Ієрейські Свячення в Івано-Франківську

Поділитися:

26 грудня 2010 року Божого у храмі Царя Христа, що при василіянському монастирі в Івано-Франківську, відбулася урочиста подія – ієрейські свячення трьох ченців-василіян: Павла Федусіва, ЧСВВ, Івана Логая, ЧСВВ та Іллі Фіголя, ЧСВВ та двох з єпархіального клиру: Андрія і Михайла Маника. Свячення уділив Єпископ Івано-Франківський Преосвященний Кир Володимир Війтишин.             Цього року вищезгадані наші ченці успішно завершили навчання у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах. Слід зазначити, що нововисвячений о. Ілля Фіголь перебуває на служінні у нашому монастирі в Києві. Тому, від нашої монашої, а також парафіяльної спільноти в урочистостях взяв участь о. Роман Шупяний.

Урочиста Архиєрейська Свята Літургія у храмі Христа Царя розпочалася о 10:00 год. Разом з Преосвященнимвладикою Володимиром її співслужили Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ та понад двадцять священиків-василіян і єпархіальних священиків. В урочистій Службі Божій взяли участь багатомонахів і монахинь, родичі, друзі, знайомі нововисвячених ієреїв та парафіяни парафії Христа Царя.

Під час проповіді, на основі євангельського читання про оздоровлення єрихонського сліпця – владика Володимир звернув увагу на значення зору в житті людини: коли вона його втрачає хоча б частково, почувається обмеженою в багатьох речах; коли ж людина духовно сліпа – втрачає надприродні Божі ласки, а водночас і життя вічне. Преосвященний владика наголосив також на сьогоднішній події – ієрейські свячення молодих ченців-василіян та побажав їм ревно сповняти покладені на них обов’язки, а вірних заохотив молитися за нових ієромонахів.

Після Великого входу розпочався чин ієрейських свячень: о. Протоігумен Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ ввів дияконівПавла, ЧСВВ, Івана, ЧСВВ, Іллю, ЧСВВ, Андрія та Михайла, яких тричі привітав Владика Володимир – вони поцілувалиАрхиєрея в руку, набедреник та праве рам’я і чотири кути престола, тричі обходячи довкола престола.

Опісля Владика Володимир прочитав молитви священичого рукоположення: “Божественна благодать… поставляє благовійного диякона (ім’я) в пресвітерство…”. Відтак нововисвячені ієреї зняли дияконські ризи й були облечені у священичі: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон. Після цього вони стали до престола і далі з усіма священикамивідправляли Божественну Літургію.

По закінченні Служби Божої хор заспівав «Многая літа» Святішому Отцю Венедикту ХVІ, Папі Римському, Блаженнішому Любомиру, Главі УГКЦ, Преосвященному Владиці Кир Володимиру, священичому чинові, як також новоієреям, їхнім батькам та родичам, монахам і монахиням та всім вірним.

Після цього зі словами подяки звернувся до присутніх Протоігумен о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ. Він найперше подякував Преосвященному владиці Володимиру за уділення св. Тайни Священства трьом ченцям-василіянам і побажав їм бути апостолами любові, віри і надії, поглиблювати своє священиче покликання, щоб воно стало змістом їхнього життя, а вони були священиками по Серцю Христовому.

Після Служби Божої було зроблено спільну фотографію на згадку про цю подію.

Бажаємо нововисвяченим ієреям щедрого Божого благословення в їхньому служінні у Христовому винограднику на більшу Божу славу для добра Божого народу.

За матеріалами http://www.osbm.in.ua/

zp8497586rq
Поділитися: