Храм св. Василія Великого спільно з українськими бой-скавтами організував поїздку родин парафії до Канева

Поділитися:

1 червня у суботу наймолодші парафіяни храму св. Василія Великого у Києві разом з батьками вирушили у сімейну поїздку до Канева. Одноденне паломництво стало завершальним етапом конкурсу дитячих малюнків на тему “Бог і Україна у творчості Тараса Шевченка”. Захід організував Монастир св. Василія Великого спільно з ГО “Українські Бой-Скавти”. Попередній конкурс, що проводив Монастир, був присвячений дню Св. Миколая.

[singlepic id=737 w=600 h=400 float=center]

Перед тим як учасники вирушили в дорогу, о. Роман Шуп'яний, ЧСВВ провів коротку молитву на подвір'ї храму перед хрестом та освятив транспорт для паломників.

Кульмінацією подорожі стало нагородження призерів та переможців конкурсу на Тарасовій горі у Каневі біля підніжжя могили Кобзаря. 14 учасників поїздки: діти-учасники з батьками, представники від “Українських Бой-Скавтів” (подружжя Олега та Світлани Западнюків з донькою), а також о. Роман, котрий провадив духовну програму під час подорожі, відвідали з екскурсією музей Тараса Шевченка. Цікаво, що першу панахиду за Тарасом Григоровичем відсужили саме василіянські ченці у Підгірцях, а охрестив малого Тараса греко-католицький священик.

[singlepic id=738 w=600 h=400 float=center]

За словами екскурсовода, з творчості та життєвого шляху поета ми спостерігаємо за його постійним пошуком Бога. Особливо виразно відчуваємо у поезії його біль за поневолену Україну, прагнення звільнитися від кріпацтва та вивести з неволі рідну землю.

[singlepic id=736 w=600 h=400 float=center]

Переважна більшість учасників вперше відвідала оновлену експозицію музею, що видозмінився за проектом Лариси Скорик. Відвідувачі відзначили зміни на краще як в оформленні, так і в наповненні експозиції оригінальними здобутками музею.

[singlepic id=740 w=600 h=400 float=center]

Нагородження призерів – Христина Демерс (ІІІ місце)

[singlepic id=744 w=600 h=400 float=center]

Нагородження призерів – Роксолана-Єлизавета Западнюк (ІІ місце)

[singlepic id=741 w=600 h=400 float=center]

Нагородження призерів – Любава Канафоцька (І місце)

Після екскурсії та вручення нагород, про які подбала ГО “Українські Бой-Скавти”, учасники паломництва організували невеликий пікнік на березі Дніпра з іграми та забавами для дітей. Сім'ї, які є парафіянами храму св. Василія Великого у Києві, мали нагоду познайомитися та подружитися між собою. Діти з радістю гралися неподалік батьків.

[singlepic id=742 w=600 h=400 float=center]

[singlepic id=743 w=300 h=500 float=left] Як відзначає о. Роман Шуп'яний, такого роду спільні поїздки відіграють дуже важливу роль у згуртуванні спільноти. “Двоє дітей з теперішньої поїздки ходили разом готуватися до Першої Сповіді та приступали до Першого Причастя цього року, але тільки тепер познайомилися. Це дуже показово. Ми маємо гуртувати наші родини, і приводом не мусить бути якась особлива подія – вистачає просто побути разом, помолитися та поспілкуватися, наприклад, на природі”. Мама переможниці Любави п. Галина Канафоцька ствердила, що така поїздка дала нагоду їхній сім'ї відірватися від домашньої буденності та насправді відпочити, пізнати нових людей, змінити обстановку.

П. Наталія Демерс, мама Христинки, ділиться враженнями від перебігу конкурсу дитячих робіт: “Коли Христина почула про конкурс, то я лише дала їй Кобзаря. Дитина досить довго шукала потрібний твір Тараса Шевченка, який її вразив та дав натхнення до творчості. Ним став вірш “Злоначинающих спини…”. Сама тематика конкурсу є досить складною, але я вдячна організаторам, які позволили нашим дітям задуматися над такими “дорослими” проблемами та відобразити своє розуміння прочитаного на папері”.

Дякуємо всім учасникам конкурсу, а також ГО “Українські Бой-Скавти”, які надали транспорт та організували призи та цікаву програму для переможців.

zp8497586rq
Поділитися: