Василіянська молодь на вихідних відвідала Львів та Крехів (фото)

Поділитися:

7-8 липня 2012 року молодь парафії Св. Василія Великого у Києві з екскурсією та молитовною програмою відвідала Львів та Крехів [2]. Вранці у суботу – у день Різдва св. Івана Христителя – молодь взяла участь у Службі Божій в храмі при монастирі св. Онуфрія м. Львова [1]. Разом з о. Віталієм Попадюком, ЧСВВ, Літургію співслужив о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ, духовний провідник київської молоді при василіянській парафії.

Обідня екскурсійна програма розпочалася з короткої духовної науки о. Романа, який зазначив, що ця поїзка – своєрідне паломництво, протягом якого ми маємо пам’ятати, що ми є одною спільнотою, а також терпеливо переносити можливі незручності, які траплятимуться протягом спільної поїздки.

Наступні 3 години молодь провела у центральній частині м. Львова. Екскурсію «Вулицями старого міста» провадила Лідія Губич, молодший науковий співробітник Інституту Історії Церкви УКУ. Супроводжуючи молодь вулицями середньовічного Львова, Лідія доповнювала історичну довідку про старовинні храми та будівлі цікавинками з життя тогочасного міста. Молодь завітала до церкви Андрія [3], Домініканського собору, побувала на місці єврейської синагоги, оглянула Вірменську церкву та костел єзуїтів [4], якими опікуються греко-католики. Прогулянка завершилася біля Оперного театру, після чого молодь відвідала трапезну монастиря св. Онуфрія та пообідала.

У вільний час до вечора у кожного була можливість погуляти містом та посидіти у затишних кав’ярнях Львова, відвідати музеї та виставки, а також ще раз завітати до храмів, пройдених під час екскурсії.

Недільну частину дводенного паломництва молодь провела у Крехові. День розпочався Святою Літургією, яку разом з о. Іваном Логаєм, ЧСВВ, співслужив о. Роман Шуп’яний, ЧСВВ. Опісля брат Яків, новик Крехівського монастиря, розповів молодіжній спільноті про історію обителі. Молодь відвідала печери, в яких започаткували своє монаше служіння на території теперішнього монастиря, ченці Йоіл та Сильвестр, а також спустилася до джерела з цілющою водою, де помолилась до Богородиці.

>У поїздці взяло участь 12 осіб, що відвідують зустріч молоді при парафії Св. Василія Великого у Києві, а також декілька нових молодих людей, що долучилися до поїздки зі своїми друзями. Усі учасники наприкінці подорожі ще більше здружилися та наситилися враженнями від незабутнього Львова та духовного центру чернечого життя – с. Крехів. Дехто побував тут уперше, проте вже наприкінці поїздки жоден не хотів розлучатися з містом Лева, а особливо з друзями.

У літній час планується зустріч молоді після Літургії на 12.00 у залах під храмом Св. Василія Великого у Києві.

Довідка:

[1] Монастир Св. Онуфрія

З 1904 року досі (з перервою на період підпільної діяльності Української Греко-Католицької Церкви в 1946—1989 рр.) монастир святого Онуфрія є осідком протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Василіянського Чину святого Йосафата. Станом на лютий 2011 року в монастирі проживало 22 ченці, в тому числі 14 ієромонахів. Намісником монастиря з березня 2012 року є о. Макарій Солюк, ЧСВВ.

[2] Крехівський монастир святого Миколая Отців Василіян

Монастир ЧСВВ УГКЦ у селі Крехів на Львівщині. Заснований у 1612році. Монастирський ансамбль — пам`ятка архітектури національного значення 17 — 18 століть.

[3] Церква Андрія

Комплекс монастиря та костелу Бернардинів (бернардинський кляштор) — історико-архітектурна пам'ятка, що знаходиться у Львові на площі Соборній, 3-А.

Приміщення монастиря тепер належить Центральному державному історичному архіву у Львові, а храм святого Андрія Первозванного передано Українській греко-католицькій церкві. Храм обслуговують священики Василіянського Чину.

[4] Костел Єзуїтів (свв. Петра і Павла)

8 липня 2010 року Львівська міська Рада рішенням №3698 передала храм у власність Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, на даний час храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії.

Довідка: Вікіпедія

Фото: Ірина Макевич, Аня Гелецька

zp8497586rq
Поділитися: