Блаженніший Святослав очолив урочисту Літургію в монастирі Св. Василія Великого та освятив дзвони парафії

Поділитися:

30 жовтня у Храмі Св. Василія Великого м. Києва відбулася урочиста Свята Літургія, яку очолив Глава Української греко-католицької Церкви блаженніший Святослав (Шевчук).

Протягом тижня в монастирі оо. Василіян проходили Святі Місії під покровом блаж. Папи Івана Павла ІІ, які провадили о. Теодозій Янків та о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. Неділя 30 жовтня завершила програму Місій, а під час Літургії учасники наук відновили Тайну Хрещення та, приступивши до Тайн Сповіді й Причастя, отримали повний відпуст.

Блаженніший Святослав згадав у своїй проповіді блаженного Папу, заторкнувши сюжет з недільного Євангелія: «Він (Папа) хотів, – промовив глава УГКЦ до вірних, – аби людство марширувало не в похоронній процесії, а йшло дорогою життя вічного, якою є Христос. Знаю, що особа Іван Павло ІІ є особою, над якою ви роздумували під час реколекційних вправ. Нехай він для всіх нас буде прикладом людини, яка сама іде за Христом у життя вічне, і провадить за собою всю громаду, всю свою церкву. Нехай Христос буде нашим світлом, нашим дороговказом, поводирем до життя вічного, аби це святе місто, наш золотоглавий Київ, який називаємо «другим Єрусалимом», не був «пасткою смерті», а місцем живих і дорогою до життя вічного».

Не менш важливою подією стало відзначення 10-ї річниці повернення оо. Василіян до Києва з будівництвом монастиря на Львівській площі. «Вітаю з цим святом увесь чернечий чин в особі протоігумена василіян о. Йоаникія Чверенчука, ЧСВВ», – виголосив блаженніший. Владика Святослав відзначив працю ченців ЧСВВ протягом цих 10-и років, а о. Василій Тучапець, ігумен монастиря, подякував блаженнішому, додавши: «Я дякую Богові, котрий благословляє нашу працю в Києві, бо тут ми справді відчули присутність живого Христа: адже за ці десять років до храму на Львівській площі прийшло сотні нових парафіян, особливо молодих».

Завершенням урочистостей стало освячення дзвонів парафії Св. Василія Великого. Глава УКГЦ поблагословив та охрестив дзвони, давши кожному з них власне ім’я. Найбільший дзвін (благовіст) названо Богданом, а ще 11 отримали такі імена: Михайло, Роман, Тарас, Любомир, Василь, Рафаїл, Теодозій, Іван, Сергій, Юрій, Олег.

Після освячення дзвонів Блаженніший наголосив, що сьогодні ця обитель пережила історичний момент, тому що її голос – проповідника – від цього дня буде чутно не лише всередині храму, а він ширитиметься назовні, будитиме всіх людей до зустрічі з Господом Богом.

Блаженніший Святослав Шевчук, 30.10.11

Фото: Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*