Червона нитка на зап’ясті. Яке її походження?

Поділитися:

Багато відомих людей, зокрема представники сильної половини людства, носять червону нитку на зап’ястку руки. Цей талісман начебто захищає людину від злого ока, псування, не впускає в ауру негативну енергію. Частенько зав’язують і немовлятам, щоб і не врекли (від злого ока). Але коли розглянемо правдиве виникнення цього звичаю, то охоплює жах, а зокрема якщо ти християнин.

Свята Церква вчить: « забобони з вірою є несумісні, бо це гріх проти першої Заповіді Божої – «Нехай не буде в тебе інших богів, крім мене» (Вих. 20, 2) ».

Виникла ця нитка задовго до християнства, та символізує посвяту дітей богу Ваалу. Червона ниточка була видимим свідченням, яке привязували батьки або жрець. 

Ваал (Баал, Бел, Баель, Ваель) – Могутній демон, відомий в давнину як фінікійське і західносемітське божество. Його ім’я перекладається з загальносемітичних мов як «господар», «владика», «пан» – цим прізвиськом називали багатьох богів окремих місцевостей (найчастіше додаючи до титулу й назва місцевості -. Напр, Баал-Гал, Баал-Пеорія – або сферу його «володіння »: Баал-Хаддад – бог бурі, Баал-Шамем – бог сонця). Відомі його зображення у вигляді бика (символ родючості) або воїна, який уражує землю списом. 

Ідолослужіння Ваалу було головним гріхом древніх євреїв. Ваалу приносилися людські жертви або посвячувалося дітей («І пагірки побудували Ваалові, щоб палити дітей своїх на огні цілопалення для Ваала», Єремія. 19, 5). Служіння йому супроводжувалося великою пишністю і урочистістю. Пророк Ілля, а слідом за ним і інші пророки, гаряче виступали проти прихильників цього ідола (3 Цар. 18).

Сучасні окультисти пов’язують його з силами руйнування, ненависті, помсти, війни. 

 

ієрм. Андрей Павлишин,ЧСВВ

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*