Ченці монастиря Св. Василія Великого колядували разом з Блаженнішим Святославом

Поділитися:

16 січня 2013 року до резиденції Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, в с. Княжичі, біля Києва, завітав з колядою вертеп священиків Стрийської єпархії разом із Владикою Тарасом (Сеньківим). Спільно з ними колядували Владики Богдан (Дзюрах) та Йосиф (Мілян), священики Київської архиєпархії з родинами, а також ченці Монастиря Св. Василія Великого: о.-ігумен Василій Тучапець, о.-парох Рафаїл Стефурак та о. Роман Шуп'яний.

Факт спільної зустрічі в одному домі представників двох єпархій нашої Церкви, однієї зі Західної, а другої – з Центральної України, Блаженніший Святослав прирівняв до одного з найкращих образів раю – батьківського дому, в якому «є багато осель і для кожного місце знайдеться». Рівно ж Глава Церкви наголосив: «Мені дуже б хотілося навчитися бути добрим батьком для нашої Церкви, для нашого народу, а це я зможу зробити тільки тоді, коли ви будете до мене приходити… Я щиро хочу, щоб цей дім вам асоціювався з батьківським домом, для вас тут двері завжди відчинені і для кожного тут місце знайдеться». Гості представили унікальний за своєю суттю вертеп. Він написаний для священиків, які і виконали у ньому всі ролі, та адресований також священнослужителям. Так, використовуючи звичні всім різдвяні персонажі, дійові особи представляли три ступені священства: дияконське, ієрейське та єпископське служіння в образі ангелів, пастухів та царів. Провідною думкою вертепу було представити суть і мету священичого служіння в різних ступенях, зважаючи на найбільші труднощі і проблеми, з якими священнослужителі зіштовхуються.

Кульмінаційним моментом дійства стали слова  Діви Марії, які підсумували основну тему: «Священики мої, мої сини… зі своїх рук даю Дитя вам я, прийміть з любов’ю ви живого Бога і кожен день тримайте ви Христа в своїх руках – невинного, крихкого… Вертайтесь до своїх отар… і дайте Христа їм, що дається в дар». Знаковим стало також те, що більшість учасників вертепу є колишніми студентами Блаженнішого Святослава, які вже тепер як молоді священики відвідали свого вчителя. І вертеп, і весь час спільної зустрічі супроводжувався співом колядок.

УГКЦ

zp8497586rq
Поділитися: