Розпочалася ХІІ Римська Генеральна Капітула Василіянського Чину Святого Йосафата

Поділитися:

2 липня 2012 р. у приміщеннях папського українського інституту Покрова Пресвятої Богородиці (Via Boccea, 480) в Римі розпочала свою працю XII Римська Генеральна Капітула Василіянського Чину св. Йосафата. У ній бере участь 42 делегати з 10 Провінцій, де діє Василіянський Чин, а саме з України (Найсвятішого Спасителя і св. Миколая), Бразилії, Канади, США, Румунії, Польщі, Словаччини, Угорщини і Аргентини.
Це звичайна Капітула, яка має за мету перевірити стан чернечого життя у монастирях Чину та діяльність його ченців в дусі Євангелія та Статуту Чину. Крім того оцінюється організація управління та економічний стан Провінцій й визначаються напрямні для майбутньої діяльності Чину.
Перший день праці учасників Капітули був присвячений зосередженню і роздумам про василіянську духовність, яку провів Всесв. о. Василій Ковбич, Протоархимандрит Чину. Зокрема про духовну боротьбу, яку ведуть усі охрещені, щоб «думати і діяти згідно із волею Божою»; про виконання заповідей Божих, які є доказом любові до Бога й ближнього та виконанням добровільно прийнятих на себе зобов’язань. Адже, чернець, – згідно із св. Василієм Великим, – є досконалим християнином, який своїм євангельським життям прославляє Бога й є світлом у світі.
У наступних днях свій звіт за діяльність в останньому чотириріччі представляли Протоархимандрит Чину, Головний Економ та Секретар, опісля Протоігумени Провінцій. У той спосіб учасники Капітули, маючи перед очима ідеал, ознайомлюються із реальним життям Чину, краще пізнають спільні трудності й виклики сьогодення, щоб якнайкраще сповняти своє покликання.
Особливим і незабутні

м днем для учасників Капітули був четвер. Зранку усі молилися при гробі св. Йосафата на престолі св. Василія Великого у базиліці св. Верховного Апостола Петра у Римі. У Святій Літургії брали участь представники й інших монаших спільнот, зокрема сестри Василіянки і сестри Служебниці, випрошуючи за посередництвом наших небесних покровителів світла Святого Духа й потрібних ласк для успішного звершення Капітули.
Також у цей день перед обідом відбулася важлива зустріч із Префектом Конгрегації для Східних Церков кардиналом Леонардо Сандрі. Адже ця Конгрегація опікується всіма справами, які властиві Східним Церквам, «виконання ними функцій навчання, освячення і управління, як також щодо осіб, їхнього стану, прав і обов'язків» (Апос. Конст. Pastor bonus, ст. 58). До речі, Василіянський Чин найбільший у Східній Церкві, який налічує більше як 500 ченців. Після слів привітання Головного Настоятеля Чину, Префект звернувся до учасників Капітули, вказавши, що виклики сьогодення вимагають від ченців належного приготування до властивого служіння в дусі Євангелія і правдивого церковного сопричастя.
Від імені Святішого отця Венедикта ХVІ кард. Сандрі уділив усім апостольське благословення і побажав подальшої плідної праці. Адже попереду ще вибори Протоархимандрита та його 4 радників, обговорення справ, визначення перспектив та прийняття постанов, які стануть цінними вказівками для майбутньої активної праці василіянських ченців на прославу Божу і добро Божого люду.

05.07.2012
о. Йоанікій Чверенчук ЧСВВ
делегат Капітули

zp8497586rq
Поділитися: