У храмі св. Василія Великого на свято зібралося більше як півсотні священиків, ченців та черниць

Поділитися:

14 січня у монастирі св. Василія Великого у Києві зібралося понад півсотні ченців-василіян: ігуменів, священиків та братів з усієї України, які спільно з отцями Київської архиєпархії та Патріаршої курії УГКЦ святкували храмове свято Василія Великого. У цей день збігається декілька подій: крім храмового свята, день свого покровителя святкують ченці василіянської обителі м. Києва, а також відзначає свої іменини о. Василій Тучапець, ігумен монастиря.
Урочисту Архиєрейську Літургію у день свята очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ спільно з Високопреосвященнішим архиєпископом Томасом Галліксоном, апостольським нунцієм в Україні, а також єпископом Богданом (Дзюрахом), Адміністратором Патріаршої курії, секретарем Синоду єпископів. З Блаженнішим співслужили члени Управи Василіянського Чину Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні: протоігумен ЧСВВ о. Пантелеймон Саламаха, ігумен київського монастиря оо.Василіян та Провінційний радник протоігумена – о. Василь Тучапець, Провінційні радники – о. Макарій Флячок, о. Сергій Крутовський, Провінційний економ – о. Макарій Солюк, ЧСВВ, протоігумен Провінції Св. Миколая о. Павло Райчинець, ЧСВВ, парох храму св. Василія Великого о. Рафаїл Стефурак, сотрудники храму: о. Тарас Тижник та о. Тома Кушка, ЧСВВ, ігумени інших василіянських монастирів, зокрема Львова, Дрогобича, Бучача, Херсона, Крехова, Червонограда, Жовкви, гості та парафіяни храму.

Перед Причастям ченці та черниці василіянського Чину урочисто відновили монаші обіти.
Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав (Шевчук) радо привітав та подякував усім, хто долучився до святкування храмового празника. Особливим чином Глава УГКЦ привітав отців-василіян та подякував їм за служіння, яке вони здійснюють у Києві та по всій Україні.

У свою чергу протоігумен Пантелеймон Саламаха запевнив Патріарха про те, що на слово Святішого Отця Франциска та на заклик Блаженнішого ченці готові послужити у тих місцях, де виникатиме найбільша потреба. Архиєпископ Томас Едвард Галліксон виступив з коротким словом привітання вірних, у якому запевнив свою підтримку греко-католицькій церкві в Україні та висловив надію мирного майбутнього для українців у році, що розпочався.

Отець-ігумен Василій Тучапець подякував архиєпископам, єпископам, священикам та усім вірним за присутність на Літургії з нагоди празника, після чого ієрархи поблагословили всіх присутніх, а хор побажав вірним многих і благих літ.

Поділитися: