Ігумен монастиря о. Василій Тучапець взяв участь в урочистій Літургії з нагоди єпископських свячень о. Бориса Гудзяка

Поділитися:

У неділю, 26 серпня, в Архитедральному Соборі святого Юра у Львові відбулась архиєрейська хіротонія отця Бориса Ґудзяка, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Владика-номінат Борис (Ґудзяк) склав Сповідь Віри, виклавши істини вчення Церкви.

Глава УГКЦ вручив новообраному владиці митру та єпископський жезл. Вітаючи присутніх, Блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив: «Хіротонія о. Бориса відбувається у цікавий момент, коли ми будемо святкувати 20-ту річницю повернення до Собору святого Юра тлінних останків слуги Божого Патріарха Йосипа Сліпого. Саме Йосип Сліпий сьогодні для нас є взірцем справжнього єпископа, того, який серед свого Божого люду об’являє нам єдиного доброго учителя».

За словами Блаженнішого Святослава, свого часу Йосип Сліпий зміг зворушити молодого юнака Бориса, який крок за кроком ставав на дорогу університету Патріарха, яку він йому назнаменував і поступово здійснював його мрії, творячи Богословську академію, а відтак УКУ. Ця дорога, за словами Блаженнішого, була намаганням владики Бориса роздати усе бідним та іти за єдиним благим учителем, яким є Ісус Христос. «Нехай патріарх Йосип буде для Вас взірцем Вашого єпископського служіння, і взірцем великого велетня Христової Церкви та християнського Духа, – звернувся до владики Глава УГКЦ. – У цій хіротонії Бог підсумовує Ваше дотеперішнє життя і хоче зробити Вас провідником у життя вічне усіх тих, хто піде за Вами, а їх будуть мільйони».

Блаженніший Святослав подякував владиці Борисові за невтомну, клопітку працю в Україні: «УКУ назавжди буде пов’язане з Вашою особою. Сьогодні, відпускаючи Вас до Франції, ми знаємо, що Ви йдете туди, але й нас не покинете, не покинене Церкви в Україні і нашого Католицького університету».

Нововисвячений єпископ Борис (Ґудзяк) подякував усім присутнім та тим, хто долучився до формування його покликання: «Сьогодні я отримав шати – ознаки високої церковної відповідальності поклику до служінн

я, але важливо пам’ятати, що Господь дає нам один приклад – спускатися вниз. Бог, який створив цей космос, стає близьким до кожного з нас, стає поруч, входить у наше життя, нашу смерть і любить кожного з нас. Пам’ятаймо, які б високі не були наші уявлення, все це обіймає добрий і неймовірний Господь, Сотворитель усього і наш близький приятель. Велике спасибі за вашу любов, і слава Богу, який цю любов дає кожному, щоб ми нею ділилися», – звернувся владика Борис у своїй проповіді у Соборі св. Юра.

Участь у хіротонії та урочистій Літургії взяли: Папський нунцій в Україні Томас-Едвард Галіксон, Митрополит Львівський архиєпископ Ігор (Возьняк), Апостольський Екзарх для українців-католиків у Великобританії, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Ірландії УГКЦ владика Гліб (Лончина), владики УГКЦ з України та з-за кордону, владики РКЦ: єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек, єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський, священики Апостольського Екзархату для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу, представників дипломатичного корпусу: посли США, Австрії, Польщі, Королівства Данії, Грузії та Вірменії, представники донорів і фундацій УКУ, викладачі та студенти УКУ, представники різних християнських конфесій, зокрема митрополит Львівський УПЦ КП Димитрій (Рудюк). Про це повідомила прес-служба УКУ.

http://www.credo-ua.org/2012/08/68222

zp8497586rq
Поділитися: