Детальніше про Чин архиєрейського найменування єпископа-номінанта Василя Тучапця, ЧСВВ
Нагадуємо, що сьогодні, 20 травня у храмі святого Василія Великого відбудеться Чин архиєрейського найменування єпископа-номінанта ієромонаха Василя Тучапця, ЧСВВ.
Перейти до біографії єпископа-номінанта Василя Тучапця, ЧСВВ
Головним святителем буде Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями – владика Василь (Медвіт), Єпископ-емерит Донецько-Харківського екзархату, та владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький.
Нововисвячений єпископ очолить Харківський екзархат. Харківський верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Харківської, Сумської та Полтавської областей з осідком у Харкові.
Чин архиєрейського найменування
Це один із вступних чинів архиєрейської хіротонії. Під час цього Чину владика-номінант засвідчує свою згоду з рішенням Патріарха Святослава та Синодом Єпископів УГКЦ, котрі обрали, а Папа Франциск благословив його бути єпископом.
Блаженніший Святослав на початку Чину найменування виголошує:
– Нехай будуть прочитані грамоти.
Тоді секретар Синоду читає грамоти наречення.
Патріарх:
– Ти чув текст грамоти – якою буде твоя відповідь?
Найменований:
– Тому, що Святіший Вселенський Архиєрей Франциск, Папа Римський, і Блаженніший, Божою милістю, Патріарх наш Святослав та Священний Синод вважають мене гідним на таке служіння, дякую, і приймаю, і нічого проти цього не маю.
Патріарх:
– Богові нехай буде дяка.
Владика-номінант на Євангелії складає присяги на вірність Вселенському Архиєреєві та Главі УГКЦ.
З присяги на вірність Вселенському Архиєреєві:
Буду дбати про єдність Вселенської Церкви, а тому докладу всіх зусиль до того, щоб переданий від апостолів скарб віри зберігався в усій його повноті й чистоті. Дбатиму також, щоб передавались і пояснювались потрібні для спасіння правди і заповіді, так як їх подає Вчительська Влада Церкви. З батьківським духом піду назустріч і використаю усі засоби, щоб заблукані у вірі повернулись до повноти католицької істини.
Маючи перед собою образ Христа, найвищого вічного Архієрея, діятиму благоговійно, і довірене мені служіння буду виконувати так, щоб, стаючи взірцем для вірних моєї пастви, утвердити їх в осягненні християнської досконалості.
Виконуючи дане мені післанництво, окремою любов’ю огортатиму усіх пресвітерів і дияконів, співпрацівників єпархії, а також ченців і черниць, які беруть участь у тому ж священному ділі. З найбільшою увагою старатимусь про священичі покликання, щоб забезпечити духовні потреби Церкви.
Визнаю гідність мирян і сприятиму їй та посланництву, властивому мирянам у Церкві, зокрема місійній праці для благовіствування народів.
Так мені, Боже, допоможи, і це Святе Євангеліє, на яке кладу свою руку.
Духовенство разом з вірними моляться за новонайменованого владику Василія:
– Ще молимось за Високопреподобного ієромонаха Василія, нині нареченого на єпископа богоспасаємого града Чентуріонес.
Виголошуються многоліття Святішому вселенському Архиєрею Франциску, Папі Римському, Блаженнішому Патріарху нашому Святославу, Високопреосвященнішим Митрополитам і Архиєпископам, Преосвященнішим і боголюбивим Єпископам –членам Священного Синоду, Всечеснішим отцям нашим: Протоархимандриту Ґенезію, Протоігумену Пантелеймону, Високопреподобному ієромонаху Василію, нині нареченому на єпископа богоспасаємого града Чентуріонес.
Опісля починається Велика Вечірня з Литією, яку очолює ієрей, який має бути наречений.
Leave a comment