Блаженніший Любомир та парафія св. Василія Великого: 2012-2017 (фото, відео, аудіозаписи промов Блаженнішого)

Поділитися:

31 травня 2017 року о 18:30 на 85-му році життя після важкої недуги відійшов до вічності Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ. Блаженніший Любомир дуже любив нашу парафію св. Василія Великого та радо долучався до парохіяльних та загальноцерковних заходів, очолюючи їх як Глава Церкви, а пізніше як єпископ-емерит. Пропонуємо вашій увазі підбірку публікацій з фото-, аудіо- та відеоматеріалами, які висвітлюють спілкування Блаженнішого Любомира з нашою парафією – вірними, монашеством та з молоддю.

«Ми любимо, коли виконуємо Божу волю щодо нас», – Блаженніший Любомир (Гузар) під час зустрічі з монашеством (аудіо) [23 лютого 2012]

Темою для обговорення серед монашества, яку запропонував учасникам Блаженніший Любомир стала родина: звичайна і монаша. Яке місце має посідати монаша спільнота у житті ченця та чи зобов’язаний він відмовлятися від частих контактів з власною родиною, котру він свого часу полишив, пішовши до монастиря? Чи є для нас дискомфортом брак спілкування з батьками? «Сьогодні ми живемо в інших обставинах, ніж за часів підпілля, отже маємо більше можливості контакту з родиною, навіть через телефон. Але чи допомагає богопосвяченій особі та свобода, глобалізація?» – так розпочав діалог з монашеством Любомир (Гузар).

Детальніше >> / Фото з події>>

Блаженніший Любомир відсвяткував свій день народження з молоддю [28 лютого 2013]

28 лютого Блаженніший Любомир (Гузар) у Києві святкував свої ювілеї – 80-річчя з дня народження та 55 років священичого служіння. Можливо, святкував – це дуже гучно сказано, адже Архиєпископ відмовився від усіх нагород і пишних заходів. Єдине його бажання до свого дня народження – зустрітися з молоддю. І ось 28 лютого молоді люди зі всіх куточків України з’їхалися, щоб поспілкуватися, привітати й подарувати своєму духовному лідерові «творчі подарунки». Цими дарунками розважали Блаженнішого Любомира в товаристві його послідовника Блаженнішого Святослава, Владики Богдана (Дзюраха) та Владики Йосифа (Міляна) більше від двох годин.

Детальніше >>

Молодь парафії св. Василія Великого взяла участь у молитовному єднанні зі Святішим Отцем у присутності Блаженнішого Любомира [2 червня 2013]

2 червня молодь парафії св. Василія Великого у Києві разом з о. Романом Шуп’яним, ЧСВВ та бр. Теоктисом Міщуком, ЧСВВ взяла участь у пікніку з нагоди закінчення академічного року. Родзинкою свята став несподіваний візит Блаженнішого Любомира Гузара. О 18.00 в каплиці семінарії молодь разом з Блаженнішим молилася молебен до Христа Спасителя. Очолив моління ректор семінарії о. Петро Жук, а співав хор семінаристів. Слід зазначити, що у цей же час вся Католицька Церква на заклик Святішого Отця єдналася в молитві. Після молебня Блаженніший Любомир звернувся до усіх присутніх, наголосивши на важливості спільної молитви: «Під час Святої Літургії в молитві на третьому антифоні священик в імені усіх вірних, наголошуючи на тому, що Господь «дарував нам ці спільні і суголосні молитви, і обіцяв вволити прохання двох або трьох, що згодяться в ім’я Його», молиться за усіх, щоб пізнали Його істину і отримали вічне життя. Тому Святіший Отець закликав до молитви не особистої, по своїх домівках, але до спільної, коли парафіяльна спільнота молиться за глибокий дар віри для усіх людей, для цілої Церкви». Також Блаженніший подякував молоді за те, що незважаючи на негоду, вона змогла зібратися разом, щоб відсвяткувати закінчення навчального року, а також молитися разом з Папою.

Детальніше >>

Владика-номінант Василій Тучапець взяв участь у храмовому святі спільноти УГКЦ, що у с. Пирогово. На свято завітав Блаженніший Любомир [21 квітня 2014]

Святкову Літургію очолив єпископ Богдан (Дзюрах), з яким співслужив владика-номінант Василій Тучапець разом з о. Томою Кушкою, ЧСВВ, та священиками Київської Архиєпархії. На храмове свято зібралося чимало гостей та парохіян попри дощову погоду. На свято завітав Блаженніший Любомир (Гузар), який промовив до присутніх своє пастирське слово, що стало особливим подарунком для вірних.

Процесія з хоругвами та освяченою водою обійшла храм, а священики окропили вірних, після чого відбулися виступи народних колективів, а всі, хто завітав на «обливаний» понеділок до Пирогово, мали нагоду поспілкуватися та відсвяткувати Світлий тиждень.

Детальніше >>

У храмі св. Василія Великого відбувся Чин архиєрейського найменування ієромонаха Василія Тучапця за участі Блаженнішого Любомира [20 травня 2014]

Чин архиєрейського найменування та Велику Вечірню з Литією очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Співслужили Блаженнішому Святославу владика Василь (Медвіт), Єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький – співсвятителі єрм. Василія Тучапця, ЧСВВ. У Чині архиєрейського найменування взяли участь Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар), владика Богдан (Дзюрах), владика Йосиф (Мілян) та владика Венедикт (Алексійчук).

Детальніше >>

Пасхальні богослужіння у храмі св. Василія Великого [12 квітня 2015]

Пасхальні богослужіння у храмі св. Василія ВеликогоВранці на Утреню до храму св.. Василія Великого у Києві завітав Блаженніший Любомир Гузар, котрий не зміг бути присутнім на відправі у Патріаршому Соборі. Після святкової Утрені єпископ-емерит звернувся до парохіян храму з коротким пастирським словом. Блаженніший Любомир зауважив: «Бог вчить нас своїм Воскресінням, що ми обов’язково переможемо. Проте ми повинні пам’ятати, що перемагаємо ми лише будучи з Богом».

Детальніше >>

 

Блаженніший Любомир очолив Молитву за мир в Україні та світі (відео) [12 листопада 2015]

12 листопада в церкві св. Василія Великого молилися за мир в Україні та світі. Молитву очолив Блаженніший Любомир (Гузар). Організаторами молитви є Спільнота св. Егідія, яка щомісяця молиться за мир в Соборі св. Олександра.

Детальніше >>

 

Блаженніший Любомир (Гузар) та економіст Богдан Гаврилишин – про хресну ходу, щастя і те, як моральна людина може бути конкурентною [11 жовтня 2016]

Я хочу поговорити про те, як чинити, аби не порушити моральний закон. Що взагалі таке мораль? Багато хто має на це погляд короткий. Говорять, що це приписи, які ми маємо зберігати. Якщо ми це робимо, то про нас говорять, що ми поводимось морально. Мораль – щось побудоване на ставленні до бога і ближніх, як дітей божих. Словом, моральна поведінка побудована на відношеннях.

Детальніше >>

Як у маленькому місці почалась історія великої людини [21 квітня 2016]

Недільна літургія в церкві Покрови Пресвятої Богородиці с. Сопова розпочалася зі співслужіння пароха села – о. Олега Ткачука та о. Рафаїла Стефурака. Приємним візитом порадував о. Рафаїл завітавши до рідного села з Києва, де вже 14 років поспіль служить в монастирі св. Василія Великого. Священик здивував не менш приємною звісткою, розповівши з якою метою приїхав до Сопова. Зі слів о. Рафаїла, йому випала велика честь донести слово Верховного архиєпископа Любомира Гузара до парафіян.

Про кардинала та його діяльність знає чи не кожен свідомий християнин. Протягом десятка років він й досі залишається моральним авторитетом для всіх церковнослухняних українців. Його телевізійні виступи збирають рекордну аудиторію, а висловлювання миттєво стають афоризмами. До слова Блаженнішого, прислухаються навіть православні, адже легкість спілкування, простота й мудрість відповідей не здатні залишатися поза увагою. В такий нелегкий для нашої країни час, Блаженніший утримує активну громадську позицію, завжди готовий дати влучну оцінку й пораду. Це добрий пастир, який завжди опікується й всіляко дбає про добробут своєї пастви.

Детальніше >>

Ми обрали тільки найпопулярніші матеріали. Всю добірку матеріалів шукайте тут.

Монастир

 

 

 

 

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*