Академічне душпастирство розпочало навчальний рік у храмі св. Василія Великого у Києві

Поділитися:

612 вересня у храмі св. Василія Великого відбулася перша Свята Літургія, відслужена в наміренні студентів та викладачів. (Традицію таких тематичних богослужінь у минулому році започаткував Центр академічного душпастирства Київської архиєпархії в храмі св. Миколи Доброго на Подолі).

Божественну Літургію співслужили отці капелани Дам’ян Габорій, Євген Мерімерін, а також о. Роман Шуп’яний ЧСВВ (сотрудник парафії св.. Василія). Після Літургії о. Володимир Мальчин, голова Центру, виголосив науку на тему «Роль Євхаристії в житті Церкви».

Відтепер щочетверга Свята Літургія з короткою тематичною катехезою для студентів і викладачів буде служитися в храмі св. Василія Великого. Рішення перенести такий захід з храму Миколи Доброго до храму на Львівській площі був зумовлений тим, що тут збирається більше студентів на богослужіння і це сприятиме ширшому залученню їх до церковного життя.

Розпорядок наук на вересень:

19.09. – Літургія для студентів та викладачів з катехизою  на тему «Євхаристійне жертвоспоживання – третя частина Літургії вірних».

26.09 – Літургія для студентів та викладачів з катехизою  на тему «Приготування до св. Причастя – молитва просительної єктенії».

Після Літургії у залі під храмом пройшли розширені збори Центру, капеланів і представників ТУСК «Обнова» за участю семінаристів з Княжич, на яких обговорювалися заходи минулого академічного року. Також учасники зборів склали план на наступний навчальний рік. Зокрема, куратори проекту «Соціальні танці» розповіли про актуальний стан реалізації проекту, про кількість учасників, які відвідують репетиції, а також про осінній благодійний бал для збору коштів. Отець Володимир розповів про заходи, які планується провести восени, зокрема, тематичні конференції, дні духовної віднови для студентів і викладачів, про продовження діяльності кіноклубу на Подолі, а також клубу вивчення англійської мови.

Молодь запропонувала започаткувати ігровий клуб, а також спортивний клуб, де б бажаючі могли не лише знайомитись, проводити спільний час, але також в супроводі отця-провідника поглиблювати свою віру через коротенькі катихези чи повчання. Учасники зборів підтримали усі ініціативи. На закінчення о. Володимир подякував усім за участь у зборах, за активну працю в поширенні Божого слова серед академічного середовища. Захід завершився спільною подячною молитвою.

Фото о. Володимира Мальчина

Монастир

zp8497586rq
Поділитися: