Детальніше про Чин архиєрейського найменування єпископа-номінанта Василя Тучапця, ЧСВВ

Поділитися:

Нагадуємо, що сьогодні, 20 травня у храмі святого Василія Великого відбудеться Чин архиєрейського найменування єпископа-номінанта ієромонаха Василя Тучапця, ЧСВВ.

Перейти до біографії єпископа-номінанта Василя Тучапця, ЧСВВ

Головним святителем буде Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями – владика Василь (Медвіт), Єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький.

Нововисвячений єпископ очолить Харківський екзархат. Харківський верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Харківської, Сумської та Полтавської областей з осідком у Харкові.

Чин архиєрейського найменування

Це один із вступних чинів архиєрейської хіротонії. Під час цього Чину владика-номінант засвідчує свою згоду з рішенням Патріарха Святослава та Синодом Єпископів УГКЦ, котрі обрали, а Папа Франциск благословив його бути єпископом.

Блаженніший Святослав на початку Чину найменування виголошує:

– Нехай будуть прочитані грамоти.

Тоді секретар Синоду читає грамоти наречення.

Патріарх:

– Ти чув текст грамоти – якою буде твоя відповідь?

Найменований:

– Тому, що Святіший Вселенський Архиєрей Франциск, Папа Римський, і Блаженніший, Божою милістю, Патріарх наш Святослав та Священний Синод вважають мене гідним на таке служіння, дякую, і приймаю, і нічого проти цього не маю.

Патріарх:

– Богові нехай буде дяка.

Владика-номінант на Євангелії складає присяги на вірність Вселенському Архиєреєві та Главі УГКЦ.

З присяги на вірність Вселенському Архиєреєві:

Буду дбати про єдність Вселенської Церкви, а тому докладу всіх зусиль до того, щоб переданий від апостолів скарб віри зберігався в усій його повноті й чистоті. Дбатиму також, щоб передавались і пояснювались потрібні для спасіння правди і заповіді, так як їх подає Вчительська Влада Церкви. З батьківським духом піду назустріч і використаю усі засоби, щоб заблукані у вірі повернулись до повноти католицької істини.

Маючи перед собою образ Христа, найвищого вічного Архієрея, діятиму благоговійно, і довірене мені служіння буду виконувати так, щоб, стаючи взірцем для вірних моєї пастви, утвердити їх в осягненні християнської досконалості.

Виконуючи дане мені післанництво, окремою любов’ю огортатиму усіх пресвітерів і дияконів, співпрацівників єпархії, а також ченців і черниць, які беруть участь у тому ж священному ділі. З найбільшою увагою старатимусь про священичі покликання, щоб забезпечити духовні потреби Церкви.

Визнаю гідність мирян і сприятиму їй та посланництву, властивому мирянам у Церкві, зокрема місійній праці для благовіствування народів.

Так мені, Боже, допоможи, і це Святе Євангеліє, на яке кладу свою руку.

Духовенство разом з вірними моляться за новонайменованого владику Василія:

– Ще молимось за Високопреподобного ієромонаха Василія, нині нареченого на єпископа богоспасаємого града Чентуріонес.

Виголошуються многоліття Святішому вселенському Архиєрею Франциску, Папі Римському, Блаженнішому Патріарху нашому Святославу, Високопреосвященнішим Митрополитам і Архиєпископам, Преосвященнішим і боголюбивим Єпископам –членам Священного Синоду, Всечеснішим отцям нашим: Протоархимандриту Ґенезію, Протоігумену Пантелеймону, Високопреподобному ієромонаху Василію, нині нареченому на єпископа богоспасаємого града Чентуріонес.

Опісля починається Велика Вечірня з Литією, яку очолює ієрей, який має бути наречений.

Поділитися:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*