Бог дарує себе людині, ведучи її до спасіння. Проповідь о. Тараса Тижника під час Літургії [7 травня 2020] (відео)

Поділитися:

У четвер, 7 травня, ігумен монастиря св. Василія Великого о. Тарас Тижник відслужив ранкову Літургію. Отець Тарас проповідував на тему Євангелія від Йоана (Йо 6, 40-44).

“Ісус Христос говорить про “хліб життя” і відразу відкликає нас до подій Старого Завіту, коли Господь Бог ведучи свій народ …отримує від Бога хліб – манну, – каже проповідник. – Те, що було на пустелі, тільки готувало нас до прийняття цієї правди, що Бог нас кормить.”

Отець поділився двома головними думками на тему євангельського уривка. Любов, милість часто виражається даром, і цей досвід відображається в нашому щоденному житті: я ділюся чимось своїм з тобою. “Бог зробив набагато більший дар, – мовив проповідник. – Віддаючи своє життя на хресті, Він дав нам можливість життя вічного. Але навіть по Воскресінні і Вознесінні залишається з нами надалі у Таїнстві Євхаристії, котре наближає нас до вічності.”

Друга думка ранкової проповіді знаходиться в останньому рядку сьогоднішнього Євангелія: “Ніхто не може прийти до мене, коли Отець, який послав мене, не приведе його…” (Йо 6,44).

“Часто духівникам та катехитам здається, що це завдяки нам хтось є тут у храмі, – підкреслив о. Тарас. – Але насправді це Бог приводить кожного, ми ж є лише Його знаряддям. Про це слід пам’ятати. Важливо пригадувати собі перші кроки, як Бог до мене промовив, як я прийшов сюди”, – додав проповідник.

Наприкінці Літургії о. Тарас звернувся до присутніх парафіян та тих, що єдналися в молитві за допомогою онлайн-трансляції, і подякував о. Романові Шуп’яному, який сьогодні вирушатиме до Дрогобича. Священник продовжить своє служіння в дрогобицькому монастирі ЧСВВ святих Петра і Павла. Переглянути відеозапис звернення отців.

Проповідь та Літургія повністю:

Євангеліє від Йоана 6, 40-44

40. Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли: Така воля мого Отця: щоб кожен, хто бачить Сина й вірує в нього, жив життям вічним і щоб я воскресив його в останній день.

41. Обурились юдеї на нього за те, що сказав був: «Я хліб, що зійшов із неба», 42. і говорили:

– Хіба то не Ісус, син Йосифа, якого батька-матір ми знаємо? Як же він тепер твердить: я зійшов із неба?

43. Озвався Ісус і сказав їм:

– Не ремствуйте між собою. 44. Ніхто не може прийти до мене, коли Отець, який послав мене, не приведе його, і я воскрешу його в останній день.

Довідка:

З травня храм та монастир св. Василія Великого розпочав цикл травневих богослужінь. Кожного понеділка, вівторка, четверга та п’ятниці отці відправлятимуть Службу Божу з короткою проповіддю на початок дня. Після Літургії правитимемо Молебень до Богородиці.

Щосереди та щосуботи священники храму служитимуть заупокійну Літургію з Панахидою. Усі ранкові Літургії транслюються у соцмережах монастиря: Фейсбук та Ютуб.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*