Брати-новики з Крехівського монастиря відвідали Київ

Поділитися:

З понеділка, 18 лютого, по середу, 20 лютого, відбулася поїздка братів-новиків Крехівського новіціяту Отців Василіян до столиці України – славного міста Києва. В ній взяли участь 13 новиків: бр. Рафаїл Герич, бр. Фаустин Савчин, бр. Іриней Гурняк, бр. Макарій Мазурака, бр. Антоній Канюк, бр. Касіян Касіян, бр. Йосафат Ковалюк, бр. Герард Дольний, бр. Віталій Павлюк, бр. Яків Шумило, бр. Матей Кравчишин, бр. Володимир Буць, бр. Маркіян Яциковський. Супроводжував братів о. Йосафат Коваль, ЧСВВ, соцій новіціяту.

[singlepic id=706 w=600 h=400 float=center]

Поїздка видалася особливою тим, що, окрім відвідин святинь та визначних місць української столиці, відбулися дві, можна сказати, історичні зустрічі. У понеділок, 18 лютого, відбулася зустріч з Блаженнішим Святославом Шевчуком, Отцем і Главою УГКЦ в його резиденції в містечку Княжичі поблизу Києва. Блаженніший Святослав дуже радо нас прийняв, зауваживши, що це перша такого роду зустріч. Отець Йосафат від імені Протоігумена Провінції Найсвятішого Спастителя в Україні о. Пантелеймона Саламахи, ЧСВВ, ігумена Крехівського монастиря о. Атанасія Євуша, ЧСВВ та маґістра новіціятцу о. Йоана Лубіва, ЧСВВ привітав Блаженнішого та подякував за можливість зустрітися з ним.

[singlepic id=709 w=600 h=400 float=center]

Блаженніший Святослав також подякував усім нам за візит. Він, на прохання самих братів про напутнє слово, заохотив зростати у святості, не боятися трудностей, жити гідно своїм покликанням. Церква нас потребує і очікує на наше служіння. Час новіціяту – час шукання Божої волі. Опісля від імені братів зі словами подяки до Блаженнішого Святослава звернувся бр. Матей, який склав багато побажань для Глави УГКЦ. Потім о. Йосафат від імені всієї монашої спільноти подарував Блаженнішому ікону Крехівського св. Миколая та передав запрошення на відпуст до Крехова наприкінці травня, як також відвідувати наш та інші василіянські монастирі при першій же нагоді. Зустріч завершилася спільною фотографією з Главою УГКЦ.

Відразу після цієї зустрічі ми відвідали Святотроїцьку семінарію, що поруч з резиденцією Блаженнішого.

[singlepic id=710 w=600 h=400 float=center]

Наступного дня, у вівторок, 19 лютого, після ранкових молитов, Утрені та Служби Божої, ми відвідали деякі визначні місця столиці: Пейзажну галерею, Андріїський Узвіз, Андріївську церкву, Михайлівську площу, Михайлівський золотоверхий собор, костел св. Олександра, Європейську площі. Відтак, пройшовши біля стадіону “Динамо” ім. В. В. Лобановського, побували у Маріїнському парку, біля Маріїнського палацу, Верховної Ради України. Після цього пішли до Адміністрації Президента України. Потім спустилися на Хрещатик і дійшли до Майдану Незалежності. Відтак, повернулися до нашого монастиря св. Василія.

Після обіду всі ми пішли до Апостольської Нунціатури в Україні, де о 15:00 год. відбулася зустріч з Апостольським Нунцієм в Україні його Преосвященством Архиєпископом Томасом Едвардом Ґалліксоном. Нунцій дуже радо нас прийняв. Він згадав про зустрічі, які вже мав з Отцями Василіянами, зокрема зустріч з настолятелями наших монастирів. Архиєписком Томас Ґалліксон заохотив всіх нас зростати у своєму покликанні та готуватися до завдання, яке Господь приготував нам у нашому служінні, бути готовими до викликів сьогодення та потреб Церкви, давати живе свідчення Єивангелія всім людям. Наприкінці зустрічі бр. Матей від імені всієї монашої братії подарував Апостольському Нунцієві ікону Крехівського св. Миколая. Зустріч завершилася спільною фотографією.

[singlepic id=712 w=600 h=400 float=center]

Після цього ми пішли оглядати вечірній Київ, зокрема побувати на споркомплексі “Олімпійський”. Відтак, прошли вечірнім Хрещатиком до Майдану Незалежності, звідки пішли до нашого монастиря.

В останній день нашого побуту в Києві, в середу, 20 лютого, після ранкових молитов, Утрені та Служби Божої, відвідали Національний музей “Меморіал пам’яті жертвам голодомору в Україні” й помолилися за всіх, що трагічно загинули від голодної смерті. Після цього пішли до Києво-Печерської лаври. Там відвідали головні святині, помолилися, побували в ближніх і дальніх печерах. Це місце особливо дороге для українського монашества (незалежно від конфестйної приналежності), адже саме там воно зародилося вже в перші роки християнства на наших землях.

Після цього ми відвідали головну святину України – Національний заповідник Софію Київську: побували та помолилися в самому соборі, відвідали будинок Митрополита і трапезну церкву.

[singlepic id=714 w=600 h=400 float=center]

 Опісля повернулися до монастиря та готувалися до повернення до Крехова.

[singlepic id=707 w=600 h=400 float=center]

Складаємо щиру подяку найперше Богові за можливість бути та молитися в столиці України. Як також дякуємо нашим настоятелям за цю поїздку: Протоігумену Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні впр. о. Пантелеймону Саламасі, ЧСВВ, ігумену Крехівского монастиря о. Атанасію Євушу, ЧСВВ, маґістру новіціяту о. Йоану Лубіву, ЧСВВ, а особливо ігумену Київського монастиря та вікарію Протоігумена – о. Василію Тучапцю, ЧСВВ за те, що нас прийняв, організував наше перебування та запезпечив всім необхідним. Завжди пам’ятатимемо їх у своїх молитвах.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОГАЛЕРЕЮ

Повідомив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Фото бр. Касіяна Касіяна ЧСВВ

zp8497586rq
Поділитися: