Cпільна молитва за мир в Україні і цілому світі: Блаженніший Любомир

Поділитися:

Просіте ж миру для Єрусалиму… (Пс. 121:6).

Гори зрушаться й горби похитнуться,

моя ж любов від тебе не відступить,

мій союз миру не похитнеться…  (Іс. 55:10).

guzar3Синій листопадовий вечір… Білий храм, немов лампадка на Дніпрових пагорбах… Десятки свічок перед іконою Спасителя… Тепло сердець, тихі акорди пісні, мудре слово Блаженнішого і щира молитва, що здіймаються ладаном у піднебесся… Саме такою залишилася в пам’яті недавня молитовна зустріч у храмі св. Василія Великого на Львівській площі.

Саме тут 12 листопада 2015 р.Б. після вечірньої Божественної Літургії відбулася спільна молитва за мир в Україні і цілому світі. Очолив її Блаженніший кардинал УГКЦ Любомир Гузар, а організувала Спільнота св. Егідія. Приємно, що захід став екуменічним, об’єднав католиків східного і західного обряду, вірних різних конфесій.

Розпочався молитовний вечір піснею і псалмоспівом «Блажен муж…», а в центрі цьогоденних духовних роздумів, як і під час кожної молитовної зустрічі, було Боже Слово, зокрема – уривок із Євангелія від св. Марка (Мр. 6:35-44) про чудо нагодування п’яти тисяч народу двома рибами і п’ятьма хлібами. Лагідно, з глибокою вірою Блаженніший Любомир спонукав присутніх замислитися над предивним сенсом цих радісних слів і в їхньому світлі подивитися на нашу сучасність. Бог – Милосердний, і Його безмежна всемогутність виявляється в Його безмежному милосерді. Нам потрібно лише з великою покорою і дитинною довірою віддатися Тому, хто, як казав вічної пам’яті Патріарх Йосип Сліпий, є Богом неможливого і найкраще знає, що й коли нам потрібно…

Заглиблені в почуті таємниці Божого слова, всі знову єдналися в сердечній молитві за мир в Україні, а також в Афганістані, Бірмі, Єгипті, Іраку, Колумбії, Лівії, Мексиці, Нігерії, Пакистані, Сирії, Святій Землі та в інших країнах і регіонах світу, де спокій і примирення в цей час особливо потрібні.

Завершився молитовний вечір піснею і відданням усіх молитовних намірень під всемогутній покров Цариці Миру в багатоголосому «Під Твою милість прибігаємо…».

Щира подяка Блаженнішому Любомирові, Спільноті св. Егідія, настоятелю храму св. Василія Великого, отцям і всім присутнім за світло спільної молитви.

Наступна молитовна зустріч за мир в Україні та світі відбудеться 10 грудня 2015 р.Б. в Соборі св. Олександра (вул. Костьольна, 17).

P.S. Цікаво, що подібні молитовні зустрічі, організовані Спільнотою святого Егідія, проходять не лише в Україні (зокрема, щомісяця кожного другого четверга в Соборі св. Олександра в м. Києві), а вже багато років відбуваються в різних містах і країнах світу. Про важливість цієї екуменічної молитви про дар миру наголосив також Папа Франциск, коли відвідував Спільноту в Римі. Звертаючись до присутніх на площі перед церквою Святого Егідія, Святіший Отець сказав: «Молитва – це зброя, яка в нас є, щоб доторкнутися до серця Бога. Якщо ми молимося, Він нас почує, – і продовжив, – Я довіряю вам молитву, молитву за бідних і за мир; і нехай благословить вас Господь».

Повідомила Юлія Григорчук

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*