Новообраний протоігумен о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, відвідав Головний осідок Чину у Римі

Поділитися:

Нещодавно новообраний протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні отець Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, здійснив свій перший візит до Києва, де зустрівся із блаженнішим Святославом, Главою Української Греко-Католицької Церкви, та апостольським Нунцієм Його Високопреосвященством Архієпископом Томасом Едвардом Ґалліксоном. Опісля у Львові відбулась зустріч із Львівським Архієпископом та Митрополитом Кир Ігорем Возьняком, ЧНІ.

Під час візитів отець Пантелеймон попросив архієрейське благословення у церковних достойників для Управи Провінції на благо Василіянського Чину та Церкви.

2 березня 2012 р. отець Пантелеймон вирушив до Риму. Його супроводжували Провінційні Радники о. Василій Тучапець, ЧСВВ, о. Макарій Флячок, ЧСВВ, та о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, ректор Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій. Головна мета поїздки до Головного Осідку Василіянського Чину Святого Йосафата – це зустріч із Головною Управою Чину та представлення плану дій новообраної Провінційної Управи Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні та затвердження кандидатів на посаду ігумена та магістра новіціату.
Впр. отець Василій Ковбич, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата, разом із Радниками Чину, детально ознайомились із програмою Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Під час зустрічі отець Пантелеймон акцентував, що головним пріоритетом даної Провінції є духовність згідно з вченням святого Василія Великого, покровителя Чину. На завершення Протоархимандрит Василіянського Чину дав цінні пропозиції для новообраного Протоігумена та його Провінційних Радників. Одночасно склав найщиріші побажання та поблагословив на тісну та плідну співпрацю.
У вільний час отці відвідали чотири головні базиліки Риму: св. Петра, св. Павла, св. Івана Христителя та святої Марії Більшої. 4 березня в каплиці Благовіщення Ватиканського Радіо отець Пантелеймон очолив Святу Літургію. Йому співслужили о. Василь Тучапець, о. Макарій Флячок та о. Василій Парасюк, віце-ректор Папської Колегії святого Йосафата, який виголосив проповідь. Співали ченці римської василіянської обителі.
Також о. Пантелеймон зустрівся із студентами-василіянами Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, які навчаються в навчальних закладах м. Риму. Студенти заохотили новообраного Протоігумена до частих відвідин їхньої спільноти. Натомість отець пообіцяв, що в найближчому часі він знову відвідає Рим та завітає до їхніх інститутів з метою знайомства із ректоратом.
Від’їжджаючи до України, отець Пантелеймон подякував за гостинність і попросив про молитву за Провінцію Найсвятішого Спасителя в Україні, яка складає 50 відсотків усього Василіянського Чину.

Повідомив о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ
 osbm.info

Поділитися: