Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи у храмі св. Василія Великого

Поділитися:

У суботу 9 листопада до храму св. Василія Великого завітав хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, який цього року відзначає 30-ліття з дня заснування і з цієї нагоди відвідує різні міста України і Європи з концертною програмою. Гості з Закарпаття завітали також до Києва, де виступили з концертом у Національному будинку органної та камерної музики України (костел св. Миколая по вул. Великій Васильківській, 77).

Вірні мали надзвичайну нагоду послухати чудовий, багатоголосий спів хлопців. На початку концерту о. ігумен Василь Тучапець привітав гостей з Закарпаття, коротенько впровадив слухачів у програму концерту. Опісля до присутніх звернувся Блаженніший Любомир (Гузар), чия присутність стала неабиякою несподіванкою для усіх. Блаженніший Владика подякував п. диригенту Володимирові Волонтиру за організацію чудового співочого проекту, хлопцям-хористам за активну і жертвенну участь у хорі. Також владика підкреслив важливість тої справи, яку робить хор, подорожуючи не лише Україною, але і іншими країнами світу та пропагуючи не лише гарний, гармонійний спів, але також і нашу українську культуру.
Після слів привітань духовної ієрархії у храмі полинув мелодійний спів хору. У програмі концерту прозвучали твори видатних українських композиторів, зокрема: Д. Бортнянського ( «Достойно єсть», «Іже херувими» та ін.), М. Леонтовича (уривки Літургії Іоанна Златоустого), твори керівника хору п. Володимира Волонтира. Незважаючи на гармонійну складність виконуваних творів, слухачі були захоплені їх професійним виконанням.
Після концерту слово подяки для слухачів, а також для господарів храму висловив диригент хору п. Володимир Волонтир.

Довідка

Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи заснований в 1983 р. В 1985 р. Постановою колегії Міністерства культури України хору присвоєно почесне звання „Зразковий”. В 1989 р. на базі хору створена хорова школа хлопчиків та юнаків – одна з перших в Україні.

Організатор хору та хорової школи – Володимир Волонтир, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, незмінний художній керівник хору та директор хорової школи. Хормейстер хору з часу його заснування – Оксана Волонтир.

Хор –лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Колектив репрезентував хорове мистецтво України в 19 країнах Європи: Литві, Латвії, Естонії, Росії, Словенії, Словаччині, Чехії, Югославії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії, Голландії, Румунії.
В хорі співають хлопчики і юнаки віком від 10 до 20 років.
Концертні програми хору складають: українська хорова класика (Д.Бортнянський, А.Ведель, М.Лисенко, М.Леонтович, К.Стеценко), західно-європейська класика (Й.Бах, В.Моцарт, Дж.Перголезі, Д.Палестрина, Ф.Шуберт, Й.Брамс, А.Брукнер), твори сучасних українських та зарубіжних композиторів, українські народні пісні та колядки.

Володимир Волонтир – відомий композитор, диригент, педагог, заслужений діяч мистецтв України (1999 р.), член Національної спілки композиторів України, лауреат премії імені Д.Задора (1998 р., 2006 р., 2010 р.).

У 1980 р. закінчив з відзнакою диригентський факультет Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського, у 1984 -1987 рр. навчався на композиторському факультеті Львівської державної консерваторії.
З 1983 року – засновник і незмінний художній керівник хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, директор створеної ним хорової школи – однієї з перших в Україні.

Історичну довідку взято з сайту http://volontyr-choir.in.ua/

zp8497586rq
Поділитися: