11 листопада в УГКЦ молитимуться за сиріт

Поділитися:

«Коли мова йде про сиріт, то ми маємо на думці як тих дітей, в яких немає рідних чи близьких, так і тих, чиї батьки не можуть бути з ними і виховувати їх через певні кризові стани нашого суспільства, як-от алкоголізм,

безробіття чи злочинність. На жаль, сьогодні багатьом дітям, які мають навіть добрих батьків, доводиться упродовж кількох чи більше років жити без опіки батьків, бо ті змушені покидати родини і їхати на заробітки далеко від дому. Хоч ми не можемо відповісти на дитячі запитання, чому так склалося їхнє життя, проте ми здатні змінити їхнє життя», – про це йдеться у Зверненні Комісії УГКЦ у справах родини з нагоди Дня молитви за дітей-сиріт із закликом до спільної молитви, який відбудеться 11 листопада в УГКЦ.

На думку представників Комісії, сироти не є частиною іншого суспільства, аніж те, до якого належимо ми, адже «ми, християни, творимо спільно таїнственне Тіло Христове – Церкву – люд Бога-Отця». Тому представники Комісії УГКЦ у справах родини закликають підтримати таких дітей: «Віримо, що знайдуться люди, які зможуть відкрити для обділеної дитини не лише двері свого серця, а й двері свого дому, усиновивши її чи створивши прийомну сім’ю». Як зазначається у Зверненні, головне завдання кожного з нас – продовжувати молитися за долю дітей-сиріт, за об’єднання родин і за дар відповідального батьківства.

На думку о. Богдана Тимчишина, голови Комісії УГКЦ у справах родини, День молитви за сиріт єднає Церкву в одному напрямку:«Цього дня ми з’єднаємося в один голос перед Всемогутнім Господом за дітей-сиріт, щоб вони відчули нашу підтримку». За словами священика, Церква піклується про сиріт ще з апостольських часів. «Пригадуючи Старий Завіт, можна сказати, що богонатхненні особи завжди звертали увагу таких дітей і казали, що вдови і діти-сироти є під особливою опікою Господа. Згодом цей заклик прийняла Церква, коли Христос прийшов і показав, що не потрібно боронити дітям приходити до Нього. Церква також знає багато святих, які опікувалися сиротами, достатньо згадати с. Йосафату Гордашевську»,- додав о. Богдан. Крім цього, голова Комісії зазначив, що сьогодні явище сирітства дещо змінилося, до нього додалося «соціальне сирітство», яке виявляється в тому, що батьки взагалі не займаються вихованням дитини.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*