На семінарі для чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ мова йшла про психологічне зростання богопосвячених осіб

Поділитися:

«Ми, богопосвячені особи, передусім є людьми, і проблеми, які ми висвітлюємо під час цього семінару, стосуються і нас особисто, і нашого спільнотного життя, і навіть нашого душпастирського служіння. Ми усвідомлюємо свої проблеми, але не боїмося йти вперед і сміливо їх вирішувати», – сказав о. Ігор Колісник, ЧНІ, настоятель Ради вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ в Україні,

під час семінару для чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ на тему «Психологічне зростання богопосвячених осіб». Семінар проходив із 28 лютого до 1 березня 2012 року у василіанському Інституті філософсько-богословських студій у Брюховичах, біля Львова. Про це повідомив о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ.

Першого дня семінару о. д-р Андрій Логін, голова Комісії УГКЦ охорони здоров’я, доповідав про алкозалежність. «Суть цієї проблеми полягає в тому, що наше суспільство поглинула так звана «алкогольна ментальність». Вона є таким способом мислення, за якого людина не уявляє свого життя без алкоголю. Це щоразу більше поширюється, особливо серед молоді…» – зауважив доповідач. Того ж дня про дітей із алкозалежних сімей розповів лікар-психотерапевт Роман Прочко, який наголосив, що такі діти є недолюбленими і це позначається на всьому їхньому житті.

Наступного дня семінару, темою якого був «Дар сексуальності», 29 лютого, до обговорення долучився о. д-р Йосиф Августин, ТІ, автор понад 30 видань з психології та духовності, молодіжної проблематики, виховання священиків і духовного керівництва.

Особливим гостем семінару був о. Ганс Цолльнера, ТІ, віце-ректор Папського григоріанського університету в Римі, який і представив головну тему останнього дня: «Патології сексуального розвитку – нетрадиційна орієнтація, педофілія і т. п.». У своїй доповіді, спираючись на документи Церкви та власний досвід, о. Ганс пояснив значення целібату у сучасному суспільстві, а також зосередив увагу на проблемі сексуального насильства, причинах його виникнення, психологічних характеристиках і методах запобігання.

Наступна зустріч богопосвячених осіб запланована на жовтень 2012 року. Рада вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ в Україні планує запросити до участі секретаря Конгрегації у справах богопосвячених осіб Архиєпископа Йосифа Тобіна, ЧНІ.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися: