Парафіяни та духовенство Монастиря Св. Василія Великого взяли участь у прощі до Вишгорода

Поділитися:

5-6 травня 2012 р.Б. відбулася проща до Вишгорода. Цього року організатори запропонували прочанам декілька варіантів паломництва: піша проща, вело- та автопроща. Паломники з Києва та області, а також з Черкас, Житомира, Вінниці та Чернігова збирались біля Патріаршого Собору на Лівому березі, щоб пройти 30 км до Вишгорода – до Собору Вишгородської Богородиці. Інша частина прочан вирушали до чудотворної ікони на велосипедах з Ірпіня дорогою довжиною в 100 км: Ірпінь – Буча – Ворзель – Бородянка – Катюжанка – Димер – Демидів – Лютіж – Старі Петрівці – Нові Петрівці – Вишгород.

У пішій прощі до Вишгорода взяло участь близько 30 парафіян храму Св. Василія Великого у Києві, а також молодь. Дорогою до кінцевого місця паломництва учасники молилися вервицю до Богородиці та співали пісні на її прославу. Провадив групу о. Віталій Воєца, допомагали йому семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, що у Княжичах.

По прибутті до Вишгородського Собору учасників авто-, вело- та пішої прощі зустрів адміністратор вишгородської парафії о. Тарас Валах разом з парафіянами храму. Учасники прощі урочисто зайшли до храму, щоб поклонитися Пресвятій Богородиці та скласти Їй свої намірення в молитві.

«Коли ми вирушаємо в дорогу, то кожен з нас несе у своєму серці особисте прохання. Долаючи цей шлях, ми роздумуємо над власним життям. Як Діва Марія пішла до Іудеї на зустріч з Єлизаветою, скріплюючи свою віру, так і ми, вирушаючи за місто, в якому проживаємо, приходимо сьогодні до храму, щоб разом прославити Богородицю, яка своїм прикладом свідчить покірність Божій волі», – наголосив під час проповіді о. Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської семінарії.

Після урочистої Літургії та Великої Вечірні розпочалася Хресна хода. Вечірня програма продовжилася нічними чуваннями. Для молоді на подвір’ї храму була організована сцена, де виступали музичні виконавці, зокрема гурт «Кана».

Проща до Вишгородської ікони Богородиці завершилася в неділю 6 травня урочистою Архиєрейською Літургією, яку співслужив ігумен Монастиря Св. Василія Великого у Києві о. Василь Тучапець, ЧСВВ.

Учасники паломництва протягом свого перебування у Вишгороді мали змогу посповідатися та приступити до Тайни Євхаристії, після чого отримали повний відпуст.

Поділитися: