Парафіяни Храму Св. Василія Великого разом зі священиком відвідали Меджугор’є (фото)

Поділитися:

24 березня 2012 року у часі Великого посту о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ, та троє парафіян Храму Св. Василія Великого м. Києва виїхали зі столиці та приєднались до групи прочан з Ужгорода і в спільній молитві вирушили в паломництво до Меджуґор’є, де з червня 1981 року і до тепер з’являється Богородиця.

Після обіду паломники вирушили на вечірню молитовну програму до Храму св. Якова, де кожного дня о 17.00 починається молитва на вервиці, а опісля – Служба Божа (хорватською мовою), благословення речей, молитва за здоров’я душі і тіла, вервиця.

Програмою поїздки було тиша, піст на хлібі та воді, науки на тему «П’ять каменів проти Голіафа», мета – відновити мир та радість життя з використанням методів школи «Як Марія».

Наступні дні нашого перебування, розпочинались Службою Божою східного обряду, яку очолював отець Роман, а наступного дня – отець Ростислав. Повертаючись до готелю на сніданок, обід та вечерю мали спільне ламання хліба. Кожного дня о.Ростислав провадив науки та молитву вервиці з розважаннями на горі Об’явлень (Подбрдо).

Паломники відвідали Ненці та Патріка у замку з каменю, який побудували на славу Божу для священиків, котрі приїжджають в Меджуґор’є. Ці люди надають вражаючі свідчення, як Господь перемінив їх життя.

Паломники відвідували спільноту «Ченаколо» – християнське об’єднання, яке приймає молодь, котрі втратили радість і сенс життя. Цю спільноту засновано в липні 1983 року монахинею Ельвірою Петроцці. Спільнота хоче бути світлом у темряві, знаком надії, живим свідоцтвом того, що смерті не належить останнє слово. Молоді пропонують простий, домашній спосіб життя, відкриваючи їм, таким чином, дари, які можна знайти в роботі, дружбі й вірі в Слово Боже, що втілилося в Ісусі, який був розп’ятий та воскрес заради нас. Кожному, хто приходить за допомогою, надають «Ангела-охоронця» тому, що в терпінні він вчиться любити, і новачку, тому що він знаходить щирого друга, хтось, хто піклується про нього без будь-якої вигоди для себе.

Останнього дня перебування паломники відбули Хресну дорогу на горі Кріжевац. Чоловіки з групи на своїх раменах несли дівчину, котра мала поранену ногу і не могла сама пересуватись.

Додаток:

Духовні науки на тему послань Богородиці і духовного життя з Христом у Святому дусі.

Дорогі діти, я запрошую вас до особистого навернення. Це час для Вас! Без вас, Бог не може здійснити свій план. Дорогі діти, ростіть через молитву кожен день, все ближче до Бога.

ДАЄМО ВАМ ЗБРОЮ ПРОТИ ВАШОГО ГОЛІАФА. ЦЕ ВАШІ П’ЯТЬ КАМЕНІВ:

1. Вервиця – молитва серцем

2. Святе Письмо

3. Піст

4. Сповідь раз у місяць

5. Євхаристія

ВЕРВИЦЯ – МОЛИТВА СЕРЦЕМ

Богородиця запрошує нас в школу молитви. І вчить нас! Будь ласка, якщо вирішили іти в школу Марії, зробіть в родині одне місце молитви. Поставте хрест, ікону Богородиці, поставте Біблію, запаліть свічку і приходьте кожного дня на зустріч з Ісусом. Розмовляйте з Ісусом і все віддайте йому через серце Марії. Почніть дружити із Ним. І Богородиця говорить: «Якщо буде справжня дружба з Ісусом, нам не потрібно нічого боятися». Ми можемо завжди на нього покластися. Найкращий друг – Бог. Молитва нас змінює. Марія говорить: «Залишіться в тиші серця з Ісусом, щоб Він вас преобразив, змінив». Є така приказка: Скажи мені хто твої друзі і я скажу хто ти. З ким ти дружиш, таким ти є. Якщо це буде Ісус, Марія ми будемо схожі на них. Кожна молитва серцем нас преображає. Богородиця запрошує нас кожного дня молитися. Не виправдовуватися, що немає часу. Вона говорить: «Дорогі діти, проблема не час, проблема – любов». Якщо когось любиш, знайдеш час. Нехай Бог буде на першому місці в нашому житті. Потрібно починати і закінчувати усі справи молитвою кожного дня. Молитися до Святого Духа на початку дня, перед кожною молитвою, роботою, справами чи зустрічами. Щоб Він нас вів. Богородиця дає нам в руки Вервицю і говорить: «Я даю вам найсильнішу зброю проти диявола». Вервиця в руці – це рука Богородиці в моїй руці. І не потрібно нічого боятися. Вона говорить: «Якщо ви змучені, не бачите сенсу, без радості, хворієте – візьміть в руки Вервицю і побачити, що ця проста молитва творить чудеса». І запрошує молитися Вервицю серцем в наших родинах кожного дня всі три частини: радісні, страсні, славні таїнства.

СВЯТЕ ПИСЬМО

Богородиця запрошує нас кожного дня читати Святе Письмо. Вранці прочитати декілька слів Євангеліє разом з усією церквою. Є два послання, якими Богородиця хоче, щоб ми жили кожного дня: молитися три частини Вервиці і читати Біблію. Вранці, коли ми прокидаємося прочитаймо, те що каже Ісус: «Господи, промов тільки слово, і зцілиться душа моя», «До кого ми підемо, Господи? Ти маєш слова життя вічного», «Господи, Твої слова – світло на моєму шляху». Якщо ви не читаєте кожного дня Святе Письмо, то почніть. Тому що без Святого Письма ми загубимося. Так як сказав Святий Єронім: «Той хто не знає Святого Письма, той не знає Ісуса Христа». В одному із послань Богородиця говорить: «Нехай Святе Письмо буде вам світлом, яке освітлює ваші кроки в темряві, яка огортає землю». Я не маю світла, якщо не читаю Євангеліє. Важливо вранці прочитати Євангеліє, щоб мати світло, шлях і ціль. Особливо потрібно читати Святе Євангеліє в наших родинах. Щоб ми знали, що мій Бог говорить, він не мовчить. «Хочу, щоб Бог знову родився у ваших родинах через насіння Святого Євангелія» – навчає Богородиця.

СПОВІДЬ

Богородиця запрошує нас до сповіді серцем – віддати своє минуле Ісусу. Скільки людей, які приїжджають в Меджугор’є далекі від Бога, грішні. Але скільки перетворень, скільки людей, саме в Меджугор’є, розуміють: «Я повинен змінити своє життя, залишити своє минуле, очистити своє серце від гріха, простити всім, простити і самому собі». В одному з послань Богородиця промовляє: «Єдине, що ви маєте, що ваше – це гріх. Відкиньте всю гордість, поклоніться Моєму Сину, ідіть до сповіді, очистіть своє серце». Не може бути миру в наших серцях, якщо є гріх, неможливість простити самому собі, Богу. Кожного місяця Богородиця кличе нас до сповіді. Якщо зробимо щось не так, потрібно негайно сповідатися, негайно просити про прощення і не дозволити злу запанувати у наших серцях. Кожна сповідь – зцілення нашого серця.

ПІСТ

Богородиця запрошує нас постити на хлібі і воді. Кожну середу і п’ятницю відмовлятися від чогось до чого прив’язані. А найсильніший піст – піст на хлібі і воді. Так ми вчимося страждати – маленькі жертви з великою любов’ю. Навіщо? Тому що ми розбещені, йдемо широкою автострадою, хочемо все мати, все собі дозволити і думаємо, що це воля. Ні, це не так! Воля – це повна незалежність від всього, крім Бога. «Молитвою і постом, – каже Богородиця – ми можемо зупинити навіть війни». Це сильне знаряддя і наша зброя. Ми вчимося страждати і об’єднуємо наші малі страждання із жертвою Ісуса.

ЄВХАРИСТІЯ

Найважливішою є ціль, до якої хоче привести нас Богородиця – це Євхаристія. Вона говорить: «Поставте Святі Дари, Євхаристію в центр вашого життя. Поклоняйтесь Моєму Сину, причащайтеся. Коли ви поклоняєтесь Моєму Сину, я – з вами». Важливим є підготуватися до Святої Літургії молитвою, очистити серце сповіддю. Підготуватися родинам молитвою на вервиці перед Літургією. Вона промовляє: «Хочу вас вести до Серця Мого Сина Ісуса». Дуже важливим є підготуватися до зустрічі з Ісусом. Матір Божа також говорить: «Я не важлива, важливий Мій Син. Я хочу вас привести до Мого Сина». І через молитву на Вервиці, через Святу Літургію ми можемо підготуватися і прожити цей момент так як в Меджугор’ї. Потрібно часто приймати Святе Причастя, бо ж Ісус говорить: «… без Мене нічого чинити не можете ви», «Якщо ви споживати не будете тіла Сина Людського й пити не будете крови Його, то в собі ви не будете мати життя». Центр нашого життя – Євхаристія. Це найважливіші послання Богородиці. І якщо ми будемо ними жити – буде мир в серцях наших, буде мир в наших родинах і буде мир на землі. І Вона каже, що кожний з нас важливий для Неї, і запрошує, щоб ми стали місіонерами Її послань. Щоб нести Ісуса всім кого будемо зустрічати. Щоб свідчити не словами, а справами.

П. Анна, паломниця

Поділитися: