У Крехові відбулися ювілейні святкування з нагоди 400-ліття з дня заснування монастиря

Поділитися:

Ювілейні святкування у василіянському монастирі св. Миколая з нагоди 400-ліття з дня заснування продовжилися у неділю, 20 травня 2012 р.Б.
Опівночі, в ніч з суботи на неділю, розпочалося нічне чування для молоді на відпустовій площі під керівництвом о. Себастіяна Бондаренка, ЧСВВ та молитовне чування у храмі під проводом о. Ігнатія Москалюка, ЧСВВ.

 

Більше фото

У неділю зранку, о 8:00 год., о. Йоан Лубів, ЧСВВ відслужив Велику Утреню на відпустовій площі. Після Утрені о. Маґістр відслужив Молебень до св. Отця Миколая.
Цьогорічні ювілейні святкування звеличила присутність високопреосвящених Владик Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського та Дмитра Григорака, ЧСВВ, Єпископа Бучацького (який, до речі, проходив новіціян у цьому василіянському монастирі, будучи одним з перших новиків після виходу нашої Церкви з підпілля).
О 10:30 год. розпочався процесійний хід з монастиря на відпустову площу. Об 11:00 год. розпочалася урочиста Свята Літургія, яку відслужили Високопреосвященні Владики Михаїл та Дмитро. З ними співслужили о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні, о . Павло Райчинець, ЧСВВ, Протоігумен Провінції святого Миколая (Закарпаття), о. Атанасій Євуш, ЧСВВ, ігумен монастиря св. Миколая у Крехові та понад 25 священиків василіян та єпархіяльних. Службу Божу співав парафіяльний хор під деригуванням о. Василія Мендруня, ЧСВВ.

Під час проповіді Владика Дмитро зупинився на постаттю святого Отця Миколая, над чеснотами його життя та прикладом його ревного служіння Богові в особі свого ближнього.

Під час ювілейних богослужінь (у суботу та неділю) вірні мали змогу приступити до Святих Тайн Примирення-Сповіді та Причастя (цього року до Святого Причастя приступили понад 5.000 вірних).
Після урочистої Служби Божої до вірних звернувся Владика Михаїл, який привітав всіх з Празником перенесення мощей святого Отця Миколая.
Опісля о. Василь Тучапець, ЧСВВ, ігумен монастиря святого Василія у Києві та вікарій Протоігумена Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні від імені о. Протоігумена Пантелеймона (який, у зв’язку зі своїми обов’язками, змушений був від’їхати) подякував Преосвященним Владикам, Високопреподобним та Всесвітлійшим Отцям, Преподобним Сестрам монахиним і Братам монахам, всім вірним за участь у Відпусті на літнього Миколая.
Після цього всі разом помолилися в наміренні Святійшого Отця, щоб отримати повний відпуст. Відтак, Владика Михаїл проказав молитву на освячення всякої речі. Святкування закінчилися прпоцесійних ходом до монастиря, під час якого Високопреосвященні Владики свячеою водою окропили вірних на речі духовного вжитку.
Нехай же святитель Миколай, великий чудотворець і доброчинець, завжди нам всім домомагає і має у своїй особливій опіці цю святу василіянську обитель.

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

osbm.in.ua

Поділитися: