Відбулося урочисте святкування 10-річчя патріаршого служіння Глави УГКЦ Кардинала Любомира Гузара

Поділитися:

23 січня 2011 року в Храмі Св. Василія Великого відбулося урочисте святкування 10-річчя патріаршого служіння Глави УГКЦ Кардинала Любомира Гузара. Свято розпочалося Урочистою святою Літургією за участі Блаженнішого, яку очолив владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський. Також в Літургії взяв участь Архиєпископ Іван Юркович, Папський нунцій в Україні, владики Юліан (Вороновський), ординарій Самбірсько-Дрогобицький, Василь (Семенюк), ординарій Тернопільський, Михайло (Сімкайло), Коломийсько-Чернівецький, Володимир (Війтишин), Івано-Франківський, Степан (Меньок), екзарх Донецько-Харківський, Василь Івасюк, екзарх Одесько-Кримський, Йосафат Говера, екзарх Луцький, о. Дмитро Григорак, ЧСВВ, адміністратор Бучацької єпархії, владика Богдан (Дзюрах) та владика Йосиф (Мілян) – помічники  Київської Архиєпархії, вл. Венедикт (Алексійчук), помічник Львівської Архиєпархії, отці монсеньйори з нунціятури, римо-католицький владика Станіслав Широкорадюк, о. Василь Тучапець, ЧСВВ, ігумен Монастиря Св. Василія Великого м. Києва, численне духовенство УГКЦ з усіх єпархій України та отці-василіяни.

У проповіді владика Ігор подякував Блаженнішому за його патріарше урядування протягом десяти років на чолі Української Греко-Католицької Церкви.

«Це відповідальне служіння повне всяких викликів та перешкод. Ми, вірні Української Греко-Католицької Церкви, вдячні Вам, Блаженніший владико, за смиренну послугу на цьому посту вже 10 років». Владика Ігор згадав також про важливі позитивні зміни всередині Церкви за час служіння Кардинала Любомира Гузара. «Сьогодні знову дякуємо Вам за перенесення осідку глави нашої Церкви зі Львова до Києва, що було сміливим, необхідним і правильним кроком. Дякуємо за послідовність напрямку розвитку нашої Церкви, до якого були залучені експерти та закордонні спеціалісти».

Після завершення Служби Божої Іван Юркович, Папський нунцій в Україні, зачитав звернення Папи Бенедикта XVI з приводу річниці патріаршого служіння Блаженнішого. У своєму зверненні він пригадав, як багато владика Любомир зробив для Греко-Католицької церкви в Україні та за її межами, а також про широку присутність владики в засобах масової інформації та на офіційних публічних заходах, що зробило Церкву ближчою суспільства та кожного з нас окремо.

На завершення слово взяв сам Блаженніший владика Любомир Гузар. Простота та водночас урочистість його промови зворушила серця усіх присутніх парафіян та гостей Храму Св. Василія.

«Сьогодні і вчора, під  час Спільних просфор, уже було багато сказано про мене та висловлено багато різних похвал. Але такий день як сьогодні не є лише днем похвал. Важливим в час відзначення цієї круглої дати –десятиліття – є перш за все подяка вам, котрі разом зі мною дякують Богу. Дякують зокрема за те, що протягом усіх цих років Він утримував та скріплював нашу Церкву у часи переслідувань. Потрібно бути вдячними Богу за те, що протягом двадцяти років розбудови Церкви ми можемо знову повертатися до Божої справи. Отож, Господь виділив мені лише маленьку часточку у тому великому ділі відродження, яке Він нам дарує».

Сьогодні о 18.00 владика Любомир очолить у Храмі Св. Василія Великого екуменічний молебень, що проводиться в рамках заходу Тижня молитов за єдність християн.

http://www.writingnarrativeessay.com/

zp8497586rq
zp8497586rq
Поділитися: