Патріарх Любомир: Нам потрібні державні мужі великого формату

Поділитися:

Про це Глава УГКЦ Патріарх Любомир заявив журналістам у Києві, відповідаючи на запитання: «Нам кажуть, що ми трохи запізнилися зі своїм самоусвідомленням десь років на сто, а зараз уже зовсім інші тенденції у світі, і треба думати про себе як про частину якихось проектів, які виходять за національні…» За його словами, якби ми мали досвідчений провід, державних досвідчених мужів, то могли б, безумовно, йти вперед набагато швидше.

«Ми мали й маємо при владі людей, які дивилися й дивляться досить вузько. Недавно Ліна Костенко написала книжку “Записки українського самашедшого”, і поїхала презентувати її містами України. Знаєте, дуже шкода, що вона не робила цього двадцять років тому. Ось таких людей, як Ліна Костенко, нам потрібно, таких, що мають візію. Не вузьколобих політиків, бо вони мають лише інтереси. Нам потрібні державні мужі великого формату. Наприклад, Німеччина. Чому вона так скоро піднялася після трагедії гітлеризму? Завдяки Аденауерові і Ерхарду. Один був з великою візією Німеччини, а другий – дуже поважний економіст. І вони знову поставили Німеччину на карти Європи. Причому за короткий час», – сказав щодо цього Глава УГКЦ.

«З кінця XVIII століття – від знищення Січі, від знищення Київської лаври – ми є поневоленими, – продовжує думку Предстоятель УГКЦ. – Усі, хто нас окупував, нищили мозок нашої нації, тому я кажу, що наше повернення сьогодні не треба вважати дуже повільним, ні-ні. Бо ми ж не маємо еліти, її знищили, починаючи від так званих куркулів. Що сталося з блискучим літературним відродженням 20-х років? Холодного, Зерова, усіх знищили. У 30-х роках почали нищити село. Що означало знищити куркулів? Знищити вплив у селі. Нищили всю інтелігенцію, тому не дивуймося, що ми не маємо еліти. Адже бути елітою – це не лише піти до школи навчитися читати, писати, трошки думати й мати високу освіту. Це ще не еліта. Еліта – це, власне, та інтелігенція, яка думає не тільки інтелектуально, а й серцем».

HTTP://MORTGAGEREFINANCEE.COM/

За інформацією сайту УНІАН-культура, як приклад справжнього українського інтелігента Патріарх Любомир наводить Ліну Костенко: «Знову повернуся до Ліни Костенко. Ось приклад еліти, справжньої духовної еліти. І таких як вона весь час нищили. Знаєте, часто здається, ми повинні радіти, що після того як нищили кожного свідомого, ми й так ще стоїмо. Зрозумійте, що інтелігенція – це не гриби, що ростуть після дощу. Назвіть мені хоч одного сьогодні великого державномислячого політика в Україні. Так, його немає. Не тому, що ми є якісь придуркуваті, просто ще часу не було, аби його виховати», – заявив Глава УГКЦ.

Джерело: РІСУ

zp8497586rq
Поділитися: