409 Comments on Запитати священика

 1. Ольга // 04.03.2018 at 18:43 //

  Слава Ісусу Христу! Висловлю тут свій жаль, бо вже кілька годин поспіль плачу і не можу зупинитися. Була сьогодні на службі, прийшла заздалегідь, щоб висповідатися. Мала великі переживання, за які каялася і потребувала напутнього слова. На початку сповіді мені було важко говорити через сльози жалю і невизначності, що далі робити. Священик не захотів мене слухати, не захотів ні слова запитати, навіть не розпочав розмови про можливі гріхи, сказав лише, що сповідь не для того, щоб поговорити. Мені довелося вибачитися і піти. Хотілося відразу втекти геть, та я залишилася на службі, яку повністю проплакала від нерозуміння ситуації. Якщо я сама не можу справитися з гріхами, вони мене турбують і не дають спокійним металевим голосом про них говорити, я не можу піти до сповіді? І досі не можу зупинитися від сліз, пишу і нічого не бачу. От як після такої спроби посповідатися я маю заспокоїтися? З ким поговорити? Як привести себе до тями, тим більше будучи вагітною на восьмому місяці. Подякуйте на справжнє служіння людям священнику, який 4 березня сповідав о 13:00 у кімнатці ( не в залі церкви). І тепер я маю ще один гріх. Мені тепер хочеться роздрукувати заповіді і список зпитань, який висить на колонах у церкві, відзначити “+” і “-” і жбурнути тим листком у священика на сповіді. Бо ж сповідь не для того, щоб говорити!

  • Слава навіки. Співчуваю Вам у Вашому розпачі. Не хочу нікого виправдовувати чи засуджувати тут. Бо ситуація не цілком зрозуміла і однобічно висвітлена (тобто, лише Вами). Тому, раджу підійти до когось з отців і усно розповісти про цю неприємну ситуацію. Бажано, до отця пароха (його точно сьогодні не було в храмі). Фраза “священики теж люди”, мабуть, Вас не заспокоїть, тому раджу просто помолитись за цього отця і за себе. Ідеальний лише Бог. Божих Ласк і Благословенного Посту.

   • Ольга // 05.03.2018 at 12:23 //

    Ідеальна відповідь у будь-якому випадку – помолититися. Ще ідеальніша фраза “священики теж люди”. Так можна будь-що і будь-кого виправдати. Я цілу ніч думала і ревіла, скільки в житті зустрічалося священиків, які перегинали палку. Коли я була підлітком, проводила літо в селі, де на Спаса всі діти сповідалися. І священик поводився наче КДБіст, випитував всю сповідь, хто в клубі з ким гуляє, хто курить, випиває алкоголь тощо. А тоді нагадував про тайну сповіді, що я не маю права нікому розказувати, що він мене питав. Після такої сповіді мені було так гидко, що я йшла в магазин і напивалася пива, щоб переключитися з цієї дурної бесіди під час сповіді. Через кілька років один чоловік закінчив семінарію, працюючи паралельно у сільському клубі завідуючим. Якось він запросив мене до себе в кабінет і почав чіплятися. На запитання, як він так може собі дозволяти, відповів, що лише через місяць висвячується, тому поки може. І нічого, що в нього була дружина і діти. Уже недавно моя подруга вінчалася у костелі. На весілля запросила священиків, які давали шлюб. І це був абсурд, коли один з них, розсмакувавши вино, почав зі всіма витанцьовувати і мацати кожну за дупу під час танцю. Коли ж довелося його конкретно отверезити словами, почервонів зі встиду і більше не танцював. Так можна молитися за промахи священиків ціле життя і закривати очі їхні недоліки і слабкості. Шикарна професія (бо не можу назвати, що у всіх це покликання), коли все дозволено і ніхто не без гріха. Дякую за пораду звернуся до пароха, та, мабуть, я нею не скористаюся. І більше ніколи не потурбую вашу церкву як будівлю і як общину.

   • Іван // 06.03.2018 at 14:26 //

    Слава Ісусу Христу я хотів запитати мене мучить одна думка про всяке повішаня но я цього дуже боюсь і ніколи цьогоб не зробив боя вірю у бога я вже не можу спати 1 місяць порядьте що мені робити я ходив до церкви і сповідався ДЯКУЮ

 2. Тетяна // 03.03.2018 at 00:52 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, чи не буде гріхом, якщо доїсти за дитиною м’ясне/молочне у період Великого посту. Якщо буде, що як правильно поступити з їжею, що залишилась?

 3. Тетяна // 03.03.2018 at 00:35 //

  Можливо комусь зараз важко, хтось перебуває, як йому здається, у безвиході, комусь потрібна допомога… тому від щирого серця раджу звернутись у молитві до Пресвятої Богородиці та відмовити Дев`ятницю, що розв`язує вузли. На власному прикладі напишу як мені допомогла ця молитва: на УЗД в мене виявили центральне передлягання плаценти, що є дуже небезпечним для плоду та матері, згодом були погані показники аналізів, високі ризики народження дитини з патологією, я плакала, просила Бога і молилась… звернулась з молитвою до Пресвятої Богородиці, і плацента почала потроху підійматися, стан покращився і я виносила та родила здорову дитину. Вірю, що це завдяки молитвам. Вірте, просіть і моліться, відмовляють Дев`ятницю, Пресвята Богородиця не відмовить у своїй ласці!

 4. Альона // 27.02.2018 at 16:51 //

  Доброго дня,підскажіть будь-ласка чи можна вінчатись та справляти весілля в пятницю 7 вересня 2018 року. Дякую!

 5. Світлана // 21.02.2018 at 13:38 //

  Покликали стати хрещеним батьком мого майбутнього чоловіка у греко-католицькій церкві. Батьки дитини повінчанні у православній церкві, ми збираємось вінчатись у православній церкві. А оскільки батьки дитини почали відвідувати греко-католицьку церкву, то й дитину хочуть похрестити у греко-католицькій церкві. Чи таке взагалі припустимо? Чи можна нам буде вінчатись у православній після того як чоловік похрестить дитину у греко-католицькій церкві?

 6. Андрій // 20.02.2018 at 12:34 //

  Скажіть,будь ласка, як Католицька Церква відноситься до дієти?
  Якими документами Церкви керується?

 7. Слава // 05.02.2018 at 18:49 //

  Слава Ісусу Христу!
  Хотіла запитати чи буде вважатися гріхом спільне життя з хлопцем до церковного вінчання, якщо враховувати повну відсутність сексуального життя (в міру певних обставин)?
  Дякую!

  • LESIA // 15.02.2018 at 18:54 //

   Слава Ісусу Христу! Дуже хочу почути вашу думку на рахунок того ,коли робити дитині Перше Причастя,половина класу -хоче у травні,друга у червні,що Ви можете порадити,підказати.Утравні- місяць Матері Божої,у червні- Божого Тіла,як краще,яка може бути порада?Дякую.Слава Ісусу Христу!

 8. Tanі // 04.02.2018 at 19:59 //

  Слава Ісусу Хресту!
  Хотіла запитати чи можна у п’ятницю пити вино?

 9. Ольга // 27.01.2018 at 21:23 //

  Слава Ісусу Христу! Прошу відповісти на таке запитання: Чи можна святкувати день народження у ресторані в час великого посту, у суботу або у неділю, не у перший і не останній його тиждень? Дякую.

 10. Богдан // 21.01.2018 at 23:56 //

  Христос Хрестився!
  Підкажіть, будь ласка, коли розпочинаються найближчі передшлюбні навчання, чи потрібно попередньо записуватись? І якщо відомо, який графік і тривалість.
  Буду дуже вдячний.

 11. Читач // 15.01.2018 at 14:07 //

  Христос народився! Скажіть чи є формальна (суто на папері, в їхніх списках) належність до реліг.організації “товариства свідків Єгови” перешкодою до повноцінної участі в християнському, церковному житті (зокрема Святого Причастя)? В контактах з цим товариством не перебуваю вже довший час, жодним чином її не підтримую, в дитинстві був охрещений, Сповідь відбув. Чи потрібно обовязково офіційно вийти з неї (для цього поновлюючи з ними контакт- бо у них своя бюрократична процедура)? Дякую.

 12. Читач // 14.01.2018 at 15:14 //

  Христос народився! Підкажіть як християнину слід ставитися до щедрівок (про зозуленьку та ластівочку, але ні слова про Бога) та до колядок з сумнівними текстами (наприклад, що “Пречиста Діва по світу ходила і її псами травили” чи в Йордані накривали столи і не знали як назвати народженого Ісуса)? Яке ставлення Церкви до таких текстів?

 13. Зоряна // 09.01.2018 at 10:38 //

  Прошу сказати, чому у католиків на Різдво 2 святкових дні, а у нас аж 3? Чому нема одностайності у визначенні святкових днів і відповідно гріха працювати. Чи можна нам працювати третього дня свят, 9-го січня, наприклад , прати в пральці, бо різні УГКЦ календарі по-різному подають цю дату: одні червоним дрібним шрифтом, інші – чорним? І взагалі, чому нема одностайності у понятті роботи у свята як гріха, чому кожен священик трактує по-своєму?

 14. Андрій // 05.01.2018 at 17:26 //

  Слава Ісусу Христу. Хочу зробити невеличку тату в память про сина, який помер. Чи можна таке робити християнам?

  • Слава навіки. Вибачте, але як для християнина і його пам”ять про сина, то б тут була корисніша молитовна пам”ять про сина. Про конкретні заборони для християн робити тату не знаю.

 15. Іра // 02.01.2018 at 05:21 //

  Слава Ісусу Христу! Дуже хочеться почути вашу думку на таку ситуацію. Ми з чоловіком живемо закордоном. У нас син, якому 2 роки. Стараємося від маленького його привчати до церкви. У нашому місті греко-католицька церква тільки одна і живемо ми за 20 км від неї. Останнього разу коли ми були у церкві, священик підіслав до нас хлопця, який прислуговує і сказав, щоб ми з дитиною вийшли, бо заважаємо молитися. Дитина активна, але у церкві не кричав і не плакав, міг дещо вигукнути, бо ще не розмовляє, міг застіятися, ходив під час служби до переду і назад, грався між лавками. Я залишила церкву зі сльозам на очах, бо сама виховувалася все своє життя у християнському дусі. Після служби священник сказав, щоб з дітьми по черзі батьки гралися на дворі. Але для чого мені тоді їхати до церкви, якщо моя дитина і вдома пограється на дворі. А ще він сказав, що церква то для молитви, а не для бавлення. І до цього священника я скоро піду на сповідь….з болем у серці.

  • Слава навіки. Співчуваю вам. Переїжджайте до Києва. У нас для всіх дітей є місце. Що можна зарадити?
   1. Якщо нема реальної можливості знайти іншу церкву, то продовжувати ходити до тієї, хоч це важко.
   2. Знайти нагоду поговорити з іншим нашим отцем в тій місцевості. Висловити свій жаль з цього приводу і спитати поради в тій, конкретній ситуації (як поступити чи поступати).
   3. Висловити безпосередньо отцю на Сповіді свій жаль. Може поможе…

 16. Марія // 28.12.2017 at 12:50 //

  Слава Ісусу Христу!
  Виникли непорозуміння з хлопцем, зустрічаємося рік, ходили разом сповідатися, кілька раз до церкви, але після перегляду “якихось” відео, він заявив, що сумнівається в усьому пов’язаному з християнською вірою, не може сказати, що не вірить в Бога, але аргументує це тим, що з дитинства нам батьки нав’язують віру.
  Важко переконати його, адже зразу ж починаємо сперечатися, ображатися.
  Для мене моя віра важлива, але не знаю як переконати хлопця.
  Все ж таки люблю його, як і кожна дівчина в майбутньому хотіла б мати щасливу сім’ю, але розумію, що через розбіжності у поглядах на віру нічого не вийде.
  Чи варто взагалі якось його переконувати чи просто розійтися?

  Щиро дякую Вам за відповідь!

  • Слава навіки. Маю надію, що у вас вже все вирішилось з цим питанням ). Цікава логіка з “нав”язуванням віри”. За нею, нас, після народження, батьки б мали помістити в якесь далеке від себе місце (пустелю, безлюдний острів і т.д.), щоб, боронь Боже, нам чогось не нав”язати (релігію в тому числі). Адже ніхто не нарікає, що нас батьки дали до школи, до університету (“нав”язали нам освіту” – може б самі хотівли вибирати – бути нам освіченими чи ні – так і чи вірити нам в Бога чи ні). Абсурд виходить. Віра в Бога є найбільшим добром для людини. Цього мають батьки навчити дитину (а не нав”язувати). Що Вам робити? Рішення за Вами. Якщо є любов, кохання, то треба працювати над тим, щоб людина змінилась. Але Ваше життя і свідчення мусить бути бездоганне (наприклад: не можна говорити хлопцеві, що я вірю в Бога, ходжу до церкви і при першій ж нагоді чинити з ним гріх нечистоти)… Хай Бого благословить

 17. PETRO // 27.12.2017 at 21:20 //

  Слава Ісусу Христу! Зробив один із найстрашніших гріхів(вбивство) , який до кінця життя не забуду просто попросити прощення чи правильно (по християнськи) прожити життя цього замало і взагалі находячись серед своїх близьких і в сучасному світі важко дотримуватись заповідей, та щей після такого гріх який я зкоїв. Є така думка щоб піти в монастир(десь далеков в київ щоб подальше від людей і від мого регіону в тихе місце щоб залишатись на одинці з богом і монахами) і присвятити життя богу щоб він мене пробачив, і прожити правильно своє життя. Знаю що це не легко жити в монастирі і чи взагалі зможу, але жити так як я до цього жив з цим гріхом і багато іншими не хочу та й куди таке життя приведе….

  • Слава навіки. Наше життя складається з білих і чорних смуг (наших правильних і неправильних виборів). Коли каємось і жаліємо за чорні смуги, Господь прощає. Він не прощає наполовину, трішки, але прощає повністю. Ваш вибір монашого життя не може бути мотивований лише втечею від реальності, розпачем в певній ситуації, чи людях, а має бути бажанням жити з Богом в молитві, самозреченні, служінні іншим, в послусі. Мотив має бути позитивним. Хоча, спробувати можете. Ще краще, усно поспілкуватись зі священиком на цю тему. Хай Бог благлословить.

 18. Tani // 25.12.2017 at 20:14 //

  Слава Ісусу Хресту!
  Маю запитання:
  Який метод контрацепції не є гріховним у по-дружньому житті?
  Чи є перерваний статевий акт гріховним?
  Якщо у багатьох жінок не є регулярним менструальни цикл, то природний метод планування сім’ї не підходить.

  • Контрацепція є гріхом, оскільки штучно не дозволяє зявитись новому життю, яке прагне дати Бог (а гріх – це коли ми не хочемо того, що хоче Господь). Перерваний статевий акт входить в цей список. Якщо існує нерегулярний цикл – це не означає, що метод природнього планування не діє. Треба радитись з фахівцями і вирішувати питання.

 19. Максим // 24.12.2017 at 23:50 //

  Чи визнає церква сходження Благодатного Вогню на Великдень, внаслідок молитви патріарха чудесним чином чи патріарх сам запалює свічку віл лампадки в кувуклі? П.С. Згідно Вірменської церкви це другий варіант, згідно Російської – перший

 20. Катерина // 10.12.2017 at 17:47 //

  Слава Ісусу Христу! Наступного тижня маю хрестити доньку своєї подруги. Була зустріч зі священником який має здійснювати обряд. Він сказав, що хрищенні батьки мають причаститися. Ніколи цього не робила, а прочитавши інформацію про це, зрозуміла, що наврядчи зможу виконати всі умови і обряди. Але маленька Анна для мене дуже дорога і вже, не дивлячись на те, що я їй ніхто,відчуваю відповідальність перед нею. Тому дуже переживаю, якщо я не виконаю всі рекомендації священника, то Таїнство Хрещення не буде вважатися якби дійсним. Що мені робити?

  • Слава навіки. Таїнство Хрещення дійсним буде в будь-якому випадку. А от щодо дійсності Вашого Хресного материнства можуть бути застереження.
   Кан. 685 – § 1. Для того, щоб хтось важно (дійсно) виконував завдання хресного батька, вимагається, щоб:
   1-е – прийняв три святі тайни хрещення, миропомазання і Євхаристію.

   Відповідальність (як хресної мами) слід відчувати (чи переживати) так, щоб бути для дитини прикладом християнського життя.

 21. Tani // 22.11.2017 at 17:52 //

  Слава Ісусу Хресту!
  Че є гріховним купляти лотерею, лотерейний білет?

  • Слава навіки. Сама купівля лотерейного квитка є морально нейтральною. Але може стати провиною, якщо:
   1. Через це псуються відносини з ближніми (батьки забороняють Вам це робити, але ви їх не слухаєте).
   2. Є небезпека стати залежним від азарту гри в лотерею.
   3. Інші небезпеки.

 22. Наташа // 19.11.2017 at 19:58 //

  Доброго вечора. Ми з чоловіком усиновили хлопчика, він був хрещений в дитячому будинку, та ми хотіли щоб у нього були хрещені батьки яких він міг би бачити та знати, тому ще раз охрестили. Чи не зробили ми помилку охрестивши дитину?

  • Добрий день. Щоб хтось став хрещеним батьком (матір‘ю), не обов‘язково, щоб та особа тримала дитину під час Таїнства. Слід просто домовитись з особою про Ваше бажання, щоб вона була хресним батьком для вашої дитини, а вона (ця особа) має дати на це свою згоду і взяти на себе обов‘язки хресного батька. Помилку зробив священик, якщо знав, що дитина хрещена і охрестив її ще раз. Або Ви, якщо йому про це не сказали.

 23. Тетяна // 19.11.2017 at 12:42 //

  Слава Богу! Скажіть будь-ласка, чи є гріхом сурогатне материнство?
  Як ви до цього відноситесь? Дуже дякую.

 24. Ярослав // 16.11.2017 at 16:07 //

  Слава Ісусу Христу! Прошу сказати, запалювання свічок на могилах померлих це звичай чи обов`язок?
  ДЯКУЮ!

 25. Роман // 16.11.2017 at 14:06 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть чи можна зараз, де та яким чином отримати Свідоцтво про своє хрещення? Хрещення відбувалося на початку 80-их років, таємно (в селі у родини на дому, а не в храмі). Документу про хрещення немає. Невідомо навіть до якої Церкви належав священик, який здійснив обряд. Хотілося б це вияснити та отримати якийсь документ, або інформацію. Дякую.

  • Слава навіки. Процедура наступна:
   1. Слід прийти до храму (греко-католицького. Якщо такий є. Або православного) в тому селі, де відбулось уділення Святиї Таїнств зі свідками (тими, хто бачив, як Таїнства уділялись (батьки, рідні, сусіди))
   2. Парох храму на основі свідчень свідків мав би вписати в книгу Хрещень факт уділення Святих Таїнств на території його парафії, а відтак видати Вам про це Свідоцтво.

 26. Юлія // 05.11.2017 at 20:00 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, маю таке запитання : мені подобається один хлопець і такі ж почуття в нього до мене, але він баптист, а я греко-католичка. Дуже хочу, аби ми були разом, бо він хороша людина і любить мене, але він говорить про те, що мені треба ходити до їхньої церкви, бо інакше не можна будувати стосунки. Так от, скажіть, будь ласка, чи вважається це зрадою віри, і що мені робити? Дякую!

  • Слава навіки. Вважається. В нашій Церкві є можливий шлюб без того, щоб хтось кудись переходив.

 27. Руслан // 27.10.2017 at 13:05 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть чи буде вважатися гріхом читання наукової-практичної (медичної, психологічної та інш.) літератури про статеві стосунки? Чи це буде вважатися читанням нечистої літератури, яка провокує нечисті думки та пронукає до нечистоти?

  • Слава навіки. Якщо є ризик провокації нечистих думок і фантазій, то слід припинити читання такої літератури

 28. Anne // 23.10.2017 at 13:58 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть,будь ласка,як можна відмінити сорокоуст?

 29. Руслан // 18.10.2017 at 03:05 //

  Доброго дня,

  У мене є таке запитання про секс в Неділю, піст та постні дні, бо в інтернеті багато різної інформаціі.
  -Чи можна в неділю займатися сексом? (я чесно не знаю, але боюся це робити – якщо в Середу і Пятніцю є піст, то маємо постити та утримоватись від сексу. в Неділю нема посту, тоді чи є гріхом мати секс в Неділю?)
  -Я знаю що в деякі церковні свята церква встановила піст, а в деяких (нап. Свято Покрови) – немає посту. Так чи є гріхом секс в церковні свята (коли нема посту).
  -Я якось десь в інтернеті прочитав, щоб знати коли секс не є гріхом, то треба подивитись в які дні церква не проводить вінчання. Чи є ця інформація правдивою?
  -Ще я якось чув, що навіть під час посту секс можливий, якщо є слабкісь плоті і якщо священик дає на це дозвіл )не знаю чи правда це?)

  Я буду Вам дуже вдячним за відповідь.

  • Добрий день. Гріхом в цій сфері є переступлення 6-ї Божої Заповіді “Не чужолож”. Щодо стриманості від сексу в певні дні, то немає приписів в Церкві щодо цього. Слід стримуватись (“постити”), коли цього вимагають обставини (коли, наприклад, використовуєте природнє планування сім‘ї, або інші обставини).

 30. Андрій // 10.10.2017 at 21:35 //

  лава Ісусу Христу!
  1.Раніше я грішив проти чистоти думками, словами, читанням поганої літератури і
  рукоблуддям (часто). На сповіді сказав що я був нечистим в думках, словах та інколи і в ділах (сказати повністю соромився, а не сказати взагалі – боявся, що затаю таким чином гріх). Тепер думаю чи я сказав правильно, чи треба було розповісти докладніше? Чи є моя сповідь дійсною?
  Від поганої звички після тої сповіді позбавився неочікувано легко для себе самого.
  2. Чи можна гріх коли людина пробує дізнатися майбутнє через різні забобони, читання астрологічних прогнозів, відвідування сайтів з гаданнями в інтернеті і т. д. узагальнено назвати марновірством (на сповіді)?

  • Слава навіки. Визнання гріхів перед Богом є умовою доброї сповіді. Священик, зокрема, є для того, щоб ця умова була витримана. Тому, ми, як пенітенти, визнаємо свої гріхи, як вміємо і розуміємо, а завданням священика, є ставити уточнюючі питання (при потребі). Якщо сповідник таких питань не ставить, це значить, що він зрозумів суть справи і тому деталізувати немає потреби. Важливо, щоб пенітент у серці переживав стан гріха і щиро про це жалів.

 31. Ольга // 09.10.2017 at 00:50 //

  Слава Ісусу Христу! У мене виникли деякі питання стосовно теми “долі у нашому житті”. Сьогодні під час проповіді священик сказав про те, що б не сталося в нашому житті, то все на краще. Я з цим цілком згідна. Однак потім він навів як приклад життєву ситуацію, з якою я готова посперечатися. Священик виголосив таке: якщо, наприклад, дівчина хоче вийти заміж за певного хлопця, вона молиться посилено до Господа Бога з проханням допомоги. Молиться вона довго, і в кінці кінців Бог все ж дає їй те, про що вона Його просила – вона одружується з тим хлопцем. Проте хлопець починає випиває згодом, сім*я стає нещасливою, виникають суперечки, непорозуміння. І от священик сказав, що дівчина вимолила сама для себе таку долю, а Господь Бог готував їй зовсім інше…І тут я задумалася: на все Божа воля, якщо ця дівчина мала бути з цим хлопцем, якщо їй суджено бути з ним у парі, то вони будуть разом..тобто так хоче Отець Небесний…Того б не сталося, якби на те не було б Його волі…ТО чи дійсно священик був правий??? І тоді виходить, що я не можу молитися про якусь благодать, бо не знаю, чи вона принесе мені користь чи шкоду??? Чи все ж таки доля людини наперед визначена???? І якщо тому не судилося бути, то жодна молитва не допоможе????

 32. Анна // 07.10.2017 at 09:43 //

  Я завтра маю стати хресною мамою свого племінника. А сьогодні в мене почалися місячні. Чи можна мені йти за хзресну? Дякую

 33. Ігор // 02.10.2017 at 00:20 //

  Слава Ісусу Христу… Мене звати Ігор хочу вас попросити щоб ви помолилися за мене бо дуже мене тягне в монастир не можу знайти потрібний шлях для себе не знаю як вибрати хтось мене настільки сильно кличе туда що я деколи не знаю що мені робити і дуже сильно вагаюсь,хоть і перебуваю зараз закордоном на роботі.І не знаю як мені поступити що обрати… Підкажіть будь ласка.

 34. Христина // 23.09.2017 at 19:00 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь ласка, чи існує така молитва і чи взагалі може священик таке читати і хреститись, де звучать такі слова: “….Допоможи Господи щоб оце моє заклинання, що його чиню во їм’я Твоє, було грізним йому, а саме (і називається 4 ім’я людей з парафії, де править цей священик)? Маю відео де чути, що це іде з вуст священика.

  • Oleh // 26.09.2017 at 10:46 //

   Святе Письмо вчить нас добра і любові,і справедливости…Заклинання,-це вже від злого,”того хто крізь шпаринку зазирає в Церкву”…не заклинати,а молитись за інших потрібно,а Господь розсудить,як належить Сам,а тобі,по вірі твоїй дасться

   • Христина // 30.09.2017 at 09:33 //

    Тобто отець, що це читав перед храмом, заклинав тих людей чиї
    імена озвучував? “Хорошого” ми маємо священика. Дякую!

 35. Tani // 23.09.2017 at 11:36 //

  Слава Ісусу Хресту!
  Маю декілька запитань:
  1. Чи є оральний секс гріховним у подружжі?
  2. Чи перерваний статевий акт у подружжі як метод контрацепції є гріховним?

 36. Юлія // 22.09.2017 at 12:47 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, чи можна брати шлюб і святкувати весілля у День Святої Трійці? Дякую наперід за відповідь.

 37. Наташа // 21.09.2017 at 18:21 //

  Слава Богу.Вибачте занахабство але ви недали відповіді на моє питання ви його пропустили. Я кожен день захожу на сторінку до вас і дивлюся,якщо буде ваша милість прочитайте допоможіть і дайте відповідь)ато читачка відповідь і поради дала. Спаси Вас Господі.

  • Не гнівайтесь, але, як на мене, то дописувач Тетяна дуже гарно відповіла. Я подумав, що відповідь задовільнила Вас. Лише додам, що визначити, чи вселився злий дух може священик-екзорцист. Також, питання (якщо йдеться про поміч Бога у проблемі), чи ви вінчані, чи самі приступаєте до Сповіді і Святого Причастя (як часто)? Це першочергові засоби в подоланні духовної проблеми (якщо підгрунтя психологічне, тоді треба звернутись до психолога). Також не розумію, чому Ви не підійшли до священика і усно не поговорили про проблему. Всіх благ.

 38. Руслан // 21.09.2017 at 11:21 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть як мені бути в моїй ситуації. Маю трохи зайву вагу. Родичі та друзі постійно мені набридають з повчаннями, що потрібно худнути, “Як так можна? Треба з собою щось робити”, займися спортом, сядь на дієту, “Ні одна дівчина тебе не полюбить” і таке інше. Навіть висловили думку, що я маю гріх, оскільки не дбаю про своє тіло і не працюю над собою. Чи дійсно це так? Якщо мені Богом дано таке тіло, то чи мушу я його змінювати, і досягати якихось стандартів?

  • Слава навіки. 1. Треба любити себе такими, якими ми є. 2. Гріхом є шкода власному здоровю (тілу) непоміркованістю в їжі (також в споживанні некорисної їжі, в зловживанні алкоголю іншими напоями), що може приводити до повноти. 3. Господь дав нам тіло, як таке, а яке воно актуально і на зміни в ньому вплив безпосередньо маємо ми. Наше тіло – це Дар від Бога і маємо також про нього дбати, не занедбувати, не шкодити йому.

 39. Іванна // 10.09.2017 at 12:57 //

  Слава Ісусу Христу,Отче,хочу запитати,чи погана прикмета якщо зацвіла яблуня влітку,яка постійно дає плоди???? Дякую.

  • Слава навіки. Це питання не до священиків, а до етнологів, знавців народних традицій і прикмет. Предмет релігійних досліджень є БОГ і його дія в житті людини.

 40. Читач // 06.09.2017 at 18:14 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть чи є гріхом спроби досягти, одержати щось, що, як здається, не є Божою волею? Поясню: наприклад, довший час важко знайти собі подружнього партнера або позбутися певної хвороби, незважаючи на постійні молитви про це. В такому випадку багато хто кажуть, що швидше за все, на те про що просиш немає Божої волі і потрібно змиритися. Але якщо людина при цьому і далі наполегливо, всім силами буде намагатися досягти цього, чи буде це гріхом (ніби людина діє всупереч Божій волі,не погоджується на Божу волю щодо неї)? Дякую.

  • Слава навіки. Воля Божа – це, щоб людина була щаслива. Якщо вважаєте, що те, чого прагне принесе Вам щастя і воно не є злом, то чому б Бог мав цього боронити. Питання лише є в тому, чи Вам це принесе справді щастя, чи воно вже Вам потрібно, або в тому, чи Ви всі засоби використовуєте і чи прикладаєте достатньо зусиль? А Господь постійно чуває біля Вас і хоче Вам лише щастя.

 41. тетяна // 29.08.2017 at 23:16 //

  Слава Ісусу Христу.
  Отче, підкажіть, будь-ласка, чи варто купувати речі для ще ненародженої дитини, чи це все забобони, чи краще не спішити та просто молитись за успішні пологи?
  Спасибі!

  • Слава навіки. Можете робити все, що Вам підказує серце (нема значення, коли купувати речі для дитини). А молитись треба постійно )

 42. Таня // 29.08.2017 at 21:31 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, підкажіть, будь-ласка, чи можна брати хресними батьками пару, яка бажає одружитися (в майбутнє подружжя), проте для різних дітей (жінку для дівчинки, мужчину для хлопчика)? Я читала, що сімейну пару не можна брати, але наче для однієї дитини.
  Наперед вдячна.

 43. Ніна Малієнко // 19.08.2017 at 17:17 //

  Фотограф Сергій Гаджилов коментує: поки що Гугл не встановив, як треба, зв’язки між панорамами. Таке буває, потім проходить. Тому даємо посилання зразу на храм усередені https://www.google.com.ua/maps/@50.4577047,30.5057071,3a,75y,342.97h,80.96t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipOYEmaxQ9yBayPoR0ANnSB2-gPspyusfQz-hIwk!2e10!3e12!7i10300!8i5150?hl=uk

 44. Ніна Малієнко // 19.08.2017 at 15:30 //

  Слава Ісусу Христу! Фотограф Сергій Гаджилов зробив нашому храму подарунок до свята Преображення Господнього: 3D-панорами вже на мапі Гугла. Тепер храм зовні і всередині можна роздивитися в деталях. Для того, щоб поставити панорами на наш сайт, треба просто перенести посилання з Гугла. Самі панорами (вони досить важкі), залишаться на сайті Гугла, а на нашому буде тільки посилання на них. Так буде добре індексуватися. Щиро дякую!) З повагою, п.Ніна Малієнко https://www.google.com.ua/maps/@50.4578226,30.5059269,3a,75y,22.52h,86.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAF1QipN-nzDuum5xJOMeb9FXa3BCm5f0Rbl4geF58SGV!2e10!7i10300!8i5150?hl=uk

 45. Інна // 08.08.2017 at 22:16 //

  Слава Ісусу Хритсу! Чи можна вважати вплив нечистої сили на людину через пороблення, порчі та одержимість з допусту Божого однаковими; чи можливо поробленя – це зовнішня одержимість(коли злий дух не вселяється в людину, а діє на нього зовні), а одержимість з допусту Божого – це внутрішня одержимість(коли злий дух вселяється в саму людину)? Дякую

  • Слава навіки. Не можу зрозуміти причини виникнення такого питання і причини пошуку джерела проблеми. Будь-яка одержимість – вона є з допусту Божого, не з Його волі.

 46. Наташа // 05.08.2017 at 19:34 //

  Слава Богу. Батюшка прошу вашої допомогі благаю поможіть.В мене напевне вселився чорт іншого пояснення я немаю. 4 місяці назад я родила довгождану донечку яку просила у Бога довгіх 14 років. Всю вагітність я молила щоб виносити і родити здорову дитину. Богу дякувати так і сталося. Але буквально через півтора місяці в мою голову вселилися думкі про смерть я бачу кругом негатив я помислом страшно навіть писати бажаю сдохнути своїй дитині вже два місяці вмене в голові такі думкі цілими днями я зними борюся і нічого з собою неможу вдіяти допоможіть пару раз вже хотіла зробити суєцит. Щоб я нешкодила своїй дитині цими думками.Я безмежно її люблю готова життя віддати аби вона була жива і здорова. Готова горіти в пеклі за такі думкі аби нешкодило дитині мене напевне і матірю назвати складно після такого. Після хрещення і вводу стараюся малечу кожну неділю завести до причасття. Сама до сповіді ходила коли до воду була з детиною десь 2.5 місяці тому вже тоді в мене були прсутні такі думкі що правда про них я неказала священнику. У вечері молюся і прошу у Бога щоб мої думкі незашкодили моїй донечці. Благаю підкажіть що робити і чим це шкодить моїй дитині. Спаси Господі.

  • тетяна // 29.08.2017 at 22:28 //

   Дозвольте відповісти. Можливо ваш психологічний стан пов”язаний з новими побутовими проблемами, раніше ви виконували одні дії, сімейні обов”язки щодо себе та чоловіка, скоріш за все ходили на роботу тощо. А тепер змінився ваш графік, режим та, окрім фізичного навантаження, з”явилисось і психологічне. В моменти, які вам важко, намагайтеся молитися Пресвятій Діві Марії, телефонуйте знайомим, друзям…не акцентуйте увагу на таких думках, переключайте їх. З місяцями, розвитком дитини буде легше, все зміниться. Ви будете разом гратися, бігати, радіти.

  • Oleh // 26.09.2017 at 10:58 //

   Доброго дня,Наталія!Вибачте,що пишу вам,але ваш психологічний стан мене непокоїть,не в плані,що ви одержимих,бо в це не хочу вірити,а тим непокоїть,що в своїй біді ви почуваєте себе самотньою,якщо ви вже тут пишете про свою проблему,вона є великою,але попрошу вас про дещо,опісля обіцяю ,що все стане навіть краще ,як було.вживайте часто освячену воду і моліться,але не просто говоріть завчені слова.станьте на коліна ,простягніть свої думки до Господа,і розкажіть Йому все,можете і поплакати,то нічого,будьте щирі з Ним,і в такій молитві біля Вас будуть присутні Його Ангели,ви відчуєте це самі,бо душа заспіває,і будуть навіть Ангели чудуватись від сяйва,що йтиме від вас …і просіть Господа,бо як син просить у батьку хліба,то не дасть він йому камінь.Мир вам!

 47. Юлія // 26.07.2017 at 21:01 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, допоможіть моїй сім’ї. Ми з чоловіком живе вже 3 роки в шлюбі, чекаємо народження дитини,все у нас дякувати Богу добре. Єдине, у нас в сім’ї зникає мир і спокій, коли приїжджає мама мого чоловіка. Вона їздить за кордон на роботу, але коли повертається до вдома завжди сварки. Вона постійно керує нами, хоче все контролювати, щоб ми лише робили і слухались її. Вона обіцяла, що заробляє гроші собі на квартиру, а хату залишить нам. На квартиру вона гроші вже має, але так її і не купую, складається враження, що їй просто подобається керувати нами і лізти у наші стосунки. Я її поважаю, і зла їй не бажаю, але єдине, що хочу, аби вона жила окремо від нас, і не втручалась у нашу сім’ю, не керувала нами. Я молюсь Богу, читаю молитву до Скоропослушниці, щоб допомогла. А що ви порадите, можливо читати, які молитви, щоб нарешті Бог допоміг нашій сім’ї.

  • о. Роман // 02.08.2017 at 12:46 //

   Слава навіки. Співчуваю вам. Молода сім’я має бути незалежною, особливо від батьків. Тому, моліться, щоб мама не могла часто приїжджати з-за кордону (жартую). Важливо, щоб чоловік ваш теж поділяв вашу думку (щодо того, що мама чинить недобре), а також, щоб він делікатно мамі про це говорив. Також важливо, щоб ваша сім’я була незалежна (матеріально) від мами. Хай Господь дає сили і терпеливості.

 48. Ніна Малієнко // 04.07.2017 at 23:16 //

  Слава Ісусу Христу! о.Роман, ми сьогодні обговорювали зйомку 3D-панорам нашого храму. Ось панорами храму Миколи Доброго на Подолі, які зробив фотограф Сергій Гаджилов http://www.mykoly-dobrogo.org.ua/library/3d/ (я перенесла їх на сайт з мапи Гугла, о.Василь Чудійович надав мені доступ). Це зйомка в декількох інших храмах (пролистайте, будь ласка, до кінця сторінки) http://www.vr-photo.com.ua/3dpano/virtualnyj-tur-po-khramu Ось тут Сергій Гаджилов дає інтерв’ю, воно про зйомку весілля, але він в ньому розкривається, побачите, що за людина http://wedding.ua/category/visit/206/ Буду чекати на Ваше рішення. З повагою, п.Ніна Малієнко

  • Ніна // 08.07.2017 at 22:48 //

   Слава Ісусу Христу! Охрестила дитину Яна-Євфросинія. Коли святкувати її іменини? Шукати по церковному календареві, коли Івана?Не знаю, чи шукати найближчий такий день після дня народження, чи після дня хрестин? Чи взагалі не має значення, коли святкувати? Чи шукати, коли Євфросинії? Дякую.

   • о. Роман // 02.08.2017 at 12:49 //

    Слава навіки. Такі питання варто ставити перед хрещенням дитини, щоб знати, хто буде небесним покровителем ) Великого значення нема, коли святкувати: можна в день св. Івана, а можна в день св. Євфросинії, а можна і тоді, і тоді.

 49. Галина юрків // 30.06.2017 at 02:56 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будьласка чи можна наймати григорянку на 30 днів за здоров’я ? Дякую!

  • о. Роман // 02.08.2017 at 12:22 //

   Слава навіки. Можна, але це не буде називатись “Григорянка”, а лише “30 Святих Літургій”.

 50. Анна // 28.06.2017 at 12:00 //

  Слава Ісусу Христу.
  Маю проблему. Раніше жили разом із хлопцем і завели собаку. Стосовно спільного життя до Шлюбу я вже змінила свою думку.
  Раніше назвала собаку на честь псевдоніма, який, здається, мав один героїв Небесної Сотні. Тільки це псевдо – було взяте з назвиська чи то котрогось із міфічних богів чи то демона якогось. Принаймні знайшла таке джерело. Не знаю чим керувалася людина, що брала таке псевдо(якщо взагалі брала), але то інша історія. Тим не менш, про таке походження клички я знала чи не з самого початку. Тепер намагаюся змінитися і таких речей не допускати, але невдало названого пса забрали батьки мого колишнього хлопця і змінити кличку проблематично. Як підкажете підійти до цієї проблеми?

  • о. Роман // 02.08.2017 at 13:03 //

   Слава навіки. Не до кінця розумію проблему. Окресліть її конкретним питанням, будь ласка.

 51. лариса // 25.06.2017 at 14:08 //

  Слава Ісусу Христу!Підкажіть пудласка,як інколи реагувати на відверті розповіді своїх негараздів зовсім чужих людей.Я працюю в магазині.Інколи це дуже дратує і після таких розмов відчуваю себе розбитою візично.

  • о. Роман // 02.08.2017 at 13:01 //

   Слава навіки. як реагувати:
   1. Ніяк – не слухати
   2. Делікатно попросити, щоб не розповідали, оскільки вас це дратує і “розбиває”
   3. Співчувати.

 52. Володимир // 19.06.2017 at 18:04 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть, будь ласка, коли розпочинаються найближчі передшлюбні навчання? І якщо відомо, який графік і тривалість.
  Буду дуже вдячний.

  • о. Роман // 02.08.2017 at 12:58 //

   Слава навіки. Науки починаються 4 вересня о 19 год.

 53. Марія // 19.06.2017 at 09:42 //

  Слава Ісусу Христу. Звертаюся до Вас з такою проблемою.Моєму чоловікові було дуже погано( таке враження що його відключає )так було 3 дні.Думали що вроки, звернувся до бабки, бабка сказала,що страшні пороби. І так триває вже пів року майже що два тижні. Був і в чоловіка, який викачує яйце і виливає віск він сказав те саме і на ту саму людину.Пороби робить свічкою. Навіть моя мама часто бачила що ця людина палить свічки в дома.Мій чоловік і до церкви ходив ставив свічки за здоров\’я і ворогів і своє і нічого не помагає. Підкажіть що робити може дати за здоров\’я на цілий місяць. Кажуть що є лєнта ЖИВА ПОМОЧ (що то за лєнта) ДОПОМОЖІТЬ Помоліться за чоловіка Івана

  • о. Роман // 02.08.2017 at 12:57 //

   Слава навіки. Вибачте, а Ви хочете, щоб вам Бог допомагав, чи диявол? Чи одночасно обоє? Бабки, ворожки, мольфари – це явно не Божа поміч. А якщо не Божа, то чия…? Тому, не можна, звертаючись до бабок і т.д., розрахувувати на те, що Господь зможе вам допомогти. “не можна двом панам служити”.

 54. Тетяна // 15.06.2017 at 11:55 //

  Слава Ісусу Христу! 9 днів як померла моя бабця, чи можу я поставити свічку в храмі ввечері, якщо зранку не було можливості? і чи існують якісь правило щодо певного часу коли краще ставити свічку?

  • Слава навіки. немає жодних правил. Коли маєте можливість, то й моліться.

 55. Solomiya // 12.06.2017 at 08:37 //

  Слава Ісусу Христу !!! Я б хотіла дізнатися чи можуть нас повінчати в Петрівку тому що я вагітна а чоловік лише приїжає на 2 тижні працює за кордон

  • Слава навіки. В часі постів заборонені гучні забави, а не уділювання Таїнств.

 56. Яна // 11.06.2017 at 20:14 //

  Слава Ісусу Христу. Мене хрестили Яна, хочу запитатись чи є в мене свята покровителька імені.

  • Ім‘я Яна похідне від Іван, Йоан, Йоанна. А з такими іменами в церковному календарі є безліч небесних покровителів.

 57. Тарас // 07.06.2017 at 14:29 //

  Слава Ісусу Христу!

  Скажіть яке ставлення Церкви до так званих “старих холостяків, старих дів”? Чи повинна віруюча людина, в якої (з тих чи інших причин) не складається сімейне життя (не вдається створити сімю), обовязково ставати монахом, монахинею (богопосвяченою особою), навіть якщо вона не відчуває поклику?

 58. Аня // 31.05.2017 at 18:55 //

  Слава Ісусу Христу!Хочу попросити священника бути моїм духовним наставником,але якось не наважуюся.Як я можу про це сказати,чи може він відмовити?До чого це зобовязує мене та його?Дякую.

  • Слава навіки. Треба не боятись, а наважитись. Відмовити чи насварити вас він не має права ) Зобовязань не мало б бути. Це все вже в процесі спілкування.

 59. Vita // 31.05.2017 at 12:29 //

  Слава Ісусу Христу!
  поясніть ,будь ласка ,чітко:де є межа в стосунках між хлопцем і дівчиною
  просто дуже багато є різної інформації і я себе завжди виправдовую в тому ,що роблю
  За статевий контакт я знаю , але мене саме цікавлять дотики

  і що робити ,якщо хлопець православної віри ,а я греко-католицької?

  якщо можна,наводять аргументи з Біблії
  дуже дякую!

 60. Олена // 11.05.2017 at 11:48 //

  Я закохалася в свого кума, а він в мене, але я хрестила в нього доньку (було дві пари)! Він зі своєю дружиною не вінчані, та вже розлучилися.Чи можна нам бути разом?

  • Слава Ісусу Христу. Згідно Кодексу Канонів Східних Церков між вами і вашим кумом виникає перешкода духовного споріднення, яка чинить неможливим ваше вінчання. Щодо “бути разом”, то тут питання вибору життя в грісі чи без нього.

 61. Тарас // 08.05.2017 at 08:54 //

  Христос Воскрес!
  Під час підготовки до Першої сповіді сестра Єротея сказала дітям, щоб вони утримувалися від читання «Гарі Потерта». Ми тоді з сином договорилися, що він зробить таку жертву Богові, що відмовиться від читання цього циклу історій.
  Але він до мене вже два чи три роки періодично приходить з запитанням, чого не можна читати цих історій і винить вже мене, що я йому забороняю ці історії читати… У родині мене звинувачують, що я неправильно виховую сина «невиправданою забороною», а він їх все одно колись прочитає…
  Прошу мені, сказати, чого справді Церква не рекомендує читати цих історій? Сам я їх також не читав,.. хоч багато чув всякого… Чим ці історії, справді, є небезпечними для читання, а інші казки про чарівників (у тому числі українські народні – в яких часом також зустрічаєтеся нечиста сила) ні?
  І чи не можна, все-таки, дозволити прочитати цей цикл історій 11-річній дитині?..
  Дякую за відповідь.

  • Слава Ісусу Христу. А який аргумент нечитання цих історій навела с. Єротея. Треба від цього відштовхуватись.

   • Тарас // 01.06.2017 at 13:20 //

    Дякую за відповідь.
    Мій син проходив підготовку до першої сповіді два роки тому. Я особисто цієї заборони не чув (і, відповідно аргументації). Але так розумію,коли обговорювали Першу заповідь Божу… Я тоді порадив йому про це спитатися у сповідника на Урочистій сповіді. о.Рафаїл підтвердив цю заборону (наскільки я знаю).
    Але періодично питання ставляться мені: “Чого?” А я не знаю що відповісти. Можу тільки здогадатися (бо цієї історії не читав – не той вже вік), що у цій історії багато є “нечистої сили”, яка виступає як позитивні герої. На що мені іде аргумент (вже від співробітників, які чули про цю дискусію), що і в народних казках зустрічається нечиста сила…
    Що мені може порадити у цій ситуації?

    • То як на мене, чи є сенс читати також і такі народні казки.) На мою думку, саме таке перенасичення магією є ризиком для духовного здоров‘я дитини. І навіть, якщо виключити якісь ризики, то слід поставити питання про користь такої літератури. Якщо користі нема, то навіщо тратити час на читання такого роду книжок?

     • Тарас // 19.06.2017 at 11:24 //

      Дуже дякую за відповіді!!! Будемо старатися дотримуватися навчання Церкви!

 62. Уляна // 23.04.2017 at 23:16 //

  Христос Воскрес! Скажіть будь ласка чи можна чоловікові який живе з жінкою,але вони не є шлюбні бути весільним старостою? Чи це не має значення? Дякую!

 63. Петро // 22.04.2017 at 15:06 //

  Христос воскрес.Маю таке запитання.Недавно у нашому селі повісився молодий чоловік.Поховали його без священників.А потім родичі цього чоловіка найняли службу на сороковий день.Служба пройшла в храмі нашого села.Священник знав про цю ситуацію.І це в нашому селі непоодинокий випадок.Сорак днів відправляють за всіх самогубців. Хотів би зрозуміти ,як таке може бути?

  • Слава Ісусу Христу. Цеква молиться за усіх, хто отримав Таїнство Хрещення і став учнем Христа, незалежно від того, як він завершив життя. Один Господь є суддею. А наше завдання є молитись за усіх.

 64. Андрій // 19.04.2017 at 20:33 //

  Скажіть будь ласка чи можна вінчатися 4 червня 2017 року

 65. Ірина // 03.04.2017 at 13:31 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, розклад богослужінь на 7 квітня. Чи можна буде під час літургії 7. 04 піти до сповіді? Дякую.

 66. Слава Ісусу Христу! Підкажіть отче, чи можна в піст хрестини планувати. Ми розглядали 2 квітня чи ліпше вже почекати Великодня? Якщо так то чи можемо на другий день Великодня 18 квітня планувати хрестини. Дякую.

  • Слава навіки. Можна. Слід прийти до храму і домовитись зі священиком

 67. Руслан // 23.03.2017 at 13:32 //

  Слава Ісусу Христу!
  Дуже не зрозумілі стосунки, які описані у старозавітній книзі Пісня пісень. Ось деякі цитати (в перекладі І.Хоменка): “Постеля наша – сама зелень.”,”бо я з любови знемагаю.” “Ліва рука його під головою в мене, а правою він мене обіймає.”, “Які ж бо твої любощі прекрасні”, “Ходім у поле, та заночуймо у селах. Там обдарую я тебе любов’ю.” Хіба там розповідається про чоловіка та дружину? Що між ними відбувалося і як це можна пояснити згідно вчення Церкви про чистоту до шлюбу. Дякую.

 68. Solomiya // 11.03.2017 at 19:35 //

  Слава Ісусу Христу !!! Отче, мені 16 років моєму хлопцю 29 і ми хочемо повінчатися тому що я вагітна ,але мої батьки хочуть щоб я зробила аборт чи можуть нас повінчати без дозволу батьків???

 69. Тетяна // 08.03.2017 at 12:26 //

  Слава Ісусу Христу! Прохання – нагадайте нам основні правила і обмеження в їжі на час посту. Я знаю, що мясо і молочні заборонені, але не можу повністю відмовитися. Чи достатньо не вживати такі продукти лише в пятницю і середу? Які правила на Страсний тиждень. Дякую!

 70. Роман // 01.03.2017 at 14:36 //

  Слава Ісусу Христу! Запитання щодо земних поклонів в храмі у період посту.
  Чи обовязково слід робити земні поклони хрестачись при вході та виході з храму? Чи потрібно на початку та вкінці приватних молитов у храмі робити земні поклони (після кожного хресного знамення (тобто тричі)? Чи можна в вище наведених випадках робити малі поклони (а не земні)?
  Чи обовязково під час Літургії в період посту всі поклони (в тих випадках коли потрібно) повинні бути земними?
  Іншими словами, чи в період посту поклони мають бути тільки земні чи це не обовязково?

  • Слава навіки.
   Чи обовязково слід робити земні поклони хрестачись при вході та виході з храму? Не потрібно. Інструкція: заходимо до храму, цілуємо ікону на тетраподі, відходимо на зручне місце, робимо три доземні поклони, молимось (вітаємось у приватній молитві з Богом), робимо три доземні поклони, встаємо і побожно чекаємо початку богослужінь. Так само і після богослужіння.
   Під час богослужінь принцип наступний: чинимо так, як чинить священик.
   В інших випадках робимо малі (поясні) поклони. У неділю доземні поклони не робимо.

 71. Слава Ісусу Христу! Я з чоловіком дуже хочемо похрестити нашого маленького синочка у вашому храмі. Але в нас є боязнь, що це не можливо. Адже ми відвідували часто парафію молоді були на альфі і на службі, але мій чоловік лише на пів дорозі до Бога і він ще боїться визнати свою віру. Тому я на нього не тиснула і ми не вінчалися в храмі а лише узаконили шлюб. Ми хочемо взяти за хрещених побожних парафіян храму Василіян. Але чи ви могли б допомогти чи підказати чи можемо ми уже планувати хрестини у вашому храм? Дякую щиро за відповідь. Нехай благословляє Вас Бог.

  • Слава навіки. Якщо коротко: можете планувати хрестини і хрестити дитину у нашому храмі. Добре, що хресні батьки практикуючі християни. Також, важливо, щоб дитина росла в практикуючій, християнській родині, тому, плануйте також вінчання, у нашому храмі ))

   • Дякую щиро. Це радість для нас. Тоді сповістимо Вас про хрестини.

  • Слава Ісусу Христу! Підкажіть отче, чи можна в піст хрестини планувати. Ми розглядали 2 квітня чи ліпше вже почекати Великодня? Якщо так то чи можемо на другий день Великодня 18 квітня планувати хрестини. Дякую.

 72. Галина Л. // 27.02.2017 at 19:27 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть буть ласка чи можна вінчатися в УГКЦ , чи священник греко-католицької церкви може дати шлюб, якщо
  чоловік був одружений і церковний розвід наданий УПЦ ?

 73. Марія // 24.02.2017 at 12:16 //

  Слава Ісусу Христу! Чи можна у нашій церкві замовити Григоріанку? Дякую.

  • Слава навіки. Можна. Лише, не можемо обіцяти, що вона буде служитись нашими отцями. Якщо не буде змоги, тоді ми передаємо іншим отцям для служіння.

 74. Руслан // 22.02.2017 at 15:24 //

  Слава Ісусу Христу! Нещодавно одна моя добра знайома в розмові сказала мені, що моя “активність” в соціальних мережах спонукає її до гріха заздрості. А саме я веду активний спосіб життя, маю можливість подорожувати (задяки хорошій роботі з неповною зайнятістю) та виставляю фотографії з подорожей в соціальні мережі. З її слів це не є добре, оскільки інші можуть не мати таких можливостей і тому таке виставляння спонукає їх заздрити та почуватися меншовартісними. Я ніколи раніше про це не задумувався. Підкажіть як бути в такцій ситуації? ЧИ потрібно зважати на такі зауваження, адже я нічого поганого нікому не зробив?

  • Слава навіки. Якщо підходити до справи не скурпульозно, то проблеми справді немає. Для подруги ваші чи інших людей успіхи мають бути причиною не заздрості а праці і зусиль, щоб досягати собі таких же успіхів. Друге: виставляння на показ своїх успіхів може стати небезпечною причиною до гордості (а це гріх), марнославства, погорджування іншими, які не мають таких можливостей справді. Тому, слід проаналізувати, що мене спонукає виставляти на показ свої успіхи і т.д.

 75. Мар'яна // 11.02.2017 at 01:00 //

  29.01.2017 писала вам запитання. Дуже чекаю відповіді, кожного дня обновляю сайт. Ви його теж не бачите у себе ?

 76. Альона // 06.02.2017 at 16:58 //

  Слава Исусу Христу!
  Допоможiть з таким питання,- я православна,проживаю на Украiнi, майбутнiй чоловiк в Iндii,чи можливо вiнчатись нам,без перепон? Та чи достатньо мого свiдоцтва про хрещення? Чи в них можуть бути якiсь питання до мене? Велике дякую!

  • Єремія // 10.02.2017 at 11:53 //

   Слава навіки! Повінчатись можливо, окрім свідоцтва про хрещення ще потрібно заповнити ряд документів, але, вважаю, буде краще порозмовляти на цю тему з настоятелем храму де плануєте вінчатись.

 77. Олеся // 04.02.2017 at 17:53 //

  Слава Ісусу Христу!Чи можна назвати дитину ім’ям Єва?Чи вважається воно церковним?Чи може священник дати до нього інше церковне ім’я,якщо батьки цього не хочуть.

  • Єремія // 10.02.2017 at 12:14 //

   Слава навіки! так, таким ім’ям можна хрестити, це є церковне ім’я (день ангела 24 грудня коли Церква згадує прабатьків Адама і Єву (інформація з інтернету)). Заохочується щоб дитині було дане ім’я когось із святих (церковне ім’я), але насильно цього ніхто не робить, якщо батьки вирішили по іншому. Принаймні у нашому храмі.

 78. Анатолій // 02.02.2017 at 17:59 //

  Христос Народився! Питання,чи можна після освячення своєї домівки священником УГКЦ пускати священника УПЦКП щоб він ще раз посвятив домівку? Кажуть люди що пересвячувати не добре.
  Дайте відповідь,я живу в маленькому містечку де всі один одного знають і сьогодні я не пустив православного попа для освячення свого дому,чи правильно це?

  • Єремія // 10.02.2017 at 12:28 //

   Славімо Його! Ви маєте право на те, щоб Вас відвідав ваш священник(з того храму вірним якого себе вважаєте) і маєте право не впустити до своєї домівки когось іншого. Те, що “Кажуть люди” коментувати не буду.

 79. Ірина Левко // 29.01.2017 at 08:55 //

  Слав Ісусу Христу. Хочемо передати добру звістку Отцю Рафаїлу та всій церкві. Ми сім’я Левко. Не так давно храм робив збірку для допомоги нашому синочкові Степану Левко. І ось дякувати Богу та добрим людям ми зібрали кошти. Уже наступного тижня Степанчик їде на обстеження до Німеччини. Ми, на жаль, зараз рідко буваємо в храмі , чере часті поїздки на реабілітацю, і неможемо завітати до Вас особисто, щоб подякувати Вам та парафіянам.

  • Єремія // 10.02.2017 at 12:36 //

   Слава навіки! Нехай Господь помагає!

 80. Мар'яна // 29.01.2017 at 01:51 //

  Доброі ночі! Питання стосується значення червоноі нитки на зап’ясті руки. Чи справді вона є захистом від всякого негативу інших людей і чи це не є гріхом перед Господом? Так як є люди із сильнішою енергетикою і не завжди вони приносить іншим людям добро, що про це думає Церква? Буду вдячна за відповідь.

 81. Оксана // 23.01.2017 at 09:24 //

  Христос народився! Скажіть будь ласка ви вибираєте запитання які подобаються….Я задала питання 19.12.16 і ще не отримала відповіді.

  • Єремія // 10.02.2017 at 12:32 //

   Славімо Його! ні ми не вибираємо питань. з невідомих нам причин відповідь на ваше питання не оприлюднюється (ми намагались з кількох різних компютерів), хоча вона вже давно готова і якщо бажаєте можу її надіслати на Вашу ел. пошту.

 82. Максим // 21.01.2017 at 15:43 //

  Христос народився!
  Чи є блискавка сатаністичний символом? В мене на телефоні при зарядці висвітлюється такий знак і на зарядці є. Тут нема окультизму?

 83. Roman // 20.01.2017 at 13:49 //

  Христос народився!
  Запитання виникло в звязку зі статтею “МУДРЕЦІ ЗІ СХОДУ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?” в інтернеті (Блог о. Петра Балога): як простим мирянам (не маючим теологічної освіти, не досвідченим в богословських питаннях) знати, що зі сказаного в Святому Письмі сприймати як факт, реальність, а що -тільки як притчу, алегорію?
  Була в дійсності втеча Святого сімейства до Єгипту чи ні? Було винищення царем Іродом дітей чи ні?

  • Роман // 21.01.2017 at 18:54 //

   Славімо його. Ви частково відповіли на своє питання вже своїм коментарем. Запитувати священиків, шукати в різних джерелах інформацію (вже сама стаття о. Петра розкриває багато речей). Скільки живемо, стільки маємо вчитись і пізнавати. Це стосується різних сфер життя (правда ж, тільки скільки треба вчитись, щоб розібратись в комп’юторі тим, хто не є фахівцем, але вчимося), так само і в пізнанні істин духовних та релігійних. Бажаю успіхів і від Бога Ласки.
   п.с. http://news.ugcc.ua/articles/desyat_nev%D1%96domih_fakt%D1%96v_pro_r%D1%96zdvo_za_svyatim_pismom_78496.html тут ще є багато цікавинок від професійного бібліста. Самому було цікаво 🙂

 84. Діана // 15.01.2017 at 18:11 //

  Слава Ісусу Христу!
  В мене є питання, яке мене довгий час мучить. Мене мучить довгий час гріх похоті. Я не можу вибратися з нього, постійно лізуть брудні думки і я часто дивлюся фільми та серіали з еротичними сценами. Це також може бути поштовхом до того гріха, про який я кажу. У мене є сусіди, які дуже голосно займаються коханням і мені за стінкою все чути. Вночі я напевно все це чую і тому несвідомо мастурбую. Коли прокидаюсь то розумію що це робила, але не можу ніяк себе контролювати тоді. Скажіть чи це є гріх, якщо він зроблений уві сні і чи потрібно в ньому сповідатись як тільки я це зробила?

  • Роман // 21.01.2017 at 19:01 //

   Слава навіки. Щоб людський вчинок був морально оцінений, тобто, був злим або добрим, потрібно три речі: 1. Наявність матерії, 2. Свідомість, 3. Згода волі. Якщо один з тих трьох елементів відсутній, тоді про гріх говорити не можна. Приклад: якщо я хворий так, що не можу встати з ліжка і тоді не йду до храму на Літургію, то я порушив церковну заповідь “У неділі і свята брати участь у Службі Божій”? Відповідь: НІ, бо відсутня моя згода (я цього не хотів, так вийшло не поїй волі). Тому, те що відбувається уві сні, відбувається без нашої свідомості і без нашої згоди. Тому, гріха нема.

   • Андрій // 15.04.2017 at 16:32 //

    Матерія… свідомість….згода волі…. А молитва “ослаби, прости, відпусти прогрішення наші вольні і невольні, свідомі і несвідомі, що в ділі і помислі….” Га?????

 85. Sinner // 10.01.2017 at 23:42 //

  Доброго дня, Ваше преподобіє. У мене дуже серйозна проблема. Мій чоловік – воцерковлений католик, але полюбляє заходити на нудистські пляжі, коли подорожує(. Ми з ним вінчані. Я йому не раз говорила, що то є сором, недостойно християнина і гріх проти заповіді: “Не чини перелюбу” (у нас, православних, точно, та й у католиків, думаю, також).

  А також він, на мою думку, грішить проти слів апостола Павла (1 Кор. 7:4), що чоловік не владний над тілом, а жінка, і навпаки. Та ще й ганьбить мене, бігаючи там голим з обручкою, якою зі мною вінчався(.

  А він заперечує, що перелюбу там немає ніякого, він мене ні з ким не зраджує. Чи не були б Ви ласкаві як католицький священник йому пояснити, яке відношення нудистські пляжі мають до Божої заборони перелюбу, чому не може християнин, який щонеділі ходить до костьолу, таке собі дозволяти? Бо мїх батюшок він не шибко слухає. А Вас, може, почує, коли покажу Вашу відповідь.

  Спаси Господи.

 86. olas // 08.01.2017 at 21:32 //

  чи можна брати шлюб і справляти весілля у п’ятницю

 87. Ірина // 28.12.2016 at 02:35 //

  Cлава Ісусу Христу!
  Можливо питання моє дуже банальне, але, повірте, для мене критично важливе. Річ ось у чому. Вже років 8 (а то й більше) я відчуваю постійний душевний дискомформ, тривогу без підстави, погані думки. Сьогодні мені 19 і як я не намагаюсь боротись із цією проблемою – не допомагає ніщо. Я спілкувалась із багатьма священослужителями, сподівалась, що, можливо, зтось із них дасть справді дієву. пораду.Проте, на жаль, так не сталось. І в цьому я звинувачую лише себе, бо я не відчуваю себе нормальною людиною. Я досі не можу нормально спілкуватись із хлопцями, ніколи не зустрічалась, на цій підставі в мене з’являється заздрість до подруг, у яких все добре в цьому плані. Я стараюсь з цим боротись, але постійне надягання маски та біль в душі мене таки здолає. Я не можу самоствердитись у житті. І усі говорять, твій час ще не прийшов, або Господь тебе випробовує. Ніхто не знає правди, але тим не менше мені важчає з кожним днем. Я просто не вірю у себе та своє щастя. Це вище мене(( І є ще одна порблема, коли я говорю про цю свою проблему мамі та бабці, вони говорять, що повезуть мене зливати віск. Я знаю, що це великий гріх. Тож, і вони мені, мабуть, допомогти не зможуть, але і тримати це в собі не можу, треба хоч комусь вилити це. Я відвідую релігійного психотерапевта, але результатів поки немає. І я сумніваюсь, що вони будуть. Я розумію. мені потрібна терпеливість, смирення, віра. Але мене хвилює те, що це все продовжується вже роками.Мені страшно від того, а що, якщо я і не вірю загалом, найгірше, що ні від кого не дізнаюсь. вірю я чи ні. Я кожного дня мов в воду опущена, на годинку заспокоюсь, а потім думки знову лізуть. Та й відчуваю, що у різних колективах до мене не дуже тягнусь, від того депресія лише посилюється. Я насправді в розпачія. тому що по – справжньому намагаюсь, стараюсь, шукаю шляхи, які можу, а врешті – решт, отримую розчарування. Для мене кожен день – це мука, але я хочу радіти цьому дню, хочу жити , а не існувати. На душі дуже боляче, особливо, коли розумієш, шо виною усіх твоїх проблем – ти. Боюсь, страждатиму все життя, якщо не змінюсь, а змінитись ніяк не виходить. Якесб заплутане коло(((((

 88. ATISO // 26.12.2016 at 06:47 //

  Слава Ісусу Христу. Скажіть будь ласка в яких випадках церква дозволяє вазектомію?

 89. Надія // 23.12.2016 at 16:17 //

  Слава Ісусу Христу! Ми хочемо освятити квартиру. В якому порядку звертатись з цим проханням: після будь-якої служби Божої, чи до певного священника, в який час? Дякую наперед за відповідь.

 90. Слава Ісусу Христу. Як ви ставитеся до видавництва Марії Вальторти “Богочоловік” . Я зараз читаю 4 том. 231 Субота в Ездрелоні.Малий. І в цьому розділі написане таке…..
  Я благословляю вас. Я молюся за вас. А ти батьку не турбуйся про ягня яке ти мені довіряєш. Я приведу тобі його назад щоб ти зміг порадіти бачачи як воно росте у мудрості любові і доброті на Божій дорозі. Воно стане твоїм пасхальним ягням цього бідного свята Пасхи – найбільш бажаним із жертвуваних на вівтарі Єгови ягня. Яб попрощайся із дідусем щоб піти із твоїм Спасителем твоїм добрим Пастирем! Мир з вами!……..
  І в мене таке питання. Чому тут вживане слово “Єгова”? Я нерозумію.
  Дякую. Буду чекати відповіді.

 91. Леся // 13.12.2016 at 17:15 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, чи не забороняє церква лікуватися у кінезіолога/кінезітерапевта?

  • о. Єремія // 20.12.2016 at 14:22 //

   Слава навіки! за цим посиланням знаходиться стаття у якій представлена позиція Церкви відносно так званої нетрадиційної медицини. тут також знайдете відповідь частково і на ваше питання
   http://www.credo-ua.org/2014/03/111835

 92. Ярема // 24.11.2016 at 13:09 //

  Слава Ісусу Христу!Чи можливе заснування закритого чоловічого контемплятивного монастиря в УГКЦ? Чи таке можливе у східному обряді?Дякую!

  • о. Єремія // 20.12.2016 at 14:45 //

   Слава навіки! так, теоретично це є можливе.

 93. Роман // 22.11.2016 at 17:05 //

  Слава Ісусу Христу! Чи можна самому собі обрати святого (небесного) заступника і опікуна (крім того покровителя чиїм іменем названий)? Чи можна обрати собі декількох святих опікунів?

  • о. Єремія // 20.12.2016 at 14:55 //

   Слава навіки! так, звичайно можна і самому обрати заступника і обрати навіть декількох.

 94. Наталія // 18.11.2016 at 20:40 //

  Слава Ісусу Христу! Як часто дозволяється вірним доступати повного відпусту? Наприклад, у молитвенику видавництва “Добра книжка” написано, що повний відпуст раз на місяць означає, що коли хтось відмовляє цілий місяць наділену відпустом якусь молитву і виконає інші звичайні умови, може доступити повного відпусту раз на місяць.
  На сайті нашого храму написано, що повний відпуст з нагоди Ювілею 400-ліття ЧСВВ надаватиметься впродовж цілого року. Чи означає це, що вірні матимуть право випрошувати повний відпуст при бажанні щомісяця впродовж цього року – наприклад, в якийсь день під час першого місяця просячи в Бога відпусту для себе, а при бажанні кожного наступного місяця просячи відпусту для когось із померлих своїх родичів? Адже практика жервтування відпусту за померлих своїх родичів чи за душі в чистилищі не є новою, багато пишуть про її важливість для вимолювання прощення усіх гріхів для своїх померлих родичів, питання в тому чи можна таку духовну практику застосовувати під час усього періоду Ювілейного року ЧСВВ? Чи існують якісь обмеження щодо частоти отримання повного відпусту?

  • о. Єремія // 20.12.2016 at 15:29 //

   Слава навіки!1.Відпуст – це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта, а тому повторно просити прощення за те, що Господь простив не потрібно. (Це так само як не повторюємо визнаних гріхів з попередньї сповіді на актуальній, бо їх Господь простив). Можна це (відпуст) знову повторити через певний період часу, при наступній нагоді, хоча обмежень щодо частоти отримання відпусту немає.
   2.Кожний вірний може здобути відпусти для себе або для померлих. І це можна робити впродовж усього року коистаючи з особливої можливості яка є надана з нагоди 400-ліття ЧСВВ.

   • Наталія // 13.01.2017 at 21:53 //

    Дякую, але прошу уточнити: якщо я в цьому році вже отримала відпуст для себе, то чи можу я під час наступних Св. Літургій у нашій церкві впродовж Ювілейного для ЧСВВ 2017-го року просити по черзі відпусту для кожного із тих своїх померлих предків, імена яких мені відомі? Тобто на одній СВ. Літургії просити відпусту для одного померлого, на наступній для іншого?

 95. Роман // 09.11.2016 at 18:23 //

  Слава Ісусу Христу!
  Яке імя монаха (монаше чи світське) потрібно вписувати в картки на Службу Божу за здоровя?

 96. Вікторія // 01.11.2016 at 08:18 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть , будь-ласка, чи будуть богослужіння ( за упокій)1-2 листопада . Дякую

 97. доброго вечора хочу поставити можливо не звичне питання точніше розказати про сон моєі мами який я повязую із своєю донькою бо вона часто хворіє бронхіти пневмоніі і т.д у сні вона знаходиться на літургіі у своій церкві всі сіли а вона стоіть і біля неі дівчинка віку моєі дочки до неі підходить священник з книжкою в руках і дає іі розкриту на молитві на якій вона не розуміла а вранці вони іхали купувати машину і до речі вдало купили скажіть чи добре віщує такий сон чи варто цце повязувати з моєю дитиною. Дуже дякую

  • Згідно навчання Церкви віра в сни є гріхом. Тому, пояснювати тут сон є зайвим.

   • Наталія // 18.11.2016 at 20:52 //

    Слава Ісусу Христу! Св. Антоній Великий у своїх Повчаннях писав (див. том І “Духовної спадщини святих отців” видавництва “Місіонер” 2012 р., стор. 113, пункт 159): “Лише людина здатна приймати Бога. І з нею єдиною розмовляє Бог (уночі – через сновидіння, а вдень – через ум) і всіляко передрікає їй Свої будучі блага”.
    То чому віра в сни по замовчуванню мала би бути гріхом, якщо Бог з людиною уночі через сновидіння розмовляє? Це вже інша справа, що не тільки Бог розмовляє з людиною через сновидіння, і напевно тому сни бувають або віщі, або пусті…?

 98. Мирося // 19.10.2016 at 16:42 //

  Слава Ісусу Христу, в нашій сім”ї останнім часом (протягом 4 місяців) відбуваються дуже не хороші події (захворіла свекруха на рак, дитина зламала руку, попали в аварію і розбили машину, прилади в квартирі перестають працювати). Підкажіть будь-ласка, що в такій ситуації робити? Я чула, що можна підійти до отця, щоб отець прочитав Євангеліє над нами з чоловіком, чи можливо це і до кого звертатись? Ще підкажіть будь-ласка чи є десь в Києві ворота милосерддя оскільки цей рік вважається роком Божого милосерддя?

  • Слава навіки. Щодо причин, то спочатку треба шукати природні причини (авто розбили – людський фактор, прилади в помешканні – значить треба полагодити). Якщо шукати помочі в Бога, то спочатку слід проаналізувати наше духовне життя (чи вінчані, чи молимось, чи сповідаємось, причащаємось, аж тоді, чи помешкання посвячене). А двері милосердя відкриті в Патріаршому соборі.

 99. Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіки одружені два роки. Я дякую Богові за те що він мене завжди підтримує, розуміє, бувають звісно сварки але я сміливо можу сказати що я дуже з ним щаслива. Проблема виникла така що його і мої батьки постійно давлять на те що їм пора онуків а нам дітей, кажуть що хватить жити для себе, і т.д … вони зробили з цього велику проблему, хоча я довіряю Богові і народжу тоді коли він того захоче, я завжди кажу що то є воля Божа, але вони мене не чують, їхні поради стали для мене тягарем, сильною образою… хочеться десь втекти від того всього, молитва мені допомагає але я не хочу щоб ця тема знову піднімалась і я відчувала якусь злість, занепокоєння через осудження рідних…. з однієї сторони я їх розумію але з іншої вони своїми докорами абсолютно нічого не поміняють що стосується народження дитини, хіба що зіпсуються стосунки з ними…. поможіть порадою…

 100. Катерина // 16.10.2016 at 21:55 //

  Слава Ісусу Христу!
  Скажіть, будь ласка, до кого можна звернутись стосовно передподружньої катехизації?
  Дякую

  • Єремія // 20.10.2016 at 12:19 //

   Слава навіки! Катехизація розпочинається 2 лиспопада о 19.00 в залах під храмом.

 101. Роман // 12.10.2016 at 13:42 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть яке ставлення Церкви до книги “Марія.Земний шлях, труди і подвиги” (“Містичне Місто Бога” Преподобної Мати Марії від Ісуса з Аґреди)? Чи варто її читати і сприймати викладене в ній як істину?
  Вона доступна для продажу серед церковної літератури, а також деякі священики згадують про неї в своїх проповідях.

 102. Христина // 03.10.2016 at 23:37 //

  Слава Ісусу Христу!Ми з нареченим плануємо вінчання і не знаємо чи можна брати до церкви на шлюб ікону Ссвятої Родини, яка висить у нього на стіні в квартирі в якій він проживає з мамою. Він купив колись її з наміром взяти на шлюб, мама через 2 дні як ми з ним заручилися сказала йому зняти один образ з стіни і повісити цю Святу Родину та те місце. І сказала коли буде вінчатися якщо захоче то може собі зняти його. Як поступити? Чи краще купити новий образ для себе, бо я не знаю чи це доречно знімати і потім забирати до іншої оселі образ Святої Родини. Підкажіть будь ласка як правильно поступити!!! Дякую!

  • Слава навіки. Немає жодних церковних приписів щодо ікон на вінчання. Тому, яку вирішите ікону брати на шлюб, таку й беріть. Ікона – це не талісман чи фетиш, а знак присутності Бога у вашому подружньому житті.

 103. Роксолана // 30.09.2016 at 17:42 //

  Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком були парафіянами храму св. Василія. Зараз тимчасово проживаємо в США, штат Нью-Джерсі. Отче, підкажіть, будь ласка, чи є греко-католицькі церкви тут. На жаль, коли шукали, то знаходили лише Українські католицькі церкви, тобто не греко-католицькі. Дякую!

  • Слава навіки. Взагалі, якщо Українська Католицька Церква, то вона не може бути іншою, як Українська Греко-Католицька. Там питання лише в назві. Тутhttp://www.ukrarcheparchy.us/, http://esnucc.org/ є сайти наших єпархій, знаходьте контакти і питайте про всі нюанси, зокрем, чому в назві відсутній термін “Греко”. ))

 104. Марія // 20.09.2016 at 16:34 //

  Слава Ісусу Христу. Скажіть будь ласка, чи можна за здоров”я замовляти Григорянку? Чи за здоров”я замовляється щось інше. Спасибі.

 105. ПТО // 13.09.2016 at 04:43 //

  Доброї ночі. Вибачте що торбую, але не можу спати. Я згрішила перед собою, Богом і чоловіком своїм. Я зрадила свого чоловіка з іншим. Не могла тримати цього і йому розказала. Він мене простив і залишився зі мною. Я себе зараз ненавиджу за все це. Коли я йому все розказувала в деталях він сказав “клянись серцем матері ” що все розказала. Я поклялася. Може я не все розказала бо боялася що покине але саму суть призналася. Моїй мамі приснився сон що за нею прийшов покійний. А сьогодні мене приснилося що мати прощається зі мною. В моєї мати хворе серце завжди високий тиск. Коли клянешся серцем і не до кінця говориш правду, що буде? Як можна відмінити те що поклялася серце а матері? Будь-ласка відповідьте мені.

  • Добрий вечір. Вибачте, що пізно відповідаю (можливо, вже й не актуально). Ісус навчає, що клястися взагалі не треба. Також магічної сили клятві приписувати не слід (ви не чаклунка, маю надію), тому мамі зашкодити воно ніяк не може. Краще її берегти від стресів і несподіванок. Але щодо духовно-моральної відповідальності, то обов‘язково слід приступити до Таїнства Сповіді і перепросити Бога за гріх зради і клятви.

 106. Юлія // 09.09.2016 at 09:42 //

  Вітаю! Ми з чоловіком православні християни-так нас охрестили батьки. Я, зокрема, не знайшла в православному християнстві прихистку , все життя шукала щось інше для душі. Ваша церков здається надійним прихистком для мене. Як можна навернутися до цієї церкви? Питання ще актуально для мене через народження дитини, якій би я хотіла дати можливість бути саме у Вашій церкві?

  • Вітаю. Шкода, що не знайшли там прихистку. Спеціальної інструкції з навернення в нашу Церкву немає (наскільки я знаю). Тому, ваше практичне духовне і релігійне життя в тій Церкві є фактичним актом “навернення”. Також дитину можете сміливо хрестити в храмі і виховувати вже в греко-католицькій сім‘ї )

 107. Анна // 31.08.2016 at 16:46 //

  Слава Ісусу Христу! Хочу задати питання: під час шлюбу в церкві ні священник,ні ми не згадали про свічки і вся церемонія була без запалених свічок. Моя мама дуже сильно переживає, каже , що не буде добра,хоча я в це недуже вірю, але б хотілось заспокоїти маму

  • Слава навіки. Переживати мав би священик, що не провів обряд згідно всіх рубрик. А Бог благословив ваше подружжя незалежно від того. Свічки – це не елемент магічного ритуалу, а знак Світла Божого, яке подруги мають своїм життям нести у світ, проповідуючи Царство Боже любові і миру. І маєте переживати, щоб саме це завдання ви, як подружжя, виконали в своєму житті досконало.

 108. Діма // 17.08.2016 at 21:08 //

  Слава Ісусу Христу!Чи можна обіцяти Богові в думках?І чи виконувати такі обіцянки в думках?ДЯКУЮ!

 109. Roman // 17.08.2016 at 11:44 //

  Слава Ісусу Христу! Шановні отці, підкажіть чи є серйозним гріхом сумніви в певних питаннях віри? Є сумніви щодо деяких чудесних обявлень (напр.Меджугорє) та сумніви в святості певних святих (напр.князя Володимира). Як бути з такими сумнівами? Чи потрібно сповідатися з них? Чи потрібно боротися з ними?

 110. лариса // 16.08.2016 at 22:57 //

  Слава Ісусу Христу!Отче майже 6 місяців я відчуваю дивні речі,відчуваю яка людина має добрі наміри,а яка погані.Іноді відчуваюЩо людина хоче скинути на мене свій негатив,після хіміотерапії стала дуже вразлива.Кожен день молюся зранку і ввечері.Іноді допомогає, а іноді ні.Я маю свій бізнес і постійно приймаю гроші від людей,буває людина подає гроші,а в мене починає серце колоти,або в голові крутитися,доки людина не вийде.Що мені порадите.

 111. Олександр // 14.08.2016 at 12:45 //

  Слава Ісусу Христу!В мене є проблема,моя сім’я розпадається,стосунки дуже важкі.Вона останнім часом ігнорує мене,не цікавиться мною.Не давно говорили і вона каде,що час бере своє,що вона живе своім життям,а я щоб жив своім.Я не знаю як мені бути?Підкажіть будь ласка!Я дуже люблю свою дружину,дитину і свою сімю!Не хочу втратити іх назавжди.Я розумію,що на все воля Божа.Я постійно молюся до нашого Господа Бога Ісуса Христа,Богородиці Діви,до св.Юди-Тадея.Прошу прощення за наші провини,гріхи і прошу,щоб Ісус Христос змилосердився над нами.Чи є таке,щоб попросити молитися за нас можливо групу людей,чи священників,чи монахів та монахинь.Підкажіть будь ласка та прошу молитись за мою дружину Галину та за збереження нашоі сім’і.Щиро Вам вдячний.Хай Бог вам помагає!!!

  • Відповідає психолог п. Людмила Гридковець (лектор передподружніх катехизацій в парафії):
   У шлюбі кожен з подружжя має свою частину відповідальності у стосунках. Звісно, чоловік чи жінка не можуть на себе брати відповідальність свого подруга. Але навіть в умовах подружньої кризи важливо, щоб відбулося у чоловіка та жінки (або принаймні у одного із них) усвідомлення того механізму, який став активізатором даної кризи (тобто усвідомлення власної частини відповідальності за кризу). Як показує практика, самому це зробити майже неможливо, бо у відповідності до системного принципу “Знаходячись в системі не можливо оцінити систему”. Тому слід звернутися до фахівця, який допоможе розібратися як в причинах виникнення дисгармонії, так і у вибудовуванні меж власної відповідальності, що дозволить змінити в сімейній системі те, що можна змінити, і прийняти те, що не можливо змінити (в тому числі прожити за іншого його життя)

  • Тетяна // 03.03.2018 at 00:43 //

   Пане Олександре, чи наладилось у вас сімейне життя? Пробачте, читала ваше звернення зі сльозами на очах, молилась. Дуже щира людина, хотіла б, щоб усе у вас наладилось.

 112. Ольга // 18.07.2016 at 11:21 //

  Моє питання – я заробляю більше чоловіка. В десять разів. Ми намагаємось жити за правилами, але я читаю християнські тести – і сказано, що це дає жінці більше влади і порушує принцип християнської родини. Ми не подорожуємо разом, бо чоловік не хоче “за мій кошт”, хоча і говорили, що це наше. Ми домовились про витрати – хто чим займається, але в мене дійсно є образа, і відчуття – що я сама можу все матеріальне. Допоможіть порадою, як будувати відносини в такому випадку, як мені самій бути?

 113. Ніна // 18.07.2016 at 08:26 //

  СІХ!
  В мене важке питання – ми вінчані, маємо дітей, але я розлюбила чоловіка. Ще десь є любов, але вона відходить – і коли я прошу чоловіка піти на навчання до вашого храму(для подружніх пар) або до психолога, то він відказує, що його все влаштовує, і йому те не треба. Я погано себе чую з ним – хоча і раніше були його такі прояви, як постійна критика мене, відмова спілкуватись -лише по питаннях, що зробити по дому або для дітей. Я не знаю, як діяти, я хочу повернути любов, постійно перечитую Св.Євнгеліє – 1 Кор.13… – нагадую собі як слід думати і робити, але ось так є.
  Мені тепер хочеться аби його не було вдома, не хочу нічого з ним робити і говорити, важко піклуватися про нього – роблю через силу, бо повинна. Порадьте, будь ласка, як мені достучатися до його серця – аби він почув, що у нас проблеми – і що слід працювати над тим?
  Дякую

  • Роман // 17.08.2016 at 13:47 //

   Слава навіки. Загальний принцип і заклик Церкви – це збереження подружжя. Перше правило – це молитись одне за одного. Думаю, слід вам самій (без чоловіка) прийти до психолога (чи до отця) і безпосередньо попитати поради у Вашій проблемі. На такі питання однозначно відповісти тут нелегко і займе багато писання. Раджу дуже цікаву книжку Яцека Пуліковського Як оздоровити подружжя

 114. Наталія // 07.07.2016 at 15:52 //

  Добрий день! Скажіть будь-ласка мені 24 роки у мене була доношена дитина, але через халатність врачів померла при народженні, ми її поховали… Скажіть чи можна приходити до неї на могилу і що можна принести цукерки, квіти чи іграшку…бо дуже тягне сходить… І що тепер далі робить????

  • ієрм. Єремія // 12.07.2016 at 10:11 //

   Добрий день! Звичайно на могилу можна приходити, помолитись, принести квіти, але, на жаль, того що сталось вже не змінити. а жити далі потрібно, народжувати діточок, зберігаючи у серці добру память… Нехай господь Вам допомагає!

 115. Alina V // 10.06.2016 at 02:03 //

  Чи можна ще раз похрестити дитину…чи щоб священник дописав хрещених батьків?Не перехрестити.

  • ієрм. Єремія // 13.06.2016 at 11:07 //

   Ви підійдіть при можливості до храму і порозмовляйте з священиком, бо з вашого питання не зрозуміло, що саме вам потрібно

 116. gala // 23.05.2016 at 15:04 //

  Хритос Воскрес. У нашому селі( парафія УГКЦ) до цього року під час літургії люди 2 рази клякали, так як написано в молитовнику”Вислухай мене Господи”(видавництво”Місіонар”2005). тепер наш священик сказав, що від Великодня до зіслання святого духа не клякати. Чи це правильно?

  • ієрм. Єремія // 24.05.2016 at 10:19 //

   Воістину Воскрес! Правильно було б слухати свого священика, а якщо є якісь питання чи сумніви звернутись до нього за поясненням.

 117. Андрій // 08.05.2016 at 10:41 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка чи може бути хресним мій рідний брат моїй дитині, якщо я хресний у його дитини?

 118. Ірина // 07.05.2016 at 15:31 //

  Христос Воскрес! Наш синочок Степанчик дуже хворіє і ми збираємо гроші на лікування. Хочемо попросити церкву про допомогу в організації збору. Степанчик хрещений у Вашому храмі. Я знаю, що з такими питаннями потрібно звернутись до отця Романа. Коли буде доречно з ним послікуватись? Чи зможе він з нами зустрітись завтра (08.05) після дитячої служби чи потрібно домовитись на якийсь контретний час? Дякую. З повагою Ірина.

  • Треба звертатись до священика, але не до отця Романа, а до отця Рафаїла – він настоятель храму (парох)

   • Ірина // 07.05.2016 at 16:52 //

    Зрозуміла. Дякую.

   • Ірина // 07.05.2016 at 17:04 //

    Підкажіть будь-ласка коли завтра краще прийти, щоб з ним поспілкватись?

 119. Вікторія // 29.04.2016 at 13:53 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть , будь-ласка, як правильно йти до Плащаниці. Дякую

 120. Назар // 25.04.2016 at 12:07 //

  Слава Ісусу Христу. Скажіть, будь-ласка, в які години можна сповідатися на цьому тижні? Чи можливо після 18.00 (після роботи)? Дякую

  • ієрм. Єремія // 29.04.2016 at 14:16 //

   Слава навіки. можна після 18.00

 121. Ірина // 23.04.2016 at 11:05 //

  Слава Ісусу Христу! Я б хотіла дізнатись, чи буде в неділю (24.04) вечірня Служба Божа?

 122. Марія // 16.04.2016 at 20:08 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка коли можна поговорити зі священником? Посповідатися,окрім як під час богослужіння?

 123. Катерина // 12.04.2016 at 19:46 //

  СІХ! Скажіть, чи можна робити окремо обряд вводин після пологів та хрещення? Так як хрещення з ряду причин планується на трошки пізніший час,а приймати участь в Літургії є потреба вже. Чи той обряд на приступаня до Причастя та участі в Літургії не має нічого спільного?
  І якщо можна окремо,то як він виглядає?Чи потрібно наперід повідомляти отця, чи можна безпосередньо до/після Літургії підійти? Чи можна в будень його пройти чи лише неділю?
  Щиро дякую!

 124. Наталя // 04.04.2016 at 18:30 //

  Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком хрещені в православній церкві, але я відвідую греко-католицьку церкву. І ми б хотіли повінчатися в греко-католицькій чи повінчають нас? Дякую за відповідь!

  • ієрм. Єремія // 08.04.2016 at 10:44 //

   Слава навіки!Кожна людина, яка була охрещена у вірі (церкві) своїх батьків, після 14 року життя має право вибрати церкву до якої буде належати. якщо ви вважаєте себе греко-католичкою вас повінчають.

 125. Оля // 04.04.2016 at 09:01 //

  Слава Ісусу Христу! Маю до Вас питання. Народився в нас хлопчик шестимісячний у важкому стані і в реанімації священник його одразу похрестив з миропомазанням (хресних не було, бо робили все ургентно) Чи потрібно (чи можна) доробляти обряд хрещення, щоб в дитини були хресні, бо в молитві молимося :”ісповідую одне хрещення на відпущення хріхів”

  • ієрм. Єремія // 08.04.2016 at 10:21 //

   Слава навіки!Церковне право передбачає випадок про який ви згадуєте, однак, після одужання, над дитиною слід довершити Святі Тайни у храмі. Деталі потрібно уточнити особисто з о. Парохом.

 126. Юля // 28.03.2016 at 13:44 //

  Добрий день.Підкажіть навіщо з храму забрала певча хустку яку я принесла на панахид під єванглію?Зразу після служби.
  Що це може означати?

  • ієрм. Єремія // 08.04.2016 at 11:00 //

   Добрий день.1) У нашому храмі немає “певчої”.співають або наші брати-монахи, або дяки-мужчини
   2) панахида – молитва за померлих в часі якої не читається Євангеліє, а тому не зрозуміло, що означає “на панахид під євангелію”
   3)оскільки хустка не має жодного відношення до цього богослужіння її забрали і це нічого не означає, а молитва у вашому наміренні відбулася.

 127. Roman // 27.03.2016 at 17:49 //

  Слава Ісусу Христу! Мені дуже подобається образ Ісуса Милосердного (Божого Милосердя). Підкажіть, чи не буде гріхом, якщо цей образ використати в якості заставки на екрані компютера чи мобільного телефона (щоб постійно мати його перед очима)?
  Дякую.

  • ієрм. Єремія // 03.04.2016 at 20:10 //

   Слава навіки! ні, це не буде гріхом.

 128. Андрій // 27.03.2016 at 10:36 //

  Слава Ісусу Христу! Порадьте, будь ласка, як правильно молитися на вервицях. Мене цікавить кількість горошинок- 50, 100 чи інша кількість- що вона означає? Буду дуже вдячний відповіді.

  • ієрм. Єремія // 08.04.2016 at 10:28 //

   Слава навіки! за цим посиланням можна ознайомитись з історієї вервиці, а також у розділі “вервиця щоденна” описано як молитись на вервиці.
   http://bible-lesons.in.ua/vervuzia.html

 129. Роман // 25.03.2016 at 13:08 //

  Слава Ісусу Христу!
  Шановні отці, розясніть будь ласка, розпорядок щодо Святої Літругії в дні Великого посту. Яка саме Свята Літургія служиться в понеділок, вівторок та четвер? І чому тоді ці дні називають “алітургійними”?
  (з духовно-церковної літератури однозначну відповідь отримати не вдається)

  Дякую.

  • ієрм. Єремія // 03.04.2016 at 20:05 //

   Слава навіки! Алітургійні дна – це дні, коли не служиться Свята Літургія. Є вони особливістю літургійного уставу у Великому Пості.Оновлений розпорядок у нашому храмі достосований до вимог Партикулярного Права і розпоряджень Блаженнішого Святослава.Впродовж тиждня служимо тільки Церковне Правило і Літургію Напередосвячених Дарів.

 130. Алла // 23.03.2016 at 20:39 //

  Слава Ісусу Христу! підкажіть, будь ласка, чи може бути хресною мамою жінка, яка має церковний розвід? Чи можна брати за хресних більше, ніж одну пару?

  • ієрм. Єремія // 26.03.2016 at 17:19 //

   Слава навіки! жінка, яка отримала уневажнення церковного щлюбу вважається стану вільного, а тому може бути хресною мамою (з умовою дотримання інших вимог: див. “часті запитання” “Свята Тайна Хрещення”).при бажанні батьків, може бути більше ніж одна пара хресних, церковне право передбачає одну пару, але не забороняє більше.

 131. Василь // 18.03.2016 at 13:52 //

  Чи може бути хресними батьками сімейна пара (повінчана між собою)?

  Дякую

 132. Наталія // 12.03.2016 at 13:44 //

  Слава Ісусу Хресту! Мене мучить одне запитання. Допоможіть будь ласка. В мене помер батько 02.06.2007 року, а в 01.06.2013 ми святкували весілля. Коли обирали дату, то нам просто вилетіло з голови, що 02 числа буде річниця за батьком. Скажіть будь ласка, ми вчинили погано? Чи є це гріхом? Моїй мамі після мого весілля я часто снилась у весільній сукні з фатою, вона дуже боїться, що це може бути звязано з датою весілля і з тим що ми образили батька.

  • ієрм. Єремія // 26.03.2016 at 17:05 //

   Слава навіки! ні в цьму немає нічого поганого, тим більше грішного, а сон це часто наслідок того, що людина переживає, весілля – подія незвична і важлива, до неї готуються, переживають і це може бути предметом сну.

 133. Ганна // 11.03.2016 at 17:28 //

  Слава Ісусу Христу.
  Маю добре побажання, щоб ми всі разом помолилися за Надію Савченко, за її здоров’я. Адже це ми можемо зробити, а якщо ще й у всіх церквах…
  Підтримайте мене, будь ласка.
  Надія має жити!

 134. Іванна // 21.02.2016 at 12:09 //

  Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком дуже хочемо дитину, але не можемо завагітніти. Скажіть, будь ласка, чи є якась особлива молитва, яку можна молитися в такому випадку?

 135. Світлана // 15.02.2016 at 12:25 //

  Слава Ісусові Христу!
  Перш за все хочу щиро родякувати отцеві Рафаїлу, який 7.02.16 і 14.02.16р. служив дитячу літургію. Отець Рафаїл уміє знаходити спільну мову з дітьми, вони його слухаються, ведуть себе чемно, а відповідно і дорослі можуть почути слово боже.Щиро дякую отче Рафаїл за ваші теплі і мудрі слова божі які розуміють дорослі і діти!
  Також у мене, і не тільки у мене, уже неоднократно виникало питання щодо підсвічників, які є у нашому храмі. Підсвічники є незручними для людей і небезпечними, оскільки існує велика вірогідність підпалити одежу запалюючи свічку від вогню який горить у центрі підсвічника. Крім цього, підсвічники досить великі і забирають багато місця у храмі. Чи не можна їх замінити на звичайні підсвічники і використовувати свічки які використовують у більшості храмів?

 136. Тарас // 08.02.2016 at 13:44 //

  Христос народився!
  Мені важко зрозуміти два епізоди прощання Ісуса Христа із своїми учнями перед Своїми стастями.
  Вмивання ніг учням (Ів13.1-21) це є черговим прикладом служіння у церкві, чи воно має додатковий глибший зміст?
  Стих Ів.8 я б був схильний розуміти як натяк на Хрещення, або ж на «очищення» учнів наукою Ісусовою. Але тоді я не можу зрозуміти стихи Ів.9-10. Що мав на увазі Ісус, коли говорив: «Хто обмитий, тільки ноги обмити потребує, бо він чистий увесь».
  А також не розумію стихи Лк.35-38. Що змінюється у місійній діяльності апостолів після Страстів Господніх, якщо під час прилюдної діяльності Ісус «…посилав без калитки, і без торби, і без сандаль…», а тепер каже «…хто має калитку, нехай візьме, теж і торбу; хто ж не має, нехай продасть одіж свою та й купить меча». Також я не розумію, чого у стиху Лк.36 євангелист згадує про меч; коли ж Петро буде намагатися боронити Ісуса мечем, то наш Господь заборонить йому це робити. Згадкою про меч, що хотів Ісус тим сказати?
  Вибачте за турботу. Чогось рідко ці частини Євангелія пояснюються на проповідях. Хотілося би зрозуміти їх зміст.

 137. Тамара // 08.02.2016 at 11:04 //

  Слава Ісусу Христу!
  Чи можна завантажити на сайт Пам’ятку для сповіді, вони вивішені в Храмі. Вважаю їх дуже корисними, хотілося б приходити на сповідь більш підготовленою. Щиро дякюу заздалегідь!

 138. Андрій // 06.02.2016 at 17:27 //

  Слава Ісусу Христу! Помер батько, його кремували. Я чув, що під час захоронення урни з прахом, треба зверху свяченою землею посипати навхрест. Підкажіть, будь ласка, чи треба робити так і як можна охрестити землю. Дякую за відповідь.

 139. Віра // 31.01.2016 at 20:04 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь ласка коли у храмі відспівується Акафіст?

  • Віра // 31.01.2016 at 20:06 //

   Маю на увазі, що в розкладі богослужінь не написано.

  • Слава навіки. Акафіст в розкладі не зазначений, однак, може служитись в неділю ввечері, де записано “вечірня (або молебень)” о 17.30. Це визначають отці в саму неділю.

 140. Марія // 25.01.2016 at 10:31 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, ми з моїм нареченим хотіли б прийняти Таїнство Подружжя в травні-червні 2016 року. Я по віросповіданню греко-католик, мій наречений італієць, тому цікаво, чи ми можемо прийняти Таїнство Подружжя в Україні, він на початковому рівні спілкується російською мовою. Так як він рідко буває в Україні, яким чином ми б могли пройти курс підготовки до прийняти Таїнства Подружжя, який є обов’язковим (як зазначено на сайті). Які документи необхідні подавати?

  Дякую!

  • Треба прийти до храму і обговорити усно це питання зі священиком. Можливо вінчатися в Україні

 141. Надія // 21.01.2016 at 16:42 //

  Христос рождається!Підкажіть будь-ласка чи можна брати шлюб і святкувати весілля у суботу перед Зісланням Святого Духа

 142. Роман // 07.01.2016 at 20:32 //

  Христос рождається!
  Підкажіть, що потрібно зробити щоб навернутися до Церкви? І яким чином відбувається (якщо є такий якийсь особливий) обряд навернення?
  В дитинстві був охрешений. Проте в підлітковому віці (під впливом родичів) почав відвідувати збори “Свідків Єгови” і був у них охрещений. Наразі вже довший час не контактую з ними, не беру участь в діяльності їхньої огранізації, критично ставлюся до їхніх вчень. Дуже хотілося б повернутися до церковного життя, іноді відвідую храм (зараз дуже приємно відвідувати святкові Богослужіння). Але ніяк не наважуся висповідатися (а чув, що без сповіді не можна приступати до Причастя). Дуже хотів -би дізнатися як повноцінно навернутися до церкви.
  Дякую.

  • Славімо Христа. Дуже гарне рішення. Повернутись обовязково можна і треба. Слід прийти до храму і поговорити з о. Парохом про цю справу і він усе розкаже і пояснить. Тут головне ваше добре рішення і бажання.

 143. Христина // 04.01.2016 at 14:16 //

  Слава Ісусу Христу. Я нещодавно переїхала з Тернополя жити у Київ. У нас вдома на Водохреща священних ходить по домах і освячує всі кімнати. Чи можна у вашій церкві звернутися з таким проханням щоб тут також покропити святою водою квартиру?

  • Слава навіки. Можна, але про це треба домовлятись в храмі зі священиками, бо такої традиції, коли отець іде від хати до хати, у Києві ще немає

 144. Вітаю! Я живу у Херсоні, а на Різдвяні свята їздив до Львова. Був у соборі св. Юри. Там одна парафіянка, побачивши, що я не місцевий,і звертаюсь до людей без приказк “слава Ісусу Христу”,спитала мене , чого я не роблю так як інші. Я відкрив Євангелію від св Івана, 5:41 та показав їй. Вона страшно розсердилася та в кінці сказала що я відступник та горітиму в пеклі. чи це правда? Дякую..

 145. Петро // 18.12.2015 at 14:57 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, чи Ви можете освятити квартиру в селі Софіївська Борщагівка?

  • Можемо освятити вашу оселю (якщо це актуально). Але ми пропонуємо звернутись до отця, який служить у м. Вишневе (звідти до вас ближче, якщо вам не принципово, щоб це був отець з нашої церкви). Там служить о. Володимир (його профіль на фейсбуку https://www.facebook.com/volodymyr.malchyn?fref=ts). Якщо не вийде з отцем, тоді приїжджайте до нас і будемо домовлятись.

 146. Віра // 17.12.2015 at 22:03 //

  Слава Ісусу Христу! Мене мучить таке запитання. В мене померла мамуся . Я працюю уже 15 років співачкою в ресторані. Це є основним моїм заробітком. На сорок днів я можу відмовитися від роботи, подальша відмова може бути втратою роботи. Як мені бути в такій ситуації? Щиро дякую за відповідь.

 147. Марія // 17.12.2015 at 11:54 //

  Слава Ісусу Христу!Ми хворіли і не були на богослужінні в неділю.Підкажіль.будь ласка,розклад богослужінь на суботу 19.12.2015 року.Дякую.

 148. Ірина // 11.12.2015 at 23:27 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть будь-ласка, коли найкраще зробити заручини? Все було вирішено на 10-е січня але мама свариться говорить що до 14 не можна а чому пояснити не може. 4 дні звичайно нічого не міняють, але все-таки хотілось би дізнатися, чому так? І чи вважається гріхом розпись під час посту? Дякую.

 149. Валентина // 01.12.2015 at 14:00 //

  где можна купить кассеты с записами богослужений из Рима УГКЦ

  • Валентина // 01.12.2015 at 14:01 //

   где можна купить кассеты с записами богослужений из Рима УГКЦ

 150. Tatianna // 29.11.2015 at 23:50 //

  Слава Ісусу Христу! Лікар призначив препарат,який є оральним контрацептивом( мета:лікувально-терапевтична,а не запобігання вагітності).Скажіть,будь ласка,чи зможу я,приймаючи дані ліки,приступати до причастя, чи потрібно шукати інші варіанти лікування? P.S. Статевого життя не маю. Дякую.

 151. Іванна // 22.11.2015 at 10:19 //

  Слава Ісусу Христу! Чи можна попросити написати текст молитви до Ангела, яку проказав о.Рафаїл в суботу 21.11.15 після Служби Божої? Дякую

  • Мій Ангеле Святий,
   Небесний друже мій,
   Веди мене до Бога,
   Бо це моя дорога
   Щодня мене пильнуй,
   Від злого все рятуй.
   Я хочу свято жити
   І Богові служити.

 152. Тетяна // 13.11.2015 at 01:09 //

  Слава Ісусу Христу! Дуже прошу поради, адже рішення моєї проблеми знайти не спроможна. Моєму хлопцю (вже 6 років разом) наснився сон. Він стоїть в озері каламутному, брудному, з якого виринає демон з новонародженим дитям. Він пам’ятає, що була якась розмова, проте про що саме не пам’ятає. У кінці демон наказав: нічого не розповідати мені. Страшно стало у зв’язку з тим, що є можливість не завагітніти у майбутньому (проблеми зі здоров’ям), чи міг бути цей сон попереджувальним, що він взагалі означає і чому демон явився людині віруючій

 153. Тарас // 23.10.2015 at 13:20 //

  Слава Ісусу Христу!
  Мені зустрівся сайт Комісії у справах родин Івано-франківської Архиєпархії УГКЦ, де як на мене досить гарно висвітлена стаття «Прикмети та цілі подружжя. Правно-душпастирський аспект Святої Тайни Подружжя» (http://rodynaugcc.if.ua/diyalnist/peredshlyubna-katehyzatsiya/2-prykmety-ta-tsili-podruzhzhya-pravno-dushpastyrskyj-aspekt-svyatoyi-tajny-podruzhzhya/). Я її щоправда ще до кінця не прочитав, але хоч тут гарно все описано, дещо не розумію і хотів би уточнити.
  У мене виникло запитання стосовно такого терміну як «Наложництво». Ця стаття, на яку я посилаюся визначає «Наложництво», як одною з тринадцяти перешкод подружжя. Але його не тлумачить. Натомість на місці де б воно мало тлумачитися я так розумію є канон 806 ККСЦ, який говорить про викрадення. Ще наложництво зустрічається у каноні 810, який я так зрозумів забороняє одружуватися з батьком/матірю або сином/дочкою особи з якою були певні інтимні відносини.
  Чи могли б ви пояснити, що таке наложництво, коли воно є перешкодою укладення Подружжя і чи правильно я зрозумів значення канону 810 по «Перешкоду прилюдної пристойності».
  Дякую за відповідь.

 154. Roman // 10.10.2015 at 17:46 //

  Слава Ісусу Христу! Прошу Вас дати пораду: Нещодавно моя дочка взяла шлюб. І я хочу налагодити хороші стосунки з чоловіком моєї дочки, але відчуваю що він не може до мене звертатись. Я прошу порадити як краще щоб до мене звертався чоловік моєї дочки. Дякую.

 155. Natalia // 26.09.2015 at 23:27 //

  Слава Ісусу Христу!
  Будь ласка, дайте відповідь на запитання:
  Як правильно молитись на Вервиці?
  Ось знайшла в інтернеті як молитись на Вервиці http://molytva.at.ua/index/zagalna_vervicja/0-59
  Там є таке:
  “Коли вiдмовляємо вервицю, роздумуємо при кожнiй десятцi над одним таїнством. Коли не можемо вiдмовити всi 15 десяток в один день, тодi роздумуємо над таїнствами ось так:
  в понедiлок, вівторок – над Радiсними таїнствами
  в четвер – над Свiтлими таїнствами
  в середу, п’ятницю – над Страсними таїнствами
  в суботу й недiлю – над Славними таїнствами
  Відповідно запитання: що значить роздумуємо над таїнствами?
  Молитись на Вервиці необхідно кожний день?

  • Слава навіки. Почну з кінця: 1. Молитва не є необхідністю, ані обов’язком. Це бажання серця спілкуватись з Богом, а тому жодна молитва (яка б вона не була гарна і т.д.) не може бути обов’язком.
   2. Роздумування над Таїнствами вервиці є перед (чи під час) кожним десятком вервиці призадуматися, пригадати, розважити над подією з життя Марії чи Ісуса, яку це Таїнство нам пригадує. Наприклад: перше радісне таїнство пригадує нам про Благовіщення Марії Архангелом Гавриїлом про народження Ісуса. Тому, роздумуємо над великим даром Бога людині, над відвагою і вірою Марії, яка каже “Так” на Божу волю і т. д.

 156. Мира // 22.09.2015 at 10:41 //

  Слава Ісусу Христу!! Я християнка, мене хочуть брати хрещеною мамою дівчинки,і хрестити її в костьолі. Батько дівчинки католик мама християнка. Чи можна щоб я хрестила?

 157. Слава Ісусу Христу, браття. Я – православний християнин, хоча сприймаю Православну, Католицьку і Греко-Католицьку Церкву як Єдину Соборну і Апостольську Церкву. Питання: УГКЦ – це православна чи католицька Церква? Очевидно, католицька, але нещодавно людина, яка навчалася в Католицькому університеті і досліджує релігію після розмови з богословом сказала мені, що це православна Церква, яка начебто не визнає всі догмати Католицької Церкви, а питання Filioque – Символу віри – досі не вирішене офіційно. Одні парафії начебто сповідують православний Символ віри, інші – католицький. Чи так це і коли УГКЦ поставить крапку в цьому питанні? Дякую Вам за служіння Христу! Миру й любові.

  • Слава навіки. Ваше питання дуже широке і треба дуже багато писати, щоб спробувати відповісти на нього чітко і однозначно. Тому, раджу Вам прийти до церкви і спробувати усно поставити священику Ваші запитання. Так буде простіше і швидше.

 158. Oksana // 16.09.2015 at 14:50 //

  Слава Ісусу Христу, Отче!!! Скажіть будь ласка, чи можу я, християнка, охрещена в греко-католицькій церкві відвідувати Богослужіння в римо-католицькому костелі та приймати там Святі Тайни? якщо ж ні, прошу Вас про пояснення. Щиро вдячна!!!

  • Слава навіки. Якщо немає змоги приступити до Святих Таїн у власній Церкві, то можна. Також принагідно можна (чи навіть треба) причащатись і відвідувати богослужіння.

 159. Наталія // 16.09.2015 at 12:49 //

  СІХ! Мене цікавить таке питання. У мене є знайомий священник, православний київського патріархату. Він розлучений. Але він каже, що їхня церква дозволяє їм одружуватися вдруге. ( В документах православної церкви я прочитала що навіть втрете. Четвертий раз заборонено).
  Скажіть будь-ласка, у нашій церкві також є розлучені священники, і їм можна знову одружуватися?
  Чому питаю – хочу заміж за священника….

  • Слава навіки! В УГКЦ свячення становлять канонічну перешкоду для прийняття св. Таїнства Подружжя. Тому той, хто вже прийняв дияконське або пресвітерське рукоположення, не може одружуватися ні вперше, ні вдруге. Прийняття св. Таїнства Подружжя може тільки передувати прийняттю св. Таїнства Священства. З дуже поважних причин звільнення від цього правила (диспензу) може дати тільки Римський Архієрей, але в тому випадку священнослужитель позбавляється прав і обов’язків, які випливають зі свячень.

 160. Оксана // 16.09.2015 at 12:07 //

  Слава Ісусу Христу! Таке запитання: 27 вересня строгий піст, але цього року припадає на неділю. Отже, у такому випадку чи все одно зберігається строгий піст (навіть в неділю)? Дякую.

 161. Тарас // 12.09.2015 at 17:55 //

  Слава Ісусу Христу!

  Маю питання щодо лікування гомеопатичними препаратами.
  Дільничний лікар порадив мені гомеопатичні препарати. Я їх придбав у державній аптеці і приймав коло трьох місяців.
  Сьогодні, розмовляючи з своїм татом, він мені сказав, що чув у церкві, що церква забороняє вживання гомеопатичних препаратів. Але чого не зміг мені пояснити.
  Чи правда є те, що вживання гомеопатичних препаратів є забороненим церквою? Якщо так, то я б хотів знати чого?
  І якщо це справді правда, то чи маю я з цього сповідатися? Бо на душі у мене є неспокій з цього питання. Але розум говорить, що якщо я поступив неправильно, то із повного незнання про це і не мав би образити цим Господа Бога.

  Дуже дякую за відповідь. Вибачте, якщо моє питання є, може, трошки «наївне»

  • Слава навіки. Наразі питання гомеопатії трактується різними духовними отцями по-різному. Тому, пропоную відповідь глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава, яку він озвучив в одному своєму інтервʼю http://catholicnews.org.ua/vse-shcho-robit-tserkva-maye-mati-yevangelizatsiinu-metu-bla:

   У нас в Церкві можна спостерегти, що у деяких питаннях немає одностайності клиру. Тобто, частина клиру застерігає вірян перед використанням гомеопатії як перед гріхом проти першої Божої заповіді. А інші – рекомендують своїм вірним гомеопатичні препарати. Це створює своєрідну, відважився б сказати, духовну шизофренію в людей. Є й інші подібні питання. Як розібратися в тому, хто правий, хто винен, і як тому зарадити? Може, в кінцевому результаті, нашій Церкві потрібна якась комісія чи конгрегація у справах віри, так як це має Вселенська Церква?

   “Безперечно, нам життя представляє щораз то нові виклики, нові проблеми, пов’язані з тими чи іншими сучасними захопленнями. І ми їх постійно повинні оцінювати у світлі віри нашої Церкви. У такий спосіб розвивається Учительський Уряд Церкви: виникає проблема – в Церкві певна застанова, і тоді Церква чітко і ясно висловлюється про це.

   Щодо гомеопатії як такої, то часто під тим словом розуміють дуже різні речі. Хтось називає гомеопатією так звані народні методи лікування, а хтось бачить, що гомеопатія – це використання методів, які були винайдені саме проти християнської віри. Але про це мало хто знає. З одного боку гомеопатію часом пропагують як щось, що може бути альтернативою до традиційної медицини, і часом наші лікарі кажуть: «А, ці ліки на травах». (сміється – ред.) Тобто існує дуже багато фальшивих понять на цю тему. Але насправді йдеться не про якісь традиційні методи лікування або нетрадиційні, а про справжній окультизм. І в такому випадку потрібно чітко сказати – усілякий окультизм є гріхом. І тут потрібно бути у послусі Учительському Уряду Церкви.”

   • Тарас // 15.09.2015 at 08:47 //

    Дуже дякую за відповідь і за статтю

 162. тетяна // 05.09.2015 at 16:26 //

  Отче, підкажіть, будь-ласка чи буде гріхом злити віск дитині, коли в дитини сильний страх? Дякую.

  • Буде. В таких ситуаціях дитину слід принести до церкви на молитву, а також шукати причину страху дома, в лікарів і її усунути.

 163. Софія // 18.08.2015 at 17:29 //

  Слава Ісусу Христу. Скажіть будь, ласка, ми з нареченим пройшли науку перед Таїнством Вінчання і 03 жовтня у нас весілля, та Вінчання. А в кінці липня у нареченого померла бабуся по батьковій лінії рідна. Все уже готово до весілля, в обох церквах відчитали оповіді, і внесені завдатки. Як бути? Як до цього ставиться церква? 40 днів по бабусі буде 03 вересня. Дякую.

  • Церква не має чітких приписів і вказівок щодо таких справ. Це належить до народних (загальних чи місцевих) традицій, які, однак, слід шанувати. Оскільки все вже готове, тому Вінчання має відбутись. Хоч свято могло б бути в межах скромності і спокою.

   • Софія // 19.08.2015 at 09:31 //

    Отче, дякую за швидку відповідь.

 164. Слава Ісусу Христу! Після сповіді священик дав на покуту помолитися до Ісуса Христа.Я посоромився перепитати яку саме молитву. Скажіть будь-ласка, яку молитву до Ісуса зазвичай дають прочитати на покуту?
  Щиро вдячний, Андрій.

  • Слава навіки. Намайбутнє не слід соромитись ставити священику питання. Сповідь – це діалог наш з Богом, але також з духовним отцем. Особливо слід питати, коли чогось не зрозуміли, не дочули і т.д. В такому випадку раджу помолитись будь-яку молитву до Ісуса.
   http://molytva.at.ua/index/molitvi_do_isusa_khrista/0-6

 165. тетяна // 15.08.2015 at 11:42 //

  Слава Ісусу Христу!Підкажіть, будь-ласка, чи краще носити грудну дитину до Святого Причастя, чи дитина має приступати до Святого Таінства тільки після сповіді, коли буде свідомою у віці 6-7 років?
  Дякую.

  • Якщо дитина хрещена, то її можна (а навіть треба) приносити до Святого Причастя. Якщо дитина не хоче чи пручається, то заставляти не можна.

   • тетяна // 17.08.2015 at 12:17 //

    Отче, вчора на Службій Божій у храмі Божого Милосердя, м. Калуша (це угкц) ми хотіли піднести дитину до Святого Причастя, проте священиком було відмовлено, мотивуючи, що дитина має приступити до Святого Причастя після Святоі Сповіді коли матиме 7 років. У нас в місті є правосдавна церква, де причащають маленьких діток, отже як правильно поступити?

    • Це субʼєктивне бачення отця, яке не відповідає поставам церковної влади. Але тут, я думаю, послух своєму душпастирю буде мати більше ласки і благодаті для вашої дитини, аніж шукання Причастя в православній церкві. Можна також дискутувати з отцем (лагідно і з покорою). Тут http://ugcc.ua/documents/postanovi_sinodu_yepiskop%D1%96v_ukrainskoi_grekokatolitskoi_tserkvi_71514.html є постанови Синоду Єпископів УГКЦ, які зобовʼязують усіх вірних Церкви. Там пункт 18.А.: “Доручити Патріаршій катехитичний комісії у співпраці з Патріаршою літургійною комісією опрацювати та видати Інструкцію з детальними поясненнями та душпастирськими вказівками для священиків, катехитів і всіх вірних щодо звершення Святих Таїнств християнського втаємничення та Причастя малих дітей в УГКЦ.” Тому, якщо заторкується інструкція для впорядкування причащання дітей, отже практика вже існує.

     • тетяна // 05.09.2015 at 11:52 //

      Отче, підкажіть, будь-ласка чи буде гріхом злити віск дитині, коли в дитини сильний страх? Дякую.

 166. Наталія // 12.08.2015 at 11:18 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть, чи проходять зараз по понеділкам та середам передвінчальні курси? Дякую.

 167. Христина // 04.08.2015 at 14:33 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, чи буде проводитись Альфа курс у вересні-жовтні 2015 року? Якщо так, як можна записатись на курс. Зазделегідь вдячна за відповідь.

 168. Ира // 20.07.2015 at 23:46 //

  Возможен ли брак и венчание между греко-католиком и православной

  • Ира // 21.07.2015 at 00:01 //

   *Возможен ли брак между греко-католиком и православной МП? Должен ли тогда кто-то отказываться от своей веры в пользу другого, так как согласно Библии в семье должна быть одна религия, или иначе это приведет к раздорам. По каким принципам необходимо выбирать церкву для венчания?

   • В Греко-католицькій Церкві такий шлюб можливий без зміни приналежності однієї зі сторін до Православної Церкви (так зване Мішане подружжя). Лише питання в тому, чи дозволить православний священик на таке вінчання православній стороні або чи схоче уділяти тайни Сповіді чи Причастя, коли довідається, що православна сторона вінчана в католицькій церкві.
    Принцип вибору церкви для вінчання простий: пара вінчається в тій церкві, до якої належить і приймає участь в богослужіннях і в таїнствах.

 169. Слава Ісусу Христу! Мені 17 років,хочу попросити в вас поради. Бо немаю вже сил з цим боротись.До певного часу я була веселою,життєрадісною.Але минулого 2014 літа все змінилось.Почалось все з того , що мене почали мучити страшні сни про мертвих людей здебільшого про дітей.Кожної ночі зривалась між 2-3 год.,прокидаючись зранку і протягом цілих днів відчувала втому та якийсь негатив.Дуже поглинулась в думки про смерть.Звернулась до нашого отця,він молився надімною мені стало краще але все наверталось,молився довго і я відчуваю що потребую ще молитви бо в серці відчуваю і переживаю:страх, ніч ,темряву.Біль зїдає мене.Дуже важко в церкві стояти і приступати до сповіді ,але чомусь неможу звернутись до отця за допомогою,щось недає мені …Тільки священик питає мене що турбує я автоматично відповідаю -Нічого!Сильний гнів..Дуже загублений стан якийсь…Молитись важко…Незнаю що робити дальше,я в розпачі ..Порадьте щось будь ласка,як бути.Вибачте,якщо щось не доречно написала.Дякую.

  • о. Тарас // 21.07.2015 at 13:28 //

   Необхідно окреслити причину страху. Це вам важко буде зробити самій. Тому прошу зв’язатись зі мною.

   • Як мені з вами зв’язатись ?

    • Щоб знайти отця слід прийти не вечірню службу 18.30. в четвер або пятницю цього тижня (бо з суботи отця цілий тиждень не буде). або за тиждень після 3 серпня.

 170. Тетяна // 13.07.2015 at 16:30 //

  Отче,
  Маю намір вишити невелику ікону (на подарунок).
  Чи необхідно отримати благословення на вишиття ікони, чи можна просто помолитися кожний раз, коли буду займатися вишиттям.
  Дякую!

  • Можете вишивати. Хай Бог благословить у Вашому доброму намірі і праці. З молитвою і добрими намірами.

 171. Igor // 30.06.2015 at 16:25 //

  Слава Ісусу Христу!
  Маю два запитання. Перше – серйозне. Якщо стосунки із дівчиною припиняються, бо “закінчились” почуття (любов минула, бо вони тривали понад 2 роки, просто можливо вичерпали себе – її позиція). Чергова драматична історія не варто деталей казати. Дівчина твердо заявила, що рішення не змінить. Чи є хоча б 0.01% ймовірності що все буде як колись? Якщо почуття “закінчують”, чи бувають такі чуда, що вони якось наповнюються знову? Що в цій ситуації найрозумніше робити? Розумію, що сам винен, бо була потреба одружуватися раніше, якось не проявив характер. Дуже важко, не передати словами, просто трагедія…
  Друге – організаційне. На другому поверсі церкви на Львівській площі (неофіц.), у тій частині, що ліворуч від хору, замурували частину поверху і поставили двері (там стоїть великий образ Таємної вечері). Але разом із тією частиною замурували також і великий вентиляційний отвір в опорі, який був чи не єдиним каналом свіжого повітря (інколи навіть холодного) на цю частину другого поверху. Очевидно, це було передбачено проектом. Питання, чи настільки необхідно було замуровувати ту частину? Яким чином можна вирішити питання із вентиляцією, може двері відкривати? Особливо в літній період.

 172. Надія // 19.06.2015 at 02:39 //

  Слава Ісусу Христу! Завжди цікавило таке питання: я люблю вишивати і наразі вишиваю сорочку чоловікові. Не роблю це тільки у неділю та великі церковні свята. Як бути, якщо в церковному календарі свята відмічені теж червоним у будній день (наприклад свято Пресвятої Євхаристії, Христа Чоловіколюбця)? Буду дуже вдячна за відповідь.

 173. Роман // 12.06.2015 at 22:32 //

  Слава Ісусу Христу ! Отче мирське життя стає для мене неможливим, в сім”ї проблеми різного характеру, на роботі також всі аби тебе зїсти, втоптати, заложити, також задумане не можливо здіснити ніхто не хоче слухати,всі роблять аби на зло, все аби навколишніму середовищу було добре,а тобі це вже інше питання. Не можу так дальше жити, щоб не вчинити непоправних речей, підкажіть , як стати послушником в монастирі, монахом і де у нас в Західній Україні є Чоловічі монастирі. Підкажіть будь-те добрі.

  • http://osbm.in.ua/provintsiya/novitsiyat/ Слава навіки. Тут є всі умови для того щоб вступити до Васиіянського Чину. Також на сайті інформація про монахів, про життя в монастирі і т.д.. Бажаю успіхів і знайти спокій в серці.

 174. Юлія // 29.04.2015 at 13:35 //

  Христос Воскрес!Отче,підкажіть,будь ласка,що потрібно для того,щоб взяти шлюб у вашій церкві?

 175. Natalya // 26.04.2015 at 20:11 //

  Христос Воскрес!
  Хочу щиро подякувати отцю Томі за сьогоднішню зворушливу проповідь про жінок-мироносиць.

 176. Ольга // 17.04.2015 at 21:54 //

  Христос Воскрес! Дозвольте розповсюдити інформацію про архітектурну пам’ятку на Майдані Незалежності в честь пам’яті заглиблим під час Революції Гідності. Потрібно перейти на http://demos.org.ua/decisions/question/26/ і проголосувати за проект 081213 – це монумент Матері Неустаної Помочі. Часу обмаль, голосування триватиме до 1 травня. Розповсюджуйте, будь ласка, цю інформацію своїм знайомим. Дякую за увагу. Христос Воскрес!

 177. Мар'яна // 15.04.2015 at 14:51 //

  Христос Воскрес! Піскажіть будь ласка, у зв’язку зі зміною розкладу богослужінь, коли і де проходять зустрічі з молоддю?

  • Воістину воскрес!
   Після Літургії на 13:00 у залі під храмом. Початок зустрічі – о 14:30

 178. Олена // 12.04.2015 at 22:37 //

  Христос Воскрес!
  Отче, таке запитання. З якого віку зазвичай дітей-дошкільнят приводять вперше на науку до недільної школи? На сайті вказано до 8 років. Я так розумію, що батьки, враховуючи розвиток дитини, самі приймають рішення коли саме? Якщо так, вкажіть переважно середній вік. Дякую.

 179. Ганна // 11.04.2015 at 11:57 //

  Отче, я є хрещена у православній церкві, так само, як і мої батьки. Проте відвдавши греко-католицьку церкву міста Моршина цього літа, я відчула зовсім інший стан від проповіді і загалом від почуття себе в церкві, що мене спонукнуло до глибшого вивчення слова Божого і спілкування з Богом в цілому. Маю таке питання: чи можу я відвідувати греко-католицьку церкву і сповістися перед Великоднем? Чи є зміна обряду церкви гріховною?

  Дякую
  Ганна

 180. Ірина // 09.04.2015 at 16:36 //

  Слава Ісусу Христу, скажіть, будь ласка, чи можна і коли посповідатись завтра і в суботу? На привеликий жаль, виходить на сам кінець

 181. vitaly // 09.04.2015 at 15:48 //

  Так склалося, що я та моя сімя на Пасху будем у Києві.. Напишіть будь ласка, в який день та о котрій годині можна буде посвятити Пасху?

 182. Назар // 06.04.2015 at 20:28 //

  Слава Ісусу Христу.
  Коли під час Страсного тижня ще можна сповідатися? Дякую

 183. Василина // 06.04.2015 at 17:43 //

  Слава Ісусу Христу! Я зробила у Вас замовлення 2 писачки та 2 книжечки, чи зможете мені завтра відправити? дякую!

 184. Наталя // 06.04.2015 at 16:09 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь-ласка. На вашому сайті можна замовити купити писачки для розпису писанок, а також що на протязі дня будуть передзвонювати на номер телефону для уточнення інформаціі щодо замовлення. Я зробила замовлення, а відповіді наразі не отримала.Чи можу я ще до Паски їх отримати?Дякую.

 185. Oksana // 05.04.2015 at 23:09 //

  Слава Ісусу Христу.
  Скажіть, чи під час Страсного тижня священики сповідатимуть ще? Якщо так, то коли найкраще підійти?

 186. Oksana // 05.04.2015 at 23:07 //

  Слава Ісусу Христу.
  Скажіть, чи під час Страсго тижня священики сповідатиимуть ще? Якщо так, то коли найкраще підійти?

 187. Наталія // 03.04.2015 at 11:38 //

  Слава Ісусу Христу,скажіть будь ласка чи 04.04.15р. Ви будете сповідати на 18:00 перед Літургією?

 188. Олена // 30.03.2015 at 18:26 //

  Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь ласка, хочемо ходити на науку , але наречений працює на роботі, де графік мінливий і він не завжди зможе прийти зі мною. Чи можна мені одній приходити на науку, чи буде наука дісна для нас обох? Щиро вдячна!

  • Слава навіки. Курс є для обох наречених обов”язковим. Прийдіть храму, обговоріть питання з о. парохом (якщо ви плануєте вінчатись у нашому храмі). Якщо не в нашому храмі, тоді питання слід обговорювати з отцем, який буде вас вінчати.

 189. Ольга // 22.03.2015 at 15:57 //

  Слава Ісусу Христу! чи є недільні школи для дітей греко-католиків?
  Наперед дякую за відповідь
  З повагою,
  Ольга

 190. Тетяна // 19.03.2015 at 14:44 //

  Слава Ісусу Христу!
  Маю таке запитання до отця. Я херещена у православній церкві, але завжди ходила у греко-католицьку церкву. Я з чоловіком проходила передшлюбне навчання у вашій церкві, а потім ми повінчались у греко-католицькій церкві у Львові. Життя склалось так, що ми розлучились, і зараз я уже другий рік одружена з іншим чоловіком, з яким я дуже щаслива, ми плануємо дітей. З точки зору релігії виходить, що я живу у гріху, оскільки я вінчалась з іншим. Мене ця думка засмучує, бо я хочу, щоб мої діти були народжені у благословенному шлюбі. Скажіть, будь ласка, як правильно поступити у цій ситуації? Дякую заздалегідь.

  • Такі питання слід вирішувати/ставити отцю пароху особисто і безпосередньо в храмі. Він, вислухавши, має сказати думку і пораду.

 191. Ольга // 18.03.2015 at 12:28 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть о котрій годині можна посповідатися у вашій церкві? Якщо є вечірні години, то чи можна їсти перед цим і коли причащають?

 192. наталья // 16.03.2015 at 11:21 //

  добрий день, я дуже хотіла б знати, чому існує стільки різних направлень релігіі, якщо всі вони кажуть що вони вірять в Христа. Віра (євангеліє) нас обьєднує, а церква із своїми правилами і напрямками нас розьєднує. Сьогодні ні одна церква не живе по заповідям божіїм, без грошей священики нічого не роблять, в церквах продають все на чому можна заробити гроші!!! Невже Христос тоже брав гроші у людей перед тим як його похрестити, чи може перед тим як когось вилікувати, він запитував чи ти є католік, чи правовірний (слово православний появилось в роки революціі). Якщо не маєш грошей, то навіть свічки не поставиш. Сьогодні в церкві немає нічого безкоштовно. Хоча в Євангелії Христос сказав всоїм послідовникам: даю безкоштовно – віддавайте безкоштовно. Так що далеко ми стоїм від віри христової.

  • Слава Ісусу Христу. Я не зрозумів: тут є конкретне питання, а чи просто виливання емоцій і внутрішніх пережиттів?

 193. Оля // 15.03.2015 at 17:40 //

  Чи можна ходити на науку для подоужжя для того, щоб підготуваися до майбутньго шлюбу ( через рік)?
  P.S. хлопець не особливо віруючий. В Бога вірить, але правила церкви не визнає.

  Дякую.

  • Слава навіки. Можна ходити і зараз. Але якщо буде можливість ближче до дати вінчання, то бажано тоді приходити.

 194. Юлія // 01.03.2015 at 11:21 //

  Слава Ісусу Христу!
  Я греко-католичка. Останні 10 років була прихожанкою храму Св. Василія Великого. Але вийшла заміж. Мій чоловік – хрещений у грузинській православній церкві. Ми дуже хочемо повінчатися. Наразі живемо в Грузії, маємо донечку і от-от чекаєму другу. Але грузинська православна церква не визнає хрещення УГКЦ. Тому тут нас не повінчають без мого хрещення за їхнім обрядом. Зважаючи на мій передпологовий стан, в Україні не скоро будемо, тож взяття шлюбу можливе лише тут (та й чоловік наполягає на вінчанні у грузинській церкві). А я не знаю, як маю вчинити. Знаю, що “… вірую в єдине хрещення”, але жити поза церковним шлюбом теж не хочеться, і без того вже нагрішили.
  Порадьте, що маю робити, аби вберегти сім”ю від гріха і мати спокій на душі.

  • Слава навіки. Вибачте, що так пізно (Маю надію, що не запізно). Якщо умовою вашого вінчання буде “перехрещення”, тоді порада – не погоджуватись і чекати. Також порада шукати такого священика (католицького чи православного), який повінчає вас без “перехрещування”. В такому випадку таїнство буде дійсне для вас. В іншому випадку: факт перехрещення може бути свідченням покинення вами Католицької Церкви.

 195. Олеся // 26.02.2015 at 18:10 //

  Отче, продовжуючи мою тему…Ми не знаємо чи дідусь був охрещений. Але дуже хочеться ще щось зробити, якось допомогти. Чи можна в такому випадку замовити Літургію? Моя мама порадила звернутись до монахів, чи це буде правильно?
  Дякую за відповідь.

  • Євген // 03.03.2015 at 18:22 //

   Слава Ісусу Христу! Уточніть, будь ласка, чи проводять перед шлюбні науки щопонеділка та щосереди? Коли розпочинається навчання?

  • Замовляйте Сорокоуст, моліться приватно і в храмі. Господь прагне спасіння кожної людини, а тому він не відмовить нашим молитвам і нашому прагненню. Наше завдання молитись і уповати на Боже Милосердя.

  • Літургію завжди можна і треба замовляти

 196. Григорій // 23.02.2015 at 10:48 //

  Слава Ісусу Христу!

  Дорогі отці,

  вчора після третьої Літургії в Храмі неможливо було розчути оголошеня о.Романа, бо люди весь час говорять, бубнять. Після Служби люди влаштовують в церкві якісь кружки по інтересах, жваво обговорюють політичну ситуацію в державі і т.д., заважаючи іншим людям просто спокійно помолитися. Чи можливо, щоб отці звертали увагу (під час кожної Літургії) на те, щоб в Храмі була тиша, чи можливо наклеїти оголошення і якісь плакати, щоб дотримуватися тиші (це стосується дорослих, малим дітям можна пробачити, та вони і не заважають).

 197. Микола // 22.02.2015 at 06:05 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, я наразі тимчасово проживаю за кордоном, в місті, де я живу, є лише римо-католицькі храми, чи можу я сповідатись там?

  • Слава навіки. сповідатись можете і мусите, поки не буде доступу до нашого отця.

 198. Катя // 21.02.2015 at 19:23 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка,чи можна вінчатися у греко-католицькій церкві, якщо молодята похрещені були у православній?

  • Слава навіки. Зустрічне питання: а ким себе зараз ідентифікують молодята? Якщо б у вашому питанні умова б була “якщо молодята є православні”, то таке вінчання неможливе. Але у вашому питанні є інакше. Тому, слід уточнити )

 199. Марта // 17.02.2015 at 10:12 //

  Слава Ісусу Христу!
  Скажіть будь ласка чи проводиться у Вашому храмі соборування і в які дні? Дякую

  • Слава навіки. проводиться індивідуальне уділення Святої Тайни Оливопомазання.

 200. Олеся // 12.02.2015 at 15:53 //

  Слава Ісусу Христу!
  Недавно заповнювала книгу роду, розмовляла з батьками чоловіка, і взнала, що дідусь чоловіка помер через самогубство (напився кислоти). Життя дідуся не легке, він ріс в дітдомі, батьків своїх не знав. Жив в Абхазії. До церкви, зрозуміло, не ходив.
  Батько мого чоловіка вірить у Бога, але до церкви ходить раз в рік, на Пасху. Також характер такий “дуже емоційний, буйний”.
  Чоловіка свого по-трохи привчаю до побожного життя. Як “вода, яка точить камінь”, намагаюсь розповісти про Біблію, Ісуса, про церкву і т.д. Ми вінчались в греко-католицькій церкві. Діток у нас немає уже 10 років.
  Отче, в зв”язку з цим, у мене такі питання:
  – можливо потрібно відправити Службу за дідуся, молитися більше? Що роблять у таких випадках, як допомогти таким душам самогубців?
  – батько чоловіка сказав, що їх рід через це не продовжується. Зважаючи на те, що ми з чоловіком що тільки не робили, щоб завагітніти, то я боюсь, що це може бути правдою?
  Дякую Вам!

  • Слава навіки. Цікава історія.
   1. Питання: чи дідусь був охрещений? Якщо дідусь був охрещений, то обовязково молитись літургію і приватно молитись.
   2. Дідусь ріс в дит. будинку, не знав своїх батьків. Можливо, вам слід подумати про те, щоб адаптувати дитя з дит. будинку, щоб воно, врятоване, на відміну від дідуся, пізнало і знало своїх батьків. І рід продовжиться. Це як порада чи просто роздуми вголос. Лише ви можете вирішити, як діяти. Хай Бог благословить.

   • Олеся // 13.02.2015 at 11:42 //

    Дякую, Отче, за швидку відповідь.
    На жаль, ми не знаємо чи дідусь був охрещений. Але дуже хочеться ще щось зробити, якось допомогти. Чи можна в такому випадку замовити Літургію? Моя мама порадила звернутись до монахів, чи це буде правильно?
    Щодо діток, то ми з чоловіком підтримуємо цю ідею, і наразі, як кажуть, “морально” і фізично до цього готуємось: читаємо літературу, розмовляємо з батьками, які вже взяли діток; займаємось квартирним питанням (це одна з основних умов). віримо, що наступного року наше бажання здійсниться.
    Дякую!

 201. володимир // 12.02.2015 at 11:28 //

  Слава Ісусу Христу! В пятницю, 20лютого минає рік, як поховали маму. Підскажіть будь ласка, в який день у Вас служба за померлих, щоб подати на річницю? Дякую.

  • Монастир // 12.02.2015 at 14:15 //

   Слава навіки! 14 лютого – в суботу.

 202. Галина // 30.01.2015 at 16:57 //

  Слава Ісусу Христу!
  Отче,у мене є 2 важливих питання.
  1- ми з чоловіком вінчані не в греко-католицькій церкві (з причини власної слабкості. рідні настояли так)Але ми вже більше 5 років ходимо до Вас. Власне внутрішнього та духовного задоволення та усвідомлення цього таїнства ми не отримали. Я дуже часто думаю про це і мене тривожить така думка. Я б дуже хотіла повінчатись в греко-католицькій церкві. Чи можна це зробити взагалі???????
  2-В червні ми очікуємо на дитинку і звичайно хотіли б її охрестити в Вашому храмі. Хресні батьки вінчані та ходять до греко-католицької церкви. Але ж ми з чоловіком ні. Як нам бути????

  • Слава навіки. Якщо Таїнство було уділене/прийнято в православній Церкві, то воно є дійсним і справжнім і визнається в Католицькій Церкві (а тому, як дитину, яку охрестили в ішій, православній, церкві, не треба перехрещувати, так і вас непотрібно “перевінчувати”)) – у вас повноцінне, християнське подружжя (католицьке) і ваша дитина теж була народжена в католицькому подружжі і буде в ньому виховуватись.

   • Галина // 31.01.2015 at 12:44 //

    Дуже дякую Вам. Тепер моє серце заспокоїлось! Хай Вас Бог береже і нашу Україну!

 203. володимир // 24.01.2015 at 12:28 //

  Слава Ісусу Христу! завжди знав, що йорданську воду можна набирати ще в суботу, на переддень водохрестя. у сусідів, яким запропонував воду виникло питання чи то йорданська вода, адже водохрестя у неділю. я не зміг пояснити. будьласка розясніть.

  • Слава навіки. Спочатку треба визначити, що цього року Йордан (19 січня) випав в понеділок, а в неділю (18 січня) – Навечірʼя Богоявлення і Святий Вечір (коли сідаємо до Святої Вечері). В Церкві сформувалася традиція, що воду святять два рази: в Навечірʼя свята (одна з причин, мабуть, щоб родина, сідаючи до святої вечері, розпочинала її причастям освяченої води); другий раз – в сам день свята. Питання: котра з освячених вод стала Йорданською? Освячена вода – завжди освячена, повна Божої Благодаті. А назву “Йорданська” вона отримує через те, що освячена з нагоди Празника Богоявлення, незалежно від того, чи освячена в сам день свята, чи в навечірʼя, оскільки (це також) над нею читаються молитви і обряди Великого Йорданського Водосвяття. Не знаю, чи дав вичерпну відповідь. )

 204. Юлія // 17.01.2015 at 13:22 //

  Христос Народився!
  Підкажіть, будь ласка, при Святій Тайні Хрещення дитини чи може бути один з хрещених батьків невінчаний ?

  • о. Роман // 17.01.2015 at 13:35 //

   http://osbm-kyiv.com.ua/parafia/svyata-tajna-hreschennya/ Пункт 1б каже “вести життя згідне з вірою”. Якщо особи живуть як чоловік і жінка без вінчання, чинять гріх, а, отже, не ведуть життя згідно віри. Тому дайте собі відповідь на запитання, чи може особа бути хресним для вашої дитини, якщо вона планує продовжувати життя в тому ж руслі (жити без вінчання).

 205. Сергій // 14.01.2015 at 11:05 //

  Як можна вступити дл ГК монастиря?

 206. Руслана // 04.01.2015 at 01:55 //

  Слава Ісусу Христу!

  Прошу молитви та, по можливості, фінансової допомоги для о. Ігоря Грибовича (м. Долина, Івано-Франківської обл.).

  В нього зараз ускладнення після інсульту. Він почав трішки йти на поправку, але увесь час за ним доглядала його дружина, яка тепер також тяжко захворіла… Родина небагата, тому їм дуже потрібна допомога, як духовна так і матеріальна…

  Всіх деталей точно не знаю, але мене попросили про допомогу від київської спільноти долиняни, жителі м. Долина, знаючи про мою приналежність до нашого храму.

 207. Василь // 27.12.2014 at 16:55 //

  Мій з дужиною шлюб знаходиться на межі розлучення, підскажіть будь-ласка які молитви можна читати.

  • Щодо молитов, то будь-яка молитва є спілкуванням з Богом, який прагне з нами спілкування і завжди нас слухає. Можна своїми словами благати Бога про силу для обох подругів. Але ще дуже важливо шукати шляхи подолання кризи в подружжі. В крамниці є дуже багато літератури про це. Раджу почитати. І, звичайно, прагнучи зберегти сімю, шукати діалогу у ніжності і спокою, і з любов’ю одне до одного. Відносини руйнує егоїзм, небажання поступатись, стояння на своєму, небажання слухати іншого.

 208. Володимир // 28.11.2014 at 22:06 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, буль ласка, що є печаттю Божою, а що печаттю антихриста, про які описується в откровенні? Дякую.

  • о. Роман // 10.12.2014 at 13:00 //

   http://www.pravoslavie.ru/sobytia/sbk-inn/andronik.htm тут стаття російською мовою про те, як розуміли святі Отці. Досить вичерпна інформація. Раджу почитати, що я тут не дуже розписувався. Питання широке.

 209. Тарас // 10.11.2014 at 15:44 //

  Слава Ісусу Христу!

  Хочу поділитися одною своєю пропозицією. Прошу вибачення наперед, якщо, можливо, вона не є зовсім доречною.
  Пригадую, що після якоїсь дитячої Служби Божої (декілька місяців тому) отець Рафаїл запропонував дітей пропускати до Тайни Сповіді без черги (можливо цю пропозицію отці висловлювали не раз – я чув тільки раз). Але мені здається, що ця пропозиція поки що не виконується – дуже часто бачу як діти стоять у довгій черзі на дитячій Службі Божій. Можливо діти з чемності і покори не наважуються скористатися цим привілеєм.
  Хотів би наважитися запропонувати щоб хоча б на дитячій Службі Божій (а може і на всіх!) коло одної сповідальниці прикріпити оголошення, що священик сповідає дітей. Так би діти могли сформувати свою чергу. А якщо немає дітей – тоді б до цієї сповідальниці могли б підходити і дорослі.
  Дякую.

  • о. Роман // 10.12.2014 at 12:47 //

   Дякуємо за Вашу турботу. Візьмемо до уваги Вашу пропозицію.

 210. Андрій // 08.11.2014 at 02:10 //

  Слава Ісусу!
  Дівчина ходить в кастьол святого Олександра (Римсько-Католицька парафія) на службу й прохає разом з нею відвідувати. Чи можна мені відвідувати служби римо-католиків, Бог то у нас один й греко-католики теж підпорядковуються Ватікану та Папі?
  Дякую за відповідь!

  • о. Роман // 10.12.2014 at 12:41 //
   • о. Роман // 10.12.2014 at 12:43 //

    Вибачте. не туди відповів. Вона прохає відвідувати час від часу чи бути там з нею постійно на усіх недільних Літургіях?

    • Андрій // 24.12.2014 at 09:10 //

     Час від часу, здебільшого ми ходимо саме до Вашого храму, я маю на увазі Святого Василія Великого. Дякую за відповідь й прошу вибачення, що так довго відповідав.

 211. Olga // 27.10.2014 at 21:44 //

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, коли будуть розпочинатися катехитичні науки для молодят, які хочуть повінчатися? Заздалегідь дякую)

 212. Олександра // 26.09.2014 at 12:00 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка, чи розпочались вже заняття у недільній школі для першокласників, якщо так, то коли вони проходять. Ми з дитиною по-черзі хворіємо вже 2 тижні і пропустили служби Божі, тож і повідомлення теж пропустили. Дякую

 213. анжелика // 23.08.2014 at 23:47 //

  чи є якісь правила чи особливості у сповіді? що і як казати? у якій послідовності?

  • Перепрошуємо, що не відповіли відразу.
   Готуючись до сповіді у храмі, можна ознайомитися з правилами сповіді та послідовності за допомогою спеціальних афіш на колонах всередині церкви. В іншому разі – прочитайте, будь ласка, тут: http://archive.wz.lviv.ua/articles/72990

 214. Олена // 18.08.2014 at 11:38 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, о котрій годині відбудеться посвячення кошиків на Спаса?

 215. Тарас // 13.08.2014 at 16:22 //

  Слава Ісусу Христу!
  Підкажіть,будь-ласка, як можна взнати розпорядок заходів під час II Всеукраїнської прощі до Патріаршого собору.
  Дякую

  • Програма
   Субота, 16 серпня
   7.30-13.00 Реєстрація учасників.
   8.00, 10.00, 12.00 Свята Літургія в Соборі
   13.00 Відкриття виставки до 25-ліття виходу з підпілля УГКЦ.
   14.00 Початок трансляцій документальних фільмів (зал під собором).
   15.00 Мистецька програма, приурочена до ювілею Шевченка.
   18.00 Всенічне Богослужіння.
   21.00 Панахида за загиблими на Майдані та Сході України.
   22.00 Духовна програма. Нічні чування.

   Неділя, 17 серпня
   7.30, 9.00 Свята Літургія.
   11.00 Архиєрейська Свята Літургія. Освячення води в Дніпрі.

   http://kyivsobor.ugcc.org.ua/?p=1178

 216. Алла // 08.08.2014 at 18:12 //

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь-ласка, чи можна похрестити дитину у греко-католицькій церкві, якщо батьки православні? Дякую за відповідь.

  • Cлава навіки. перепрошуємо за запізнення з відповіддю. Дитину охрещується в тій Церкві, до якої належать батьки. Лише у випадку неможливості доступу до своєї Церкви, дитину може охрестити греко-католицький священик.

 217. Наталія // 02.08.2014 at 19:50 //

  Слава Ісусу Христу! Ми запитували у священника щодо передшлюбних уроків, нам повідомили, щоб ми приходили 4 серпня. Але на сайті пише, що навчань не буде. То що нам робити?

  • Монастир // 14.08.2014 at 11:23 //

   Слава навіки! У серпні навчання таки будуть. Перепрошуємо за неточності

  • Навчання проводяться. Перепрошуємо за неточності в графіку.

 218. володимир // 21.06.2014 at 15:31 //

  слава ісусу христу! у храмі з лівого і правого боку є підсвічники. чи є різниця на якому з них запалити свічку за померлих і за здоровя? дякую

  • Монастир // 21.06.2014 at 17:17 //

   Слава навіки! Ні, немає різниці

 219. настя // 01.06.2014 at 17:46 //

  чи гарантується анонімність?

  • Монастир // 01.06.2014 at 18:23 //

   якщо Ви не хочете публікувати запитання на цій сторінці, надішліть його за адресою osbmkyiv@gmail.com. тоді священик відповість Вам на пошту. Анонімність залежить від того, чи Ви захочете самі назватися.

Comments are closed.