На жаль, нам ще годі спільно ламати хліб, – Блаженніший Любомир

Поділитися:

У рамках Тижня молитов за єдність християн, 23 січня 2011 року, у храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) представники головних конфесій України спільно молилися за єдність християнства. Цього вечора разом із Блаженнішим Любомиром у спільній молитві взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, єпископи та cвященики Української Греко-Католицької та  Римо-Католицької Церков, отці Домініканці та викладачі вищих католицьких навчальних закладів України, духовенство Української Православної Церкви Московського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, протестантські пастори Церкви Християн Віри Євангельської України (п’ятдесятники) та Німецької євангелічно-лютеранська Церкви в Україні. Очолив молитву Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

У своєму слові до  присутніх на молитві, Блаженніший Любомир зокрема наголосив на важливості спільної зустрічі та молитви: «На жаль, нам ще годі спільно ламати хліб, бо ми ще до цього не дозріли, не доросли, але, може, з часом і це прийшло б. Однак поки те здійсниться, маємо молитися разом чи окремо, але за єдність. Це складна пропозиція, якщо ми її здійснимо, мені здається, що у наших спільнотах відбудуться дуже поважні зміни».

«Тому я і взяв за основу свого роздумування пропозиції і слова з Діянь Апостолів. Якби ми взяли до серця слова апостола, котрий описує оцю першу християнську громаду, те, як вона жила, я думаю, що світ став би іншим. Якби ми раз на місяць сходилися: старші і молодші, можливо навіть розробили собі такий календар зустрічей, збиралися і разом слухали Боже Слово, разом спілкувались, разом молились чи можливо навіть споживали разом їжу – це було б доброю підставою, передусім, для нашої душі і для нашого об’єднання. Подумаймо над цим! Якби ми це здійснили – світ був би кращим», – зазначив Глава УГКЦ.

На завершення гості і учасники молитви мали змогу звернутися зі словом привітання та побажання до усіх людей, які прийшли до храму Святого Василія.

Коментуючи цю зустріч, о. д-р. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами, зокрема зазначив: «Сьогоднішня молитва тісно пов’язана з християнською Церквою Єрусалиму, адже цього року це власне палестинським християнам було доручено підготувати цьогорічну тему Тижня. Їхні погляди звернулись до біблійного тексту: „Об'єднані в науці Апостолів, в спільноті, на ламанні хліба і на молитві“, який на їхню думку найбільше відображає істоту Церкви Єрусалиму в першому столітті, „матері всіх Церков“.

„Під час цієї восьмиденної молитовної подорожі християни Єрусалиму запрошують нас до голошення і свідчення про те, що Єдність – у своєму якнайповнішому сенсі вірності апостольській науці, спільноті, ламанні хліба і молитві – допоможе нам здолати зло, не тільки в Єрусалимі, але й в усьому світі. Як можемо зауважити, для християн Єрусалиму, які перебувають у безперервній єдності з першою апостольською спільнотою, бажання церковної єдності залишається головним пріоритетом. Разом з ними і ми віримо, що Господь, який постійно і пильно спостерігає за нами, бачить наші молитви і прохання про мир, єдність і справедливість для усіх християн на Землі“, – зазначив голова Комісії християнської єдності о. д-р Ігор Шабан.

Джерело: УГКЦ

http://customessaywritingservicess.com

Фото: о. Петро Балог

zp8497586rq
zp8497586rq
Поділитися: