20 років тому Папа Іван Павло ІІ відвідав храм і монастир оо. Василіян на Львівській площі у м. Києві

Поділитися:
25 червня 2001 р. Б. минає 20 років, як Папа Іван Павло ІІ відвідав храм і монастир оо. Василіян на Львівській площі у м. Києві.
о. Теодозій Янків, ЧСВВ, який зустрічав Папу Івана Павла ІІ в нашому храмі про цю подію говорить так:
«Папа Римський відвідав багато місць у Києві та Львові, але серед них і наш Василіянський монастир у Києві. Це справді сталось дуже цікаво. Коли я отримав від блаженнішого Любомира Гузара декрет для організації приїзду Папи в Києві, на цей час будова нашого храму і монастиря була вже на завершальному етапі. Тоді, це було в другій половині лютого, мені промайнула думка: а може б Святіший Отець Іван Павло ІІ, перебуваючи в Києві, під час візиту відвідав наш храм. Я тоді дізнався, що програма візиту ще не має офіційного затвердження і можливі певні доповнення чи корективи, очевидно, при погодженні з відповідними посадовими особами у Ватикані, які несуть пряму відповідальність за візит. Отже, що залишилось зробити? Просто негайно зателефонувати до Риму, а я знав, з ким це потрібно погоджувати, і найперше переговорити про таку можливість: щоб Святіший Отець відвідав і поблагословив нашу новозбудовану обитель у Києві. Довго не задумуючись, я здійснив такий телефонний дзвінок. Ця перша бесіда тривала коротко, без конкретної відповіді, щойно на другий день отримав я радісну інформацію: Святіший Отець відвідає ваш храм. Це будуть приватні відвідини храму і нікому не можна про це говорити. Це буде занесено у протокол візиту, але офіційно не можна розголошувати таку інформацію! Ось і все. Тепер довелось не лише займатись процесом підготовки папського візиту, але і докладати чимало зусиль, щоб завершити будівництво, чи хоч би довести до такого стану, аби храм міг прийняти достойного Гостя! І насправді, це був такий великий виклик, що людськими лише зусиллями його не подолати. Господь допомагав і Божа сила зміцнювала людські сили, щоб все якнайкраще завершити.
22 червня 2001 року відбулось відкриття дверей храму і перша свята Літургія з участю наших Владик, які вже прибули до Києва привітати Папу. Я нікому не говорив про можливий візит Папи до цього храму. 23 червня, перед обідом літак щасливо приземлився в Борисполі. Святішого Отця вітали Владики обидвох обрядів, президент України Леонід Кучма, представники влади, чимало духовенства і вірних. Як у перший день візиту, так і на другий, ніхто з ватиканських чиновників, які відповідали за виконання протоколу, не говорив мені, чи відвідає Папа наш храм. Щойно на третій день, перед закінченням святої Літургії у нашому обряді, мене повідомили, що відразу після богослужіння відбудеться візит Папи нашого храму! Я мав зібрати усіх Василіян, присутніх на площі, і разом в кортежі поїхати до храму. Так і сталось, Папа Іван Павло II відвідав і благословив нашу обитель 25-го червня 2001 року! Для присутніх, які брали участь у цій події, кардиналів, владик та й для наших василіян, це була несподіванка, ніхто бо не знав про такий запланований візит. А для киян, які спонтанно і численно зібралися по обидвох боках вулички, що веде до нашого храму, це було глибоке душевне зворушення, яке вони виявили щирими вітаннями. Святіший Отець, стоячи на сходинках перед входом до храму мовчав, а народ своїми устами співав пісні, і радів, що бачить справжнього Пастиря Христової Церкви, який зворушив їхні душі! Дякуємо!!! – дуже могутньо і щиро неслось і гомоніло по Вознесенському Узвозі в Києві 25 червня 2001 року. Сьогодні про цю знамениту подію звіщає мармурова таблиця, вмурована у притворі храму, і присутність на Богослужіннях численних віруючих, які після цієї зустрічі стали нашими парафіянами.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*