“Чи наша віра бодай така, як гірчичне зерно?” – проповідь о. Рафаїла під час Літургії [4 травня 2020] (відео)

Поділитися:

У понеділок, 4 травня, парох храму св. Василія Великого відслужив ранкову Літургію. Отець Рафаїл проповідував на тему Євангелія від Йоана.

Священник звернув увагу вірних на друге чудо Ісуса Христа, яке Він здійснив у Галилеї над сином царського урядовця, оздоровивши його дитину.

«Уже у звичку ввійшло – просити у Бога, і це нормальна річ: просимо про ті чи інші дари, благодаті, зцілення, навернення, успіхи… – ствердив отець. – Але чи просимо з вірою? Чи наша віра бодай така як гірчичне зерно?» – запитував проповідник.

Отець Рафаїл зауважив, що віра сотника пройшла певне випробування, адже той довірився Христові, коли Він забажав зцілити сина сотника не доторкаючись його. Повернувшись додому, сотник переконується, що сину поглегшало саме тоді, коли Ісус промовив до нього слова зцілення.

«Як же багато потрібно нам такої віри, яка могла б гори переносити», – ствердив проповідник, закінчуючи науку.

Проповідь та Літургія повністю:

Євангеліє від Йоана 4, 46-54

46. Того часу був один царський урядовець, якого син нездужав у Капернаумі. 47. Зачувши, що Ісус прибув з Юдеї в Галилею, він прийшов до нього і став просити, щоб він прийшов і зцілив його сина, бо той мав уже вмирати. 48. Ісус каже до нього:

– Ви не вірите, якщо не побачите знаків і чудес!

49. Царський урядовець сказав йому:

– Господи, прийди, поки не вмерла моя дитина!

50. Ісус мовив до нього:

– Іди, твій син живе.

Повірив чоловік слову, що сказав Ісус, і пішов. 51. Коли він був уже в дорозі, слуги, що вийшли йому назустріч, сказали йому, що син його живий-здоровий. 52. Він спитав їх, о котрій годині стало йому легше.

– Учора ввечорі о сьомій годині пропасниця покинула його, – вони йому сказали.

53. І зрозумів батько, що те сталося о тій самій годині, коли Ісус сказав йому: син твій живе. І увірував сам він і увесь дім його. 54. Це друге чудо, що зробив Ісус, вернувшися з Юдеї у Галилею.

Довідка:

З травня храм та монастир св. Василія Великого розпочав цикл травневих богослужінь. Кожного понеділка, вівторка, четверга та п’ятниці отці відправлятимуть Службу Божу з короткою проповіддю на початок дня. Після Літургії правитимемо Молебень до Богородиці.

Щосереди та щосуботи священники храму служитимуть заупокійну Літургію з Панахидою. Усі ранкові Літургії транслюються у соцмережах монастиря: Фейсбук та Ютуб.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*