Спільна конференція богопосвячених осіб та мирян

Поділитися:

26 лютого в монастирі відбулася конференція на тему «Сопричастя духовності богопосвячених осіб та мирян». Організатором заходу виступила Митрополича комісія у справах монашества. Участь у конференції взяли Блаженніший Любомир (Гузар), вл. Йосиф (Мілян), о. ігумен нашого монастиря Василь (Тучапець), представники від різних монаших чинів та згромаджень, а також миряни.

Захід розпочався Архієрейською Святою Літургією, яку очолив вл. Йосиф. Після сніданку учасники конференції в залі під храмом, заслухавши доповіді представників як монашества, так і мирян, жваво обговорювали існуючий стан співпраці на духовній ниві цих двох станів у Церкві.

Зокрема пролунали думки про те, що слід поглиблювати зв’язок між богопосвяченими особами і мирянами через щире спілкування, спільну молитву, спільну участь у різних соціальних проектах. Миряни виражали бажання допомагати ченцям голосити Євангеліє на парафіях через різні біблійні рухи і гуртки, а також висловлювали своє бачення того, якими повинні бути богопосвячені особи сучасності: ченці і черниці покликані служити мирянам через молитву, духовний провід, соціальну активність, натомість миряни мали б допомагати першим там, де їхній вплив не поширюється, тобто в місцях праці, родинах і т. д.

Після обіду пройшло обговорення теми в групах, а відтак відбувся круглий стіл, на якому підсумували працю учасників конференції. Закінчився захід спільною молитвою у храмі.

zp8497586rq
Поділитися: