Святкування Храмового празника у монастирі Св. Василія

Поділитися:

16 січня у Монастирі Св. Василія Великого відбулося святкування храмового празника, що був перенесений з п’ятниці на неділю. Після утрені о 10 годині розпочалась урочиста Літургія, яку очолив владика Йосиф (Мілян). На святковій Літургії співслужили близько 20 отців як Київської архиєпархії, так і з духовенства інших українських греко-католицьких єпархій. Серед них – о. Василь Тучапець, ігумен монастиря оо. Василіян м. Києва, о. Рафаїл Стефурак – парох храму, о. Теодозій Янків – перший ігумен монастиря на Львівській площі, о. Ігор Онишкевич – адміністратор церкви Св. Миколая на Аскольдовій могилі, о. Любомир Яворський, о. Олег Крупський.

У своїй проповіді владика згадав про Святого Василія та його внесок у розвиток монашого життя. «Він став великим, бо зрозумів величину Божого милосердя, спробував умістити святість Бога в своєму серці та жити нею», – владика Йосиф (Мілян). Також владика поділився своєю радістю з приводу майбутнього святкування 10-річчя храму і монастиря. «Ніхто напевно, не міг собі колись уявити, що тут, серед хащів, на непримітній вуличці біля Львівської площі постане василіянський храм разом з монастирем». Владика подякував о. Теодозію Янківу – колишньому ігумену монастиря, який чимало доклався до спорудження храму 10 років тому, та о. Василеві Тучапцю – теперішньому ігумену, котрий продовжує добру справу та утримує монастир з храмом у чистоті й ошатності на славу Божу.

Про потрібність та активну діяльність отців на Львівській площі свідчить також громада парафіян, яка щороку стає чисельнішою та продовжує рости.

Після завершення урочистої Літургії владика ще раз привітав та благословив усіх присутніх. Слово також взяли о. Василій та о. Теодозій, що будучи причетними до спорудження храму, ще раз поділилися радістю з приводу свята храмового празника.

Після урочистої частини всередині храму відбулося освячення скульптурної композиції св. Василія з житієм, що встановлена перед храмом.

Неофіційна частина святкування розпочалася у залах під храмом. Перед гостями виступив хор під керівництвом Романа Будзяка, який заспівав декілька колядок. Протягом гостини усі присутні мали змогу розважитися під музику гурту «Гуляйгород» та послухати чарівний спів Ніни Матвієнко.

[nggallery id=13]

zp8497586rq
Поділитися: