Чернечі облечини в монастирі святого Миколая в Крехові

Поділитися:

У неділю, 13 травня 2012 року Божого у Крехівському василіянському монастирі святого Миколая, який цього року святкує 400-ліття своєї славної історії, відбулися монаші облечини одинадцяти братів-кандидатів.

Урочисту Службу Божу, яка розпочалася об 11:00 год. очолив о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні. З ним співслужили 14 священиків, серед яких – о. Атаназій Євуш, ЧСВВ, ігумен Крехівського монастиря, о. Михайло Касіян, батько брата Касіяна Василя Касіяна, що облекався цього дня та інші священики.

Під час Малого Входу брати-новики ввели кандидатів до монашого постригу до храму. Прийшовши перед іконостас, брати зробили три доземні поклони та лягли хрестовидно. Хор в цей час співав тропарі неділі самарянки та святого Василія Великого. Опісля брати-кандидати приклякнули і після короктого діалогу з о. Протоігуменом, відповідно до обряду облечин, зачитали заяву про бажання розпочати дванадцятимісячний канонічний новіціят. Після цього відбувся обряд постриження, під час якого брати-кандидати отримали монаше ім’я. Ось імена наших братів: Рафаїл Микола Герич, Фаустин Євген Савчин, Іриней Богдан Гурняк, Антоній Юрій Канюк, Макарій Богдан Мазурака, Касіян Василь Касіян, Йосафат Іван Ковалюк, Герард Степан Дольний, Віталій Ігор Павлюк, Яків Богдан Шумило, Матей Віталій Кравчишин. Опісля брати отримали монашу рясу – габіт, каптур та шкіряний пояс. Напевно, найбільш зворушливим моментом для батьків та всіх присутніх у храмі було те, що брати виходили з храму в цивільній одежі, а повернулися в монашій. Після цього братам було вручено вервицю та ручний хрест. На закінчення обряду облечин о. Пантелеймон уділив усім новооблеченим братам благословення та привітав їх.

 Під час проповіді Протоігумен звернувся до батьків з проханням зрозуміти, підтримати та супроводжувати на шляху до Бога новопосталих новиків. Отець Пантелеймон наголосив також на тому, що будуть труднощі, випробування, злети та падіння, щастя та смуток, але найважливішим є іти за Христом. Незважаючи на труднощі, важливо не лякатися, не опускати рук, не зневірюватися, а прямувати маленькими кроками до великої цілі.

По завершенні Святої Літургії о. Пантелеймон ще раз привітав новооблечених братів із знаменним днем у їхньому житті. Ці брати (як також всі інші отці та брати Крехівського монастиря) особливо дорогі для нього, бо він має безпосереднє відношення до їхнього покликання та виховання, адже до вибору на уряд Протоігумена виконував служіння маґістра новіціяту.

Після цього від імені всіх братій зі словами подяки звернувся брат Матей Кравчишин. Він найперше подякував Богові, Який запропонував, покликав та дав свобідну волю для кращого, вищого і вічного життя. Брат Матей подякував батькам за все, що подарували в житті, друзям та знайомим. Опісля зі словами вдячності він звернувся до кожного зокрема, хто мав відношення до їхнього духовного зросту і виховання, до всіх, з ким вони перебували у Крехівському монастирі за час кандидатури, коротко охарактеризувавши добрі риси отців і братів.

Після цього було зроблено спільну фотографія на пам’ять про цю визначну подію.

Опісля батьків, родичів та знайомих було запрошено до монастирської трапези, під час якої новооблечені брати привітали своїх матерів з Днем Матері, подарувавши їм декілька пісень та квіти. Відтак було продемонстровано фільм “Історія мого покликання”, змонтований самими братами. У цьому фільмі кожен по-простому, але щиро розповів про історію свого покликання.

Сьогоднішній день подарував неймовірні почуття новопосталим новикам, щастя для батьків, радість для друзів, та надію, що молоді та креативні ченці у близькому майбутньому продовжуть працювати на славу Божу, освячуючи свою душу та душі ближніх.

OSBM

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Поділитися: