Великий покаянний канон Андрея Критського служитиметься у храмі в середу 17 квітня

Поділитися:

 СЕРЕДА

7:20 – Утреня

8:00 – Свята Літургія (за усопших)

13:10 – Час

18:00 – Великий покаянний канон Андрея Критського (повністю)

Канон Андрея Критського (натисніть, щоб прослухати)

andriy_krytskyСвятий Андрій Критський (7 ст.) народився в Дамаску у сім’ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн. Після цього юнак допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті.

Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником Святого Міста на IV Вселенському Соборі, опісля – архидияконом храму Святої Софії у Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архиєпископа міста Гортини на острові Крит.

Святий Андрій заснував нову літургічну форму – богослужбовий текст, що складається із певної кількості об’єднаних між собою пісень. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим з усіх богослужбових канонів (налічує близько 250 стихів, а звичайні канони – близько 40 стихів).

Із написаних ним канонів найбільш відомий – «Великий покаянний канон», що містить у своїх піснях 250 тропарів. Він використовується під час Великого посту. У перший тиждень Великого посту (з понеділка по четвер) на повечір’ї канон читають по частинах, а повністю – у середу п’ятого тижня на вечірні. Архиєпископ Андрій Критський написав також канон на Різдво Христове, стихири на Стрітення Господнє і багато інших піснеспівів.

Помер архиєпископ Андрій Критський у 726 році. Його мощі перенесено до Константинополя.

Текст: ДивенСвіт

Текст «Великого покаянного канону» можна придбати у крамниці нашого храму.

Служба у перший і п’ятий тиждень Великого посту. Тексти великопосних служб перекладено з «Посної тріоді», що вийшла друком у Києві 1627 року. Пропонований текст українською мовою видається вперше. Великий канон Андрея Критського подається у двох варіантах: перший служиться на великому повечір’ї в перші чотири дні першого тижня Великого посту, а другий – у четвер (зазвичай служать у середу ввечері) п’ятого тижня посту на утрені.

Поділитися: