Папа Римський Бенедикт XVI має намір зректися папського престолу

Поділитися:

Свою посаду він покине 28 лютого. Про подробиці цього рішення поки не повідомляється. Про своє рішення сам Папа повідомив на консисторії колегії кардиналів. Своє рішення Папа пояснив погіршенням стану здоров”я.

Прослухати аудіозапис декларації Папи

Прочитати повний текст заяви Папи (український переклад)

«Дорогі брати, я покликав вас на цю консисторію не тільки для того, щоб оголосити про три канонізації, але також для того, щоб повідомити вам про рішення великої важливості для Церкви. Після того, як я багаторазово думав про відповідальність перед Богом, я наповнився упевненістю, що мої сили, враховуючи мій вік, більше не можуть дозволити мені вірно нести своє служіння », – цитує газета Giornalettismo виступ Папи Римського перед кардиналами.

Пізніше Ватикан підтвердив дане рішення Бенедикта XVI, повідомляє Reuters.

Відзначимо, подібних прецедентів у сучасній історії не було. Останній випадок зречення понтифіка від престолу, не рахуючи антипап, стався в 1415 році. Тоді свій пост покинув Папа Григорій XII.

Кодекс канонічного права передбачає право Папи відректися від престолу, причому це зречення не потребує затвердження. Єдиною умовою дійсності зречення є вільна воля Папи.

Бенедикт XVI очолив Римо-Католицьку Церкву в 2005 році. Він став 265-м Папою Римським і найстаршим за віком на момент обрання з часів Папи Климента XII, який був обраний в 1730 році.

За матеріалами Радіо Ватикан

Поділитися: