Україна-Тезе, або чи можливе у нашій країні Паломництво довіри?

Поділитися:

Україну відвідав координатор Тезе в Україні – брат Георг, аби мобілізувати молодих людей до приїзду в Київ настоятеля спільноти Тезе – брата Алоїза.

10-22 березня в Україні перебував брат Георг зі спільноти Тезе, Франція. Він відвідав багато українських міст – Київ, Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Житомир, Запоріжжя та ін. – щоб підготувати приїзд брата Алоїза, настоятеля спільноти Тезе, в Україну, який відбудеться 21-22 вересня 2012 року.

Брат Георг розповів, що неодноразово до брата Алоїза зверталася українська молодь з пропозицією влаштувати новорічну зустріч в Україні. Настоятелю Тезе сподобалася ідея, але поки що зробити це неможливо.

«Для того, щоб влаштувати в Україні європейську новорічну зустріч Тезе, – поділився думками один з учасників молитви Тезе, – потрібно, щоб не тільки молодь була готова до цього, але й ініціатива йшла від різних християнських конфесій, а не лише від однієї. Поки що діалог між християнськими конфесіями не на такому рівні, щоб підписати єдине запрошення для спільноти Тезе».

Та вже у вересні брат Алоїз планує відвідати Україну, щоб зустрітися з молоддю та з лідерами Церков. Приїзд брата Алоїза в Україну може стати ковтком свіжого повітря в екуменічному діалозі. Саме для того, щоб підготувати регіональну зустріч і приїхав брат Георг, координатор спільноти Тезе в Україні.

Молитви Тезе в Україні набувають популярності серед молоді. І все більше молодих людей приїжджають у Тезе та на європейські зустрічі, організовані спільнотою. Якщо у 2011 році у Роттердамі українців налічувало 1700, то у 2012 році у Берліні – 2000 тис. Молодим людям подобається простота і доброта серця, в якій живуть брати і чим діляться з паломниками.

«Пережиття Тезе допомагає пережити все, що нас зустріло і те, що зустрінемо. Перебуваючи в Тезе, я відчув, що моя присутність на цій землі може бути корисною, плідною! Що моя молитва є потрібна не тільки Богу і мені… Що можна бути щасливим християнином при будь-яких обставинах, що можна зрозуміти кожного, спілкуватися однією мовою… Назва якій – довіра! Гадаю, що Україна потребує довіри, потребує свідків довіри та живого Бога», – Олександр Рак, 25 років, м. Сарни, Рівненська обл.

«Тезе у моєму житті стало відповіддю на питання «Чому у світі стільки релігійних спільнот?» На зустрічах Тезе я глибоко переживала присутність єдиного Бога, який любить усіх людей незалежно від того, якими є служби, які церковні обряди та звичаї вони признають. А ще молитви Тезе допомогли мені зрозуміти що відповіді на усі питання можна знайти у Слові Божому та прислухаючись у тиші до глибини свого серця, в якому, хочемо ми того чи ні, – живе Ісус» – Марина Лисюк, 21 рік, м.Київ.

На зустрічі з молоддю, що відбулася у Києві у храмі святого Миколая, брат Георг заявив: «Я дуже вдячний за останні дні, які я провів в Україні. Стільки зустрічей відбулось, що й не можу порахувати. З усіма, з ким зустрівся, я ділився ідеєю про візит брата Алоїза в Україну. І кожного разу мені пропонували влаштувати зустріч у їхньому місті. Та, почувши, що вона відбудеться в Києві, також виявляли бажання приїхати. У Львові, навіть, пожартували, що звідти приїде 10 000 чол. Я запитав, де вони спатимуть? У відповідь почув «молодь Львова не спить – вона молиться цілу ніч». Дуже важливо, що багато людей хочуть приїхати на регіональну молитовну зустріч Тезе у вересні».

Вже відомий попередній розклад заходів зустрічі. Молитви відбуватимуться в храмі св. Миколая, в соборі Воскресіння Христового та в храмі св. Ольги. Також матимуть місце семінари на тему віри, соціальної активності, мистецтва, музики; біблійні введення (роздуми над уривками з Біблії) та ділення у групах.

credo-ua.org

Поділитися: