Архієрейська Божественна Літургія з Чином хіротонії ієромонаха Василія Тучапця, ЧСВВ, відбудеться у Патріаршому соборі 21 травня

Поділитися:

Архієрейська Божественна Літургія з Чином хіротонії ієромонаха Василія Тучапця, ЧСВВ

Архієрейську Божественну Літургію 21 травня об 11 годині у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового у Києві очолить Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, разом зі свівсвятителями: єпископом Степаном Меньком, екзархом Донецьким, та єпископом-емеритом Василієм Медвітом.

Перебіг Чину архиєрейської хіротонії

Перед початком Святої Літургії протопресвітери приводять нареченого, одягненого у всі священичі ризи) до краю орла навпроти архиєреїв, той тричі поклоняється на схід, а тоді святителям.

Відбувається діалог між Патріархом та нареченим, а тоді єпископ-номінант на прохання співсвятителів проголошує визнання віри, в яких засвідчує свою одностайність з ученням Католицької Церкви: Символ Віри, визнання Пресвятої Трійці, а також воплочення особи Сина і Слова Божого.

Наречений визнає свою віру та відкидає єресі, що свого часу мали місце в Католицькій Церкві:

…Проголошую анатему на Арія та на його однодумців і спільників його безглуздих помилок. Відкидаю Македонія і з ним вірно названих духоборців, також і Несторія й інших творців єресей і їхніх однодумців, і проголошую на них анатему…

Патріарх мовить до найменованого:

– Подай нам підписане твоєю рукою визнання православної віри, яке ти визнав своїми устами.

Наречений приносить визнання святої віри, та цілує правиці святителів. Продовжується Божественна Літургія.

Після трисвятого, Патріарх та два співсвятителі стоять біля престолу повернені на захід.

Протопресвітери приводять святими дверима до святилища нареченого, він низько поклоняється, тоді цілує Патріарха в правицю, набедреник і праве рам’я, а два співсвятителі його приймають та обводять навколо престолу тричі, а обходячи він цілує чотири кути престолу, хор співає тропарі.

Тоді архиєреї знімають мітри, а наречений клякає спереду престолу на два коліна, руки ставить на святу трапезу, доторкаючись її чолом. Патріарх знаменує його голову тричі і мовить:

– В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Співсвятителі беруть Святе Євангеліє, відкривають його і, повернувши текстом до голови найменованого, тримають її з обох боків. Патріарх кладе свою правицю на голову найменованого і мовить:

– Вибором Священного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви та благословенням Вселенського Архиєрея Франциска, Папи Римського Божественна благодать, що завжди недужих оздоровляє і те, що їм недостає, доповняє, поставляє боголюбивого Високопреподобного ієромонаха Василія, вибраного на єпископа богоспасаємого града Чентуріонес. То ж помолімся за нього, щоб зійшла на нього благодать всесвятого Духа.

Тоді співсвятителі підносять Святу Євангелію, а Патріарх благословить його тричі хрестовидно, та ставить свою правицю на його голову і інші співсвятителі також, а лівицями тримають Святу Євангелію.

Ти укріпив єси святих апостолів і пророків, як помазав єси царів і як освятив єси архієреїв. Покажи його архиєрейство безгрішним і, прикрасивши його всякою чеснотою, представ його святим, щоб він був достойним приносити від Тебе все те, що на спасіння народу, і щоб Ти вислухав його…

Після співу трисвятого та перед читанням Апостола Патріарх кладе правицю на голову хіротонізованого і мовить:

– Господи Боже наш, тому що це неможливо людській істоті взяти на себе божественну природу, Ти в Своїм задумі поставив нам, пристрастям підлеглим учителям, які мають у своїй владі Твій престол, щоб приносити тобі жертву і приношення за всіх людей Твоїх. Ти, Господи, зроби і цього, об’явленого нам завідателя архієрейської благодаті, щоб він наслідував Тебе, істинного пастиря, Який поклав душу Свою за вівці Свої, був провідником сліпих, світлом тих, що в темноті, карателем немудрих, учителем молоді, світильником у світі, щоб він, удосконаливши повірені йому в цьому житті душі, став бездоганно перед престолом Твоїм і прийняв велику нагороду, яку Ти приготував тим, які потерпіли за проповідування Євангелія Твого…

По закінченні молитви архиєреї ставлять Святу Євангелію на престол, накладають мітри, та одягають хіротонізованого, накладаючи на нього сакос, омофор, панагію, хрест, митру, виголошуючи Аксіос. Хіротонізований цілує одежу та руку патріарха. Патріарх вручає жезл хіротонізованому:

– Жезл сили посилає тобі Господь із Сіону і переможеш серед ворогів твоїх. І ним пастимеш стадо твоє, яке вручив тобі Господь, і благословення нашого смирення. За них ти маєш дати звіт в другий і страшний прихід Господа нашого Ісуса Христа.

Хіротонізований цілує жезл та руку Патріарха. У тому часі патріарх виголошує многолітствіє для новохіротонізованого.

Продовжується Свята Літургія.

По закінчені Божественної Літургії всі виходять з Патріаршого собору до храму Благовіщення, де хіротонізований роздягається із архиєрейських риз. Відтак Патріарх подає хіротонізованому рясу, мантію, панагію, клобук, та чотки. Тоді хіротонізований благословляє народ правицею, та відходять всі, дякуючи Богові.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*