“Без сповіді людина не змінюється”, – о. Йосиф Кралька, ЧСВВ у храмі св. Василія Великого

Поділитися:

У першу неділю вересня до храму св. Василія Великого завітав о. Йосиф Кралька, ЧСВВ, що навчається в Григоріанському університеті в Римі. Священик відслужив Літургію та виголосив проповідь на тему Євангелія (Мт 22, 1-14).

kralka1.11. Ісус, озвавшися, знову заговорив до них у притчах: 2. “Царство Небесне схоже на царя, що справив своєму синові весілля. 3. Він послав своїх слуг кликати запрошених на весілля, але вони не хотіли прийти. 4. Тоді він знову послав інших слуг, кажучи: Мовте запрошеним: Ось я обід мій зготував: зарізано волів та підгодовану худобу все готове, ідіть на весілля. 5. Та ті тим знехтували й пішли собі, хто на власне поле, хто до свого крамарства; 6. інші ж, схопивши слуг, познущалися з них і повбивали. 7. Розгнівався цар і вислав військо, яке вигубило тих убивців, а їхнє місто спалило. 8. Тоді він мовив своїм слугам: Обід – готовий, але запрошені були негідні. 9. Підіть, отже, на роздоріжжя і, кого лише здибаєте, кличте на весілля. 10. Вийшли ці слуги на дороги й зібрали всіх, кого тільки спіткали – злих і добрих, так що весільна світлиця була гостей повна. 11. Як же ввійшов той цар, щоб подивитися на гостей, побачив там чоловіка, що не був убраний у весільну одіж:, 12. і сказав до нього: Як то ти ввійшов сюди, друже, не маючи весільної одежі? А той мовчав. 13. Тоді цар промовив до слуг: Зв’яжіте йому ноги й руки та й киньте геть у темряву кромішню! Там буде плач і скрегіт зубів. 14. Багато бо покликаних, але вибраних мало.”

Отець порівняв чоловіка без весільної одежі з тими, хто відкидає Божий дарунок – Тайну Покаяння. «Аналізуючи притчу, довідуємося, що в єврейському народі білу одіж дарували кожному, хто приходив на свято . Бачимо, що чоловік, про якого читаємо в притчі, знехтував цим дарунком», – сказав священик. За словами проповідника, біла весільна одежа найкраще символізує Тайну Покаяння. Отець зауважив, що без сповіді людина не змінюється, занепадає її духовне життя, та закликав брати участь у Святих Тайнах, які Господь нам подарував для нашого спасіння.

Монастир

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*