Комісія УГКЦ “Справедливість і мир” оголошує конкурс на участь у міжнародній літній школі з економіки

Поділитися:

Комісія УГКЦ “Справедливість і мир” оголошує конкурс на участь у Міжнародній літній школі з економіки “Towards a Bridging Economy”, яка проходитиме в Лісабоні (Португалія) з 11 до 15 вересня 2012 року.

До участі в Літній школі запрошуються студенти старших курсів, аспіранти і молоді науковці економічних факультетів ВНЗ України, зацікавлені у вивченні економіки. Відбір відбуватиметься на основі запиту охочих на подану нижче електронну пошту та дальшого конкурсу. Обов’язковою умовою участі в школі є добре знання англійської мови (не нижче Intermediate).

Літня школа в Лісабоні буде присвячена питанням, які включають та пов?язують ділянки етики та економіки. У зв’язку із цим під час розгляду запланованих у програмі тем особлива увага буде приділятися етичному аспекту економічної діяльності. Лекції проводитимуть відомі професори і експерти Міланського та Лісабонського університетів, що спеціалізуються в питаннях етики та економіки.

“Зв’язок, який існує між етикою та економікою, є необхідний та суттєвий: економічна діяльність і моральна поведінка тісно взаємопов’язані та повинні доповнювати одна одну. Як у царині етики слід враховувати економічні аргументи і вимоги, так і в царині економіки необхідно бути відкритими до етичних вимог”, – зазначив у своєму коментарі стосовно Літньої школи д-р Михайло Мельник, голова Комісії “Справедливість і мир”.

Участь у Літній школі в Португалії є платною. Кінцевий термін подання заяв – 15 червня 2012 року.

Заявки на участь просимо надсилати на поштову скриньку Комісії УГКЦ “Справедливість і мир”: jpc@ugcc.org.u

ДовідкаКомісія УГКЦ «Справедливість і мир»

Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» базується на принципах визнання гідності всіх людей, солідарності та субсидіарності у діях. Поширювати ці вартості в українському суспільстві – основна мета роботи Комісії.

Завдання Комісії:

 • привернення уваги до найбільш критичних суспільних проблем в Україні та світі;
 • поширення християнського розуміння гідності, свободи та прав людини;
 • сприяння процесові примирення та мирної співпраці між людьми, народами і Церквами.
 • Хоча Комісія зосереджується на внутрішньоукраїнських завданнях, вона відкрита до дієвої участі в проектах у Європі та світі.

Напрямки роботи Комісії сьогодні:

 • покращення соціального і пастирського захисту емігрантів та їхніх сімей, утвердження толерантності до іммігрантів, перевірка дотримання прав біженців, пропонування моделей реадаптації мігрантів (гасло «Гідність без кордонів»);
 • збір та аналіз інформації про порушення прав людини та реагування на виявлені проблеми;
 • поширення ідеї пам’яті про жертв Другої світової війни, як також усіх інших воєн, що були в українській історії, через проведення символічних акцій, екуменічних молитов, семінарів та зустрічей (День пам’яті);
 • ініціювання та забезпечення проведення Суспільного тижня в УГКЦ (гасло «Любов у дії»);
 • заохочення вірних УГКЦ до активних дій та суспільної відповідальності через надання інформації (документи, книги і статті) та публічне свідчення своєї позиції (заяви, звернення та відкриті листи);
 • публікація українського перекладу основних документів Церкви щодо справедливості і миру та створення форумів для публічних дискусій (семінари, зустрічі та лекції);
 • об’єднання провідних експертів у сферах прав людини, екуменізму, соціального вчення тощо.

Комісія працює в тісній співпраці з іншими структурами УГКЦ, а також численними неурядовими організаціями в Україні та закордоном: з 2004 р. є активним членом Конференції Європейських комісій «Справедливість і мир».

РІСУ

Поділитися: