Лист-подяка від волонтерів Світового Дня Молоді у Ріо-де-Жанейро

Поділитися:

Слава Ісусу Христу!

13Від волонтерів Світового Дня Молоді у Ріо-де-Жанейро хочемо висловити подяку Українській Греко-Католицькій Церкві, зокрема отцю Рафаїлу Стефураку парафії Святого Василія Великого у Києві! Завдяки рекомендаціям отця ми мали змогу стати волонтерами на СДМ та представляти Україну на міжнародному рівні. Також дякуємо Архикатедральному собору в Тернополі, в якому ми виховувались справжніми християнами та отримували натхнення на здійснення хороших вчинків.

Минув уже тиждень від Дня Молоді, але враження ще довго залишатимуться у наших серцях. На жаль, не було змоги написати цей лист раніше за відсутності інтернет-зв’язку та далекої дороги з Бразилії додому.

Світовий День Молоді став надзвичайним досвідом у житті кожного з нас, адже своєю працею ми змогли долучитись до організації такого великого свята для молоді з усього світу. Загалом від України волонтерами поїхали троє людей, а саме Богдан Підлісний (Львів), Ольга та Катерина Мелих (Тернопіль-Київ). Кожен з нас раніше брав участь у СДМ як прочани (Кельн 2005, Мадрид 2011). Бачачи старання волонтерів, ми вирішили зробити свій внесок у проведення наступного Дня Молоді та допомогти іншим. У відборі волонтерів важливими були рекомендації, знання мов (кожен з українських волонтерів володіє англійською, німецькою, російською та українською, а також польською мовами), резюме та мотивації. Ми рік чекали на результати відбору і їх оприлюднення стало для нас великою подією.

У Ріо-де-Жанейро ми прибули на місійний тиждень 15-го липня, де пройшли спеціальні тренінги та були розподілені на роботу: Богдан в інформаційний відділ станції метро Largo do Machado, Ольга і Катерина – в інформаційний відділ автобусної станції Alvorada. Також ми допомагали тримати живий ланцюг охорони під час приїзду Папи Франциска до Кафедрального собору в Ріо. Під час волонтерської роботи ми познайомились з християнською молоддю з усього світу, які працювали та проживали разом з нами на парафіях, а також із прочанами.

З гордістю ходили ми по місту з українською символікою і були приємно вражені, коли нас впізнавали і щиро вітали у Бразилії. Намагалися зв’язатися з групами прочан з України, але, на жаль, для трьох волонтерів це виявилось складно, особливо за відсутності зворотного зв’язку. Натомість вдалося зустріти прочан з української діаспори США, Канади та Данії, що було не менш вражаюче і захоплююче. Щиро раділи за сусідів-поляків, коли Папа наступний СДМ оголосив у Польщі.

Вважаємо, що з Божою допомогою нам вдалось добре презентувати Україну та УГКЦ на Світовому Дні Молоді і залишити лише хороші згадки про нас у міжнародних волонтерів та прочан. Фото-звіт волонтерів СДМ висилаємо у додатку.

Дякуємо за молитви і підтримку нас у нашій роботі!

З нетерпінням чекаємо наступного Дня Молоді у Кракові!

З повагою,
Катерина і Ольга Мелих

zp8497586rq
Поділитися: