володимира Стернюка та Єпископа Софрона Дмитерка. Хіротонія Михаїла Колтуна була першою після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля.

1997 р. – рішенням Синоду Єпископів призначений відповідальним від Єпископату УГКЦ у справах капеланії і духовної опіки військовослужбовців усіх родів військ України.

З 2006 р. – керівник Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Прес-служба Департаменту капеланства

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*