У Львові відкрилась виставка, присвячена діяльності василіян у часи підпілля

Поділитися:

9nKVYi11 червня у Львівському музеї Історії релігії відбулося відкриття виставки «Такі, як Василій Великий», присвячена історії Чину Святого Василія Великого. Захід відбувся з нагоди відзначення в УГКЦ 1025-річниці Хрещення Київської Русі. У відкритті виставки взяв участь о. Василій Тучапець, ЧСВВ, ігумен Київського монастиря св. Василія Великого.

F7Nkk0На урочистому відкритті виставки також були присутні живі свідки підпільної діяльності Чину, зокрема ієромонах Володимир (Пальчинський), з особистих речей якого також було представлено експонати та архівні документи з життя УГКЦ в «катакомбах». Отець розповів про історію та способи душпастирювання в підпіллі. Також була присутня молода генерація монахів, що сьогодні виховується у Брюховичах, мистецтвознавці, журналісти та чимало відвідувачів.

Зі вступним словом до присутніх звернувся ієромонах Віталій (Дуткевич), ЧСВВ, синкел у справах мирян і монашества Львівської архиєпархії. «Вдивляючись у портрети ченців, які представлені на виставці, ми повинні брати з них приклад, адже за кожним з них пов’язана велика історія», – зазначив о. Віталій.
LaX3i8За словами історика о. Йосафата Скрутеня, історія василіян так тісно в’яжеться з історією і життям українського народу, як жоден інший монаший чин у всесвітній історії. Історія Чину Святого Василія Великого – це у великій мірі історія загальноукраїнська. Отець додав, що василіянські монастирі впродовж століть були осередками культури, освіти, науки і книгодрукування.
Як повідомляє прес-служба Львівської архиєпархії, на виставці представлено ікони, портретний живопис, графіку із зображенням василіанських монастирів, антимінси, велика кількість книг, зокрема, стародруки XVIII століття, видані у Почаєві, книги європейських та діаспорних видавництв, комплекс книг із василіянських бібліотек, матриці із василіянських друкарень тощо. Багато експонатів виставлено вперше.
Експозиція триватиме до кінця вересня. Виставку можна відвідати у Львівському музеї Історії релігії (пл. Музейна, 1), щодня з 10.00 до 18.00, крім понеділка.
zp8497586rq
Поділитися: