Святкування Різдва в нашій парафії

Поділитися:

6-7 січня наша Церква урочисто святкувала народження Спасителя. Вірні єдналися в молитві вдячності за великий Дар Небесного Отця – Божого Сина, а також ділилися різдвяною радістю за святою вечерею. В нашому храмі вже традиційно святкування розпочалося Царськими Часами в Навечір’я празника, а відтак вечірнею з Літургією Святого Василія, яку очолив о. ігумен Василь (Тучапець) у співслужінні отців монастиря. Ввечері було відслужено Велике Повечір’я з Литією, яке очолив владика Йосиф (Мілян) – Єпископ-помічник Київської Архиєпархії у співслужінні отців нашого монастиря і духовенства київських парохій. Богослужіння своїм співом звеличили наші брати. Після Повечір’я у вітальному слові  владика звернувся до усіх присутніх, а також тих, хто єднався  у молитві через телебачення – ретрансляцію богослужіння можна було побачити на Першому Національному каналі Українського телебачення. Зокрема владика зазначив, що народження Спасителя в наших серцях залежить від того, чи вони, серця, справді будуть гідно приготовані для прийняття Божого Сина. Після благословення  і мирування, яке здійснив Кир Йосиф, вірні подалися до своїх домівок на святу вечерю.

У сам день Різдва Христового богослужіння у нашому храмі розпочалися Великою Утренею, а відтак Архиєрейську Святу Літургію очолив глава нашої Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) у співслужінні владик Богдана (Дзюраха) – Єпископа-помічника Київської Архиєпархії і  Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, Йосифа (Міляна) – Єпископа-помічника Київської Архиєпархії, отців київських парафій.

У своїй проповіді Блаженніший Любомир зазначив: “Нам інколи здається, дорогі у Христі, що в нашому житті все діється принагідно, без якогось плану, без якоїсь мети. Це не так. Бо як Господь Бог готував світ до приходу свого єдинородного Сина, цей Божий план, який був від самих початків, продовжується і сьогодні”. Аби включитися в Божий план зі спасіння, “ми мусимо виконувати Божу волю, робити те, що Він від нас вимагає, іти слідом за Його словами, старатися в нашому житті, в кожнім прояві нашого життя – в особистому, родинному, громадському, політичному, економічному, державному – щоби в усіх проявах нашого життя ми сповняли Божу волю”. Вірні нашої Церкви могли побачити проповідника і почути ці слова завдяки трансляції богослужіння на Першому Національному каналі Українського телебачення. У завершальному слові Блаженніший ще раз привітав усіх зі святами, а також подякув оо. василіянам за гостинність і надання можливості відправи святкових богослужінь у їхньому храмі.

Після богослужіння о. ігумен Василь (Тучапець) запросив владик розділити з монашою спільнотою святковий обід.

zp8497586rq
Поділитися: